כיצד ליצור אתר מגרד (HTML, WordPress או בוני)

כבעלים של סטארט-אפ קטן שמתכנן חתונה, לחבר שלי לא היה הרבה זמן או כסף להשקיע ללמוד כיצד ליצור אתר אינטרנט – אך היא ידעה שהיא צריכה כזה או שהעסק שלה יהיה כמעט בלתי נראה. למרות היעדר כישורי התכנות שלה, היא המשיכה במלוא המהירות בכדי ליצור באופן ידני את נוכחותה המקוונת.


הפעלת אתר מאפס הייתה למעשה לא המשימה המרתיעה ממנה חששה. עם הכלים הנכונים, היא הקימה אתר וורדפרס בתוך מספר שבועות. לאחר ההקמה הראשונית של האתר, היא המשיכה להרחיב ולעדכן אותו בעצמה ככל שגדל העסק שלה.

כפי שממחיש הניסיון שלה, כל אחד יכול ללמוד כיצד ליצור אתר בקלות יחסית. זה פשוט כמו רכישת אירוח אתרים ושם תחום, ואז לכוונן את העיצוב שלך דרך בונה אתרים, וורדפרס, או באמצעות HTML עם עצמות חשופות. אנו נלך אותך בכל שלב למטה, אז אל תהסס ללחוץ על אחד הקישורים כאן כדי לדלג קדימה.

שלב 1: בחר מארח ותחום

השלב הראשון ליצירת אתר, לא משנה באיזו גישה תחליטו להשתמש, הוא בחירת שירות אירוח אתרים ושם תחום. מארח האינטרנט הוא החברה המספקת את השרת ואת שטח האחסון לאתר שלך ומעניקה לעולם המקוון גישה למותג שלך. שם התחום, לעומת זאת, הוא כתובת האתר (למשל, www.hostingadvice.com) שאנשים משתמשים בהם כדי לנווט ישירות לאתר שלך.

בחירת מארח

זה החלק הקל סופר. המארחים המדורגים מהאינטרנט שלפו את כל העצירות כדי לזרז ולהקל על תהליך יצירת האתר הראשוני – לרוב מתחילים ברישום שם דומיין משלים, התקנות בלחיצה אחת עבור פלטפורמות CMS ופלטפורמות בלוגים, בניית אתרים בחינם ונקודות שיווק..

כדי להתחיל, אנו ממליצים להירשם לתכנית אירוח אתרים אצל אחד הספקים הבאים. שרת האינטרנט שלך יוקם באופן מיידי, והרוב יתנו לך שם תחום בחינם לבחירתך. לאחר ההרשמה, תבנה את האתר שלך תוך זמן קצר:

ראה מארחי אינטרנט זולים נוספים »

בחירת שם דומיין

רישום שם דומיין איכותי הוא חיוני כדי לעזור לאנשים למצוא ולהיזכר באתר שלך. ה שירותי אירוח אתרים לעיל מציעים רישום שמות מתחם בחינם לשנת השירות הראשונה, כך שאם השלמת את שלב 1, כבר יש לך את הדומיין שלך.

אם אתה עדיין מחליט באיזה שם תחום לבחור, הנה כמה טיפים שכדאי לקחת בחשבון:

 • הפוך אותו לקצר ובלתי נשכח: קל יותר לזכור שמות מתחם קצרים יותר. הכותרת צריכה להיות משהו שנדבק במוחם של אנשים. שמות דומיינים ארוכים עובדים רק אם הם ייחודיים וקליטים.
 • השתמש במילות מפתח רלוונטיות: שם התחום שלך הוא הזדמנות נוספת לשלב מילות מפתח התורמות לאסטרטגיית ה- SEO הכוללת שלך. מילות מפתח הרלוונטיות לגומחה העסקית שלך יגרמו לשמות הדומיין שלך להתבלט בזיכרון של אנשים ולהגדיל את דירוג מנועי החיפוש שלך.
 • שמות מתחם מחקר: בדוק אם חברות או אנשים אחרים משתמשים בשם דומיין שהוא קשור קשר הדוק מדי, כדי למנוע סכסוכים או בלבול.
 • בחר את סיומת שם הדומיין המתאימה: כידוע מגלישה באינטרנט, שמות דומיינים יכולים להסתיים בתוספים .com, .org, .biz ותוספות אחרות. בחר את המתאימה ביותר למטרה של אתר האינטרנט שלך.

כעת, לאחר שרכשת את תוכנית אירוח האינטרנט שלך (וקיבלת את הדומיין החינמי שלך עם תוכנית האירוח שלך), אתה מוכן לבנות ולהפעיל את האתר שלך..

שלב 2: בחר שיטת בניית אתרים

ישנן שלוש דרכים עיקריות לבנות אתר. אם אתה מתחיל, הדרך הקלה ביותר לבנות ולהשיק אתר היא להשתמש בבונה אתרים שמספק המארח שלך. אם אתה לפחות מתמצא באינטרנט, אתה יכול להשתמש ב- WordPress או במערכת ניהול תוכן (CMS) כמו דרופל או ג’ומלה. אם אתה כבר בקיא בקידוד, אתה יכול להתחיל מאפס ולהשתמש ב- HTML כדי לבנות את האתר מהיסוד. לכל גישה יש אתגריה ואתגריה:

אפשרות 1: השתמש בונה אתרים (רמת מתחילים)

שימוש בבונה אתרים – יישום שמעביר אותך בשלבים של יצירת אתר ללא קוד – יכול להיות משחרר ומעצים כאחד. כל הקידוד מתבצע על ידי הספק בנדנד, ובעצם זה לא מאתגר הרבה יותר מאשר להשתמש במעבד תמלילים.

תמונת עורך Wix

בוני אתרים, כמו Wix, מאפשרים למתכנתים לעצב דפי אינטרנט באופן חזותי, מבלי לקודד את הידע.

בדרך כלל, בונה אתרים או שיטת בניית אתרים מבוססת תבניות מציעים פחות אפשרויות התאמה אישית מאשר אם אתה בונה את האתר מאפס באמצעות HTML ישר, אך עבור הכישורים המוגבלים הנדרשים, בוני אתרים מספקים גמישות וחוויית משתמש טובה למתחילים..

אפשרות 2: התקן וורדפרס (רמת ביניים)

לבעלי עסקים ועובדים רבים אין מעט מיומנויות קידוד. יחד עם זאת, זה יכול להיות מגביל עבור חלקם שיצטרכו לסמוך על מעצב / מפתח אתרים שייקבע אתר ויבצע עדכונים. וורדפרס הוא פיתרון כולל עבור עסקים שרוצים אתר בסיסי עם מינימום השקעה של זמן וכסף.

כמעט שליש מכל אתרי האינטרנט קיימים בפלטפורמת וורדפרס, ואפילו חברות גדולות, כמו CNN ו- eBay, משתמשות בזה. ישנן גרסאות בחינם ותשלום של התוכנה, ויש המון תמיכה למשתמשים באינטרנט.

צילום מסך של לוח המחוונים של וורדפרס

אני אוהב את לוח המחוונים של וורדפרס בגלל העיצוב החלק והנקי שלו. ברגע שתתיידד עם זה, לעולם לא תחזור.

עם נושאים רבים ופריסות לבחירה ואפשרויות להתקדם לעיצובים ותכונות מורכבים יותר, וורדפרס היא בחירה מגוונת לכל סוגי העסקים. למעשה, זו הפלטפורמה שמפעילה את HostingAdvice.com עצמה.

אפשרות 3: צור אתר מאפס באמצעות HTML (רמה מתקדמת)

כישורי עיצוב אתרים הם בעלי ערך רב בשוק העבודה ואולי חשבתם שזה משהו שתרצו להרים. בניית אתר מאפס תעניק לך כלים ליצור ולהתאים אישית אתר בדיוק כפי שאתה רואה. יש עקומת למידה גבוהה יותר אך תגמול גדול יותר, מכיוון שהכרת HTML תאפשר לך לכוונן את עיצוב האתר שלך ולהעביר את הכישורים האלה קדימה כדי להרחיב ולעדכן את האתר בקלות.

אם אתה מתחיל תכנות ונחוש ללמוד, אתה יכול לאסוף את כישורי הקידוד הדרושים לך מתוך שלל ספרי עיצוב אתרים (סדרת אורלי היא מקום התחלה טוב) ואתרי אינטרנט כמו World Consolidium World Wide Web. (W3C) בתי ספר.

לימוד קידוד אתר בעצמך יעניק לך את הגמישות האולטימטיבית להפוך אותו בדיוק למה שאתה רוצה לאורך זמן. שלא לדבר על היכולת לקוד היא מערך מיומנים חשוב ביותר בכלכלה של ימינו.

שלב 3: התחל לבנות!

כעת, לאחר שנרשמת לאירוח אתרים עם דומיין בחינם ובחרת בשיטת פיתוח האתר שלך, אתה מוכן להתחיל ליצור את המראה של האתר שלך ואת תוכנו. המשך לקרוא לקבלת הוראות שלב אחר שלב:

אפשרות 1: שימוש ב- Sitebuilder לבניית האתר שלך (מתחיל)

בניית אתר אינטרנט עם בונה אתרים בחינם היא תהליך מהיר, קל וישיר. יתכן שכבר נרשמת לחשבון אירוח בשלב 1, ובמקרה זה באתר האינטרנט של מארח האינטרנט שלך יהיו הוראות שלב אחר שלב להתקנה ולהשתמש בכלי לבניית אתרים בחינם הכלול שלך. באופן כללי, אנו מגלים כי Wix היא בונה האתר הפופולרי ביותר, לכן אנו נשתמש בזה כדוגמה כאן.

אם נרשמת כבר לאירוח, יצרת חשבון. אם אין לך כבר מארח אינטרנט, אנו ממליצים להירשם לאתר בניית ה- Wix דרך אתר האינטרנט שלו. פשוט הזן את כתובת הדוא”ל והסיסמה שלך בדף ההרשמה של Wix.com כדי להתחיל. שים לב שטיפול כתובת הדוא”ל יהפוך לחלק מהדומיין החינמי שלך (אם אין לך דומיין מותאם אישית), אז זכור זאת בעת ההרשמה. אם אתה עדיין לא בטוח, אני מברך אותך לבדוק את סקירת המומחים שלנו לפלטפורמת Wix שלהלן.

בחר בקטגוריה המתארת ​​את האתר שלך בצורה הטובה ביותר. זה עוזר לאנשים למצוא את האתר שלך ועוזר ל Wix לספק את בסיס המשתמשים המגוון של הפלטפורמה. הבחירה שלך תקבע באילו סוגים של תבניות אתה גולש, לכן שקול את האפשרות הטובה ביותר לסגנון האתר שאתה רוצה לבנות.

ל- Wix כעת שתי אפשרויות ליצירת אתר. בנוסף לעורך Wix המסורתי, יש גם Wix ADI, תוכנית בינה מלאכותית שמתכננת אתרים בהתאמה אישית על סמך שאלות שאתה עונה עליה. אנו ממליצים להשתמש בעורך Wix המעניק לך שליטה מלאה על ההתאמות האישיות הזמינות בפלטפורמה. עם זאת, אם אתה רוצה לנסות את ה- Wix ADI, בכל דרך, לכו על זה!

בחר מתוך מגוון רחב של תבניות, הכל שונות בהתאם לסוג האתר שאתה יוצר. סנן אפשרויות לפי תמונה, חיפוש לפי מילת מפתח, או מיין את התבניות לפי קטגוריות.

צילום מסך של ספריית תבניות Wix

עושר הנושאים הספציפיים לתעשייה ונישה הזמינים ב- Wix הוא משהו שאני אטרקטיבי במיוחד.

אתה יכול גם לבחור תבנית ריקה שתתחיל לחלוטין מאפס או עם פריסה בסיסית.

כל תבנית מתחילה בטקסט שמילא מראש ותמונת רקע. התבנית שלך היא נקודת התחלה להפוך את האתר לשלך. אחד הדברים הראשונים שעליכם לעשות בדף ה- Wix החדש שלכם הוא להוסיף את המידע העסקי שלכם. מלא את שם המותג שלך, הסלוגן ופרטים רלוונטיים אחרים על ידי לחיצה על הטקסט שצריך להחליף. אתה יכול גם לשנות את ההיבטים החזותיים של הדף, כולל תמונת הרקע, ולהוסיף או להחליף תמונות בדפים אחרים באתר שלך..

יש המון דרכים להוסיף תוכן ולהתאים אישית את האתר שלך. לחץ על הלחצן הוסף בתפריט השמאלי לקבלת מגוון אפשרויות – טקסט, לחצנים, מצגות, תפריטים וכדומה. תחת כפתור האפליקציות, ישנם תכונות רבות שתוכל להוסיף לאתר שלך לקבלת פונקציונליות נוספת כגון הערות, צ’אט חי וחנות מקוונת. תוכל גם להעלות תוכן מולטימדיה משלך, כגון גופנים, תמונות, קטעי וידאו ומוזיקה ולהתחיל בלוג.

פשוט לחץ על “פרסם” בפינה השמאלית כדי להעלות את האתר שלך לרשת! תבחר דומיין שיכול להיות תחום בחינם מ- Wix.com או תחום מותאם אישית שתרכוש באמצעות רשם דומיינים..

אפשרות 2: שימוש בוורדפרס ליצירת האתר שלך (ביניים)

השימוש בוורדפרס ליצירת האתר שלך הוא חוויה דומה לשימוש בבונה אתרים מבחינת תהליך. באיזו פלטפורמה כדאי להשתמש היא עניין של העדפה. זה תלוי באיזו מהן מרגישים הכי אינטואיטיביים עבורכם ונותן לכם את הגמישות הרבה ביותר לעיצוב ותחזוקת האתר שלכם. יתרון גדול של מעבר עם WordPress הוא קהילת התמיכה הגדולה, הרשמית ומשתמשי תוכנת WP אחרים.

רוב תוכניות האירוח כוללות גישה קלה לוורדפרס – התקנת התוכנה בלחיצה אחת, או יותר נכון, לאחר שתתקין אותה מראש עבורך. ברוב המקרים תוכלו פשוט להיכנס ללוח הבקרה של האירוח שלכם ולמצוא את האפשרות להתקין את פלטפורמת ה- WP. אם לשירות האירוח שלך אין יכולת זו, תוכל למצוא את הוראות ההתקנה הידניות כאן. מארחי אתרים אלה הופכים את התקנת וורדפרס לקלה במיוחד:

ראו עוד מארחי וורדפרס »

קח קצת זמן להכיר את הגיבוי של וורדפרס לחשבונך. תמצא היכן לנהל את הפוסטים, הדפים והתגובות שלך; לשנות את מראה האתר; להוסיף עורכי אתרים; ולהתקין תוספים. במרכז השליטה שלך כל מה שתצטרך לעקוב אחר התוכן באתר שלך ולהתאים אישית את המראה והתחושה שלו.

בכרטיסייה מראה בלוח המחוונים, אתה יכול לבחור ממספר ערכות נושא בחינם (או לבחור לשלם עבור אחת). התקנת נושא היא פשוטה כמו בחירה ב”התקין “ואז” הפעל “לתבנית הרצויה. אתה יכול לשנות את העיצוב שלך בכל עת מבלי לשנות את התוכן האחר באתר שלך.

כדי להוסיף דפים חדשים לאתר שלך, בחר “דפים” ואז “הוסף חדש.” אתה יכול להפוך את העמודים האלה לחלק מתפריט הניווט של האתר שלך תחת אפשרות התפריטים בכרטיסייה מראה. כדי להוסיף פוסטים (אם אתה רוצה בלוג באתר שלך), עבור אל “פוסטים” ואז “הוסף חדש.”

כברירת מחדל, וורדפרס תציב את הפוסטים האחרונים שלך בדף הבית שלך. לבחירת דף ספציפי שישמש כדף הבית שלך, בחר “הגדרות” מתפריט לוח המחוונים ואז בחר “קריאה”. בקטע תצוגות עמוד קדמי בחר באפשרות “דף סטטי” ואז בחר את הדף שיצרת כדף הבית שלך..

תוספים הם תוספים – שלא מוגדרים כברירת מחדל בוורדפרס – המוסיפים תכונות חדשות לאתר שלך. תוספי וורדפרס יכולים לשפר את הפונקציונליות של האתר שלך, לעזור לך להשיג את היעדים שיש לך לאתר שלך ולהעניק למבקרים באתר חוויית משתמש טובה יותר..

צילום מסך של תוספי וורדפרס

פלאגינים בשפע עבור משתמשי וורדפרס! פשוט הורד והתקן כדי להרחיב את הפונקציונליות החזקה כבר של הפלטפורמה.

לדוגמה, התוסף של Google Analytics עוזר לך לעקוב אחר פעילות האתר שלך, והתוסף NextGEN Gallery מאפשר לך להציג גלריות תמונות. תחת “פלאגין” בלוח המחוונים, אתה יכול לחפש בין האפשרויות – פשוטו כמשמעו אלפי תוספים בחינם. פשוט לחץ על “התקן” וכדאי לך ללכת.

בשלב זה תיצור אתר מלא, תוכן מושך ויזואלית ופונקציונלית. פרסום בוורדפרס מתרחש ברמה של עמוד או פוסט, כך שתצטרך ללחוץ על “פרסם” עבור כל אזור באתר שלך. אתה יכול לחכות עד שהאתר שלך יהיה מוכן לחלוטין להשקה כדי לפרסם את התוכן שלך או לפרסם בעת יצירת דפים ופוסטים בודדים.

אפשרות 3: השתמש ב- HTML כדי ליצור אתר מאפס (מתקדם)

עבור מי שרוצה אתגר ומבלה קצת זמן נוסף, הפיכת אתר דרך HTML היא מאמץ כדאי לפתח את ההבנה שלך בנושא עריכה ועיצוב אתרים. אתה יכול להקים אתר בסיסי בכמה שעות, ולבנות עליו ככל שתלמד יותר מיומנויות HTML ו- CSS.

כמו במקרה של שני מסלולי בניית אתרים ראשונים, הצעד הראשון שלך הוא להירשם עם ספק אירוח.

צפה בכל מארחי האינטרנט המובילים »

כדי לכתוב תגיות HTML, תזדקק לעורך טקסטים איכותי העוסק בשפת האינטרנט. Notepad ++ הוא אפשרות טובה למשתמשי מיקרוסופט ואילו TextMate אידיאלי למשתמשי מקינטוש. עורכי טקסט חוצי פלטפורמות כוללים Atom ו- Sublime Text.

אתרים יכולים להיבנות בקפדנות באמצעות HTML, שמתרגם לקובצי טקסט בשם התוסף .html. העמוד הראשי של האתר שלך מכונה בדרך כלל index.html. צור קובץ זה ושמור אותו ואז מלא אותו במסגרת הבסיסית של אתר ה- HTML שלך. זה ייראה כך:

צילום מסך של index.html

בפשטות הפשוטה ביותר, כך נראה עמוד האינדקס הראשי של האתר שלך כשאתה מגבש אותו בעורך הטקסט שלך..

התגים סוגרים את מכלול תוכן האתר שלך ומציינים שמדובר במסמך HTML. התג מקיף את כותרת הדף שלך, תגי המטה (ספר את פרטי הדפדפן על תוכן הדף ותצוגה) שלך, והפניות לקבצי CSS החיצוניים שלך לעיצוב הדף שלך. התוכן בפועל של הדף שלך עובר בין התגים.

בעת בניית האתר שלך, תרצה לארגן את הקבצים שלך בתיקיות בהתאם למבנה בו תרצה שהאתר שלך יופיע. לדוגמה, תוכל ליצור תיקיה לדף ה- About שלך עם קובץ ה-.html הראשי שלך כמו גם כל CSS קשור שמוסיף סגנון לאתר שלך וקבצי HTML אחרים התומכים בתוכן זה. כשאתה מוסיף קישורים באתר שלך לדפי האתר שלך, אתה תפנה למיקום התיקיה שלהם בספרייה בה תאחסן את הקבצים שלך.

כתוב את התוכן שלך בקטע של כל קובץ HTML. (כלומר, כל עמוד) באתר שלך. להלן מספר תגים חשובים שכדאי לדעת כשאתה בונה את האתר שלך:

 • מציין את החלק העליון של המסמך ושם מופיעים שם הכותרת והלוגו שלך.
 • משמש לבניית תפריט האתר שלך, הניווט הראשי של האתר שלך בו מבקרים מוצאים קישורי אתרים ברמה העליונה.
 • מציין את התוכן העיקרי של הדף שלך. הוא משמש לקבוצה של תוכן כמו דף בתוך דף. חשוב על מאמרים שתמצא באינטרנט המקובצים תחת כותרות בודדות.
 • משמש לחתיכות תוכן בודדות בדף כגון פוסט בבלוג, תמונה, וידאו או מולטימדיה אחרת. זוהי דרך לבנות את הדף כך שניתן יהיה להבחין בקלות בין פריטים אלה.
 • הוא החלק התחתון של האתר. תחום זה הוא לרוב בו אנשים מציבים את פרטי הקשר שלהם, תנאי השירות, מדיניות הפרטיות ומידע אחר אך חשוב אחר.

במילוי התגים הללו המבנה הבסיסי של הדף שלך ייראה כך:

צילום מסך של דף HTML בעורך טקסטים

השלמת תגיות HTML, מבנה העמודים הבסיסי של האתר שלך אמור להיראות כך בעורך הטקסט שלך.

תרצה להוסיף סרגל ניווט בסיסי לאתרך. זה מאפשר גישה נוחה לדפים הראשיים באתר שלך. תשתמש בתג וב-

  או תג רשימה לא מסודר כדי להגדיר זאת.

  צילום מסך של ניווט ראשי ב- HTML

  ב- HTML, הניווט הראשי של האתר שלך הוא למעשה רק רשימת כתובות URL לא מסודרת (כדורי חשיבה).

  וואלה! כעת מבקרי האתר שלך יכולים לנווט בקלות לבלוג שלך, לדפי המוצר, להפיל לך שורה בדף יצירת הקשר שלך, לגלוש בהודעות של לקוחות ולחזור לדף הבית שוב.!

  אתה יכול להפוך את האתר שלך למעניין יותר חזותית בעזרת עיצוב, צבעים ותמונות רק באמצעות HTML. עם זאת, שילוב CSS, או גליונות סגנון מדורגים, באתר שלך מעניק לך שליטה רבה יותר על המראה שלו, ואתרים המשתמשים ב- CSS נראים מקצועיים יותר באופן כללי.

  צילום מסך של CSS

  הוסף כללי התאמה ועיצוב נוספים לאתר שלך באמצעות קבצי CSS.

  CSS מיועד בקבצי CSS נפרדים. הקובץ הראשי נקרא בדרך כלל style.css. כמה פונקציות בסיסיות של CSS כוללות הוספת צבעים, גבולות ורקעים, והחלת מודל התיבה לארגון התוכן בדפים שלך. שלב זה מתקדם יותר משימוש ב- HTML בסיסי, אך יכול לשפר מאוד את האסתטיקה של האתר שלך.

  ברגע שאתה מרוצה מהפריסה הכוללת, תוכל לפרסם את האתר שלך. זה בסדר גמור אם האתר שלך בסיסי מאוד להתחיל בו. כל עוד זה נראה מקצועי, אתה יכול להרגיש טוב עם הוצאתו באינטרנט, ולשפר אותו ככל שתפתח יותר מיומנויות HTML ו- CSS.

  הכל נעשה! עכשיו עבור החלק הקשה… הוספת תוכן

  כפי שהיה המקרה של חברנו לתכנון אירועים, אתם אולי לא חושבים שתוכלו לבנות אתר משלכם בהתחלה – אך האמת היא שכעת קל יותר מתמיד למתחיל השלם ליצור אתר פונקציונאלי ומושך חזותית שאנשים רוצים לבקר. בעזרת משאבים מקוונים ותמיכה מקהילת וורדפרס, חברתי בנתה אתר שהיא הייתה גאה בו – וגם אתם יכולים.

  הדבר החשוב ביותר שיש לקחת בחשבון לגבי האתר שלכם הוא התוכן, מכיוון שזה יהיה הדבר שמושך אנשים לבקר ולהמשיך לקרוא. שקול על מה אתה רוצה שהאתר שלך יעסוק, בין אם זה העסק שלך או בלוג בנושא ספציפי. שקול בזהירות מכיוון שזה יקבע גם את כיוון עיצוב האינטרנט שלך. ברגע שיש לך כמה רעיונות תוכן ותוכנית קונקרטית, אתה מוכן להתחיל את הרפתקאת בניית האתר שלך.

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map