“בלוגר מול וורדפרס” (6 סיבות לעבור וכיצד להעביר ל- WP)

למרות שאנו מציינים באופן קבוע את יכולת מערכת ניהול התוכן הפופולרית ביותר בעולם, סקירת הבלוגר שלנו לעומת WordPress מציגה מבחן אימתני עבור יקיר הקוד הפתוח.


הצורך למצוא תוכנית בלוגים פשוטה אך עוצמתית לא נעלמה. כיום הדיון מתרכז בעיקר סביב וורדפרס, ה- CMS שעומד מאחורי יותר משליש מכל אתרי האינטרנט, ו- Blogger, הכלי החינמי שבבעלות גוגל. כמשתמשי וורדפרס בעצמנו, אנו בבירור מעדיפים וורדפרס המארחים בעצמם על פני שירותים חינמיים כגון WordPress.com או Blogger. (אינך יודע מה ההבדל בין וורדפרס המארח את עצמו ל- WordPress.com? בדוק את המשאב שלנו שמשווה בין השניים.)

עשינו את המקרה מדוע עליכם לפנות לוורדפרס לצרכי הבלוגים שלכם ואף נספר לכם כיצד להעביר את האתר שלכם אם תגדלו את הגדרת הבלוגר הנוכחית שלכם..

1. משתמשי וורדפרס יכולים למעשה להחזיק את האתר שלהם – עם דומיין בחינם!

בעת בחירת וורדפרס, אתה מקבל את התוכנה שתעשה עם מה שאתה רוצה. אתה מארח את תוכנת וורדפרס, יחד עם כל תוכן האתר שלך, על חשבונך. ב- Blogger התוכן שלך חי על שרתי גוגל – אם הם מחליטים לכבות את Blogger, הם לא צריכים לתת לך גישה לנתונים שלך. זה לא סביר, אבל לא היית מעדיף לשמור על מזכרות הבית שלך במקום בית של זר?

בנוסף להתקנות בלחיצה אחת כדי להתחיל בעבודה עם וורדפרס, ספקי אירוח רבים כוללים דומיין מותאם אישית בחינם עם התוכנית שלך. זה מאפשר לך לארח את הבלוג שלך ב- yourname.com במקום את yourname.blogspot.com מעט יותר דביק. Blogger מאפשר לך לקנות שם דומיין מותאם אישית תמורת 10 דולר לשנה.

התחל עוד היום עם וורדפרס ותיהנה מרישום דומיין בחינם ממארחי וורדפרס המובילים שלנו:

ראה מארחים מובילים אחרים של וורדפרס »

2. וורדפרס פתוחה ומתוחזקת באופן פעיל, בניגוד לבלוגר

עם קהילה עולמית של מיליוני מפתחים העובדים על וורדפרס, ה- CMS מתפתח תמיד כדי לענות על צרכי המשתמש והמגמות המקוונות. פלטפורמת הוורדפרס משותפת עד לקוד המקור, כלומר תוכלו לשנות ולהרחיב את השירות לפי הצורך. Blogger, לעומת זאת, הוא מוצר קנייני ללא השפעה חיצונית. בעוד שצוות גוגל מתחזק באופן פעיל את הפלטפורמה ומשחרר מדי פעם נושאים חדשים ותכונות מעודכנות, הקצב לא יכול להתמודד עם קהילת וורדפרס התוססת..

3. וורדפרס ובלוגר שניהם ערכות הנושא הגדולות, אך ל- WP יש הרבה יותר

שוב, זהו משחק מספרים. לבלוגר צוות מוגבל שעומד מאחורי העיצובים שלו ורק כל כך הרבה אפשרויות למשתמשים להתאים אישית או ליצור תבניות משלהם. תבניות חדשות זולגות לציבור פה ושם, אך הפלטפורמה לא קיבלה מתיחת פנים משמעותית בתוך כמה שנים.

צילום מסך של ספריית העיצוב של WordPress

וורדפרס כוללת אלפי ערכות נושא בספרייה שלה, ורבים אחרים זמינים חיצונית.

וורדפרס, לעומת זאת, כוללת מאות אלפי ערכות נושא חינמיות ופרמיות לכאורה לכל צורך שניתן להעלות על הדעת באתר. כל נושא ניתן לעריכה במלואו, ומפתחים עם נגיעה של ניסיון וסבלנות יכולים ליצור ולהעלות עיצוב מותאם אישית משלהם.

4. כלי מסחר אלקטרוני של וורדפרס הופכים אותו לטובה להרוויח כסף

מחוץ לקופסה, לא בלוגר וגם וורדפרס לא יכולים ליצור חזית מקוונת. עם זאת, WooCommerce היא פלטפורמת ה- eCommerce הפופולרית ביותר באינטרנט והיא בבעלות אותה חברה כמו WordPress. עם זאת, בעולם ללא הגבלות של וורדפרס אתה יכול להשתמש בכל מספר של פלטפורמות ותוספים – שרובם זמינים בחינם.

עם Blogger, לעומת זאת, אתה יכול להרוויח כסף רק על ידי הצגת מודעות ממוקדות דרך Google AdSense. כדי להוסיף חנות מקוונת, עליכם לפנות לפלטפורמות המסחר האלקטרוני של מסחר אלקטרוני של Ecwid או Shopify, כדי לשלב את כלי המכירה שלהם..

5. Blogger מתגאה באבטחת גוגל, אך ללא תוספים פירושו פחות גמישות

כאן יכול להיות שלבלוגר יש את הקצוות הקלים ביותר בוורדפרס. מכיוון שגוגל מחזיקה ומפעילה את השרתים המארחים את האתר שלך, יחד עם תוכנת הבלוגים עצמה, האתר שלך יהיה פחות רגיש להתקפות זדוניות..

הפופולריות של וורדפרס הופכת את הפלטפורמה למטרה גדולה, ובעלי אתרי טירונות לא משאירים את עצמם פוגעים על ידי אי עדכון ערכות נושא, תוספים או תוכנת וורדפרס בכללותה. קודקס של וורדפרס מספק כמה משאבים נהדרים לאבטחת התקנת וורדפרס או התקשותם. עם זאת, מתוך הכרה בכך, מפתחים יצרו מאות תוספים שמטרתם לאבטח את האתר שלך, לגבות את המידע שלך, לעקוב אחר התקפות ואוטומציה של עדכונים..

6. המעבר מבלוגר לוורדפרס הוא כאב, אז אל תתחילו שם!

מדוע לעשות משהו פעמיים כשאתה יכול להשיג את זה נכון בפעם הראשונה? אם יש לך שאיפות לבלוג שלך מעבר ליומן פרטי מקוון, בסופו של דבר תצמיח את הפלטפורמה המוגבלת של Blogger. וורדפרס הוא הפיתרון הטוב יותר ליציבות בהתחשב בקהילה הפעילה העומדת מאחוריה. היעדר העדכונים האחרונים ל- Blogger עשוי להצביע על כך שהמערכת אינה נמצאת בתוכניות ארוכות הטווח של גוגל. קח את הזמן כדי להתחיל ברגל ימין.

כיצד להעביר את הבלוגר לוורדפרס

אל תדאגו, מעבר לוורדפרס לא חייב להיות תהליך מייגע. תוספי וורדפרס מופיעים מעת לעת המסייעים בתהליך זה, אך אנו מעדיפים לסמוך על אתרי האינטרנט שלנו על הכלים המובנים ששתי הפלטפורמות מציעות. ממציאת מארח לאכסון הבלוג שלך ב- WordPress וכלה בייבוא ​​התוכן שלך, אנו נלך אותך בתהליך של העברה חלקה.

1. בחר תוכנית אירוח מובילה עבור וורדפרס

זה אולי נראה מעט אינטואיטיבי, אבל הצעד הראשון שלך להתחלת וורדפרס צריך להיות הרשמה עם ספק אירוח, ולא CMS. תרצה תוכנית אירוח משותפת מחברה בעלת מוניטין. בנוסף להתקנות וורדפרס קלות, המארחים המועדפים עלינו כוללים טונות של תכונות נוספות שתוכלו ליהנות מהן כמו דומיין בחינם, שטח אחסון בלתי מוגבל ו SSDs מהיר במיוחד לביצוע..

ראו עוד מארחי וורדפרס »

2. ייצא את הבלוגר לוורדפרס בהגדרות

הכן את תוכן הבלוגר שלך למעבר שלו על ידי ייצואו לקובץ XML. ממרכז השליטה של ​​Blogger, עבור לדף ההגדרה ולחץ על הקישור “אחר” בתחתית תפריט הניווט. מצא את קטע היבוא והגיבויים ולחץ על הכפתור לגיבוי המידע שלך. המערכת תשלב את הנתונים שלך לקובץ XML, שתוכל לשמור במחשב שלך.

3. ייבא את הבלוגר לוורדפרס בקטע הכלים בלוח המחוונים שלך

כדי לקבל את התוכן בוורדפרס, היכנס לאתר החדש שלך. מממשק הניהול של וורדפרס, נווט אל “כלים” ואז “ייבא” בתפריט משמאל. בדף הייבוא ​​יופיעו מספר פלטפורמות אשר בדרך כלל מתמזגות לוורדפרס; לחץ על Blogger כדי להתקין את כלי הייבוא ​​הספציפי הזה. לאחר הוספה, אל תשכח ללחוץ על “הפעל את הפלאגין & הפעל קישור יבואן.

היבואן יבקש ממך להעלות את קובץ ה- XML ​​שייצאת מ- Blogger. העלה את הקובץ וצפה בזמן שוורדפרס מייבאת כל אחד מהפוסטים שלך ב- Blogger. בסיום, וורדפרס תבקש ממך להקצות את הפוסטים לסופר.

4. הגדר את הפרמלינקס וההפניות שלך לאתר החדש שלך

כעת, לאחר שהתוכן שלך הגיע, אתה יכול לצבוט כמה אפשרויות וורדפרס כדי לוודא שהקוראים ומנועי החיפוש שלך עדיין יכולים למצוא את התוכן שלך. ראשית, עבור אל הגדרות ואז פרמלינקס בניווט לוח המחוונים של וורדפרס כדי להפוך את כתובות האתרים שלך ליותר ידידותיות לקידום אתרים וקרובים למבנה הכתובות של Blogger; זה אומר לבחור את האפשרות חודש ושם.

כעת, לאחר שהתוכן מתויג כראוי, תרצה להגדיר הפניות להפנות מחדש את הקוראים לאתר ולפוסטים הנכונים. כדי להפנות אנשים לבלוג הוורדפרס שלך, התחבר שוב לפורטל Blogger. נווט לדף התבנית בהגדרות שלך וחזור לתבנית הקלאסית. משם, תרצה לערוך את ה- HTML של התבנית – אל תדאג, זה העתק והדבק פשוט. החלף את כל אזור הטקסט של Blogger בקוד זה, ודא לשנות את example.com בדומיין WordPress שלך:

1
2
3
4
5
6
ז
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38

<html>

<ראש>

  <כותרת><$ BlogPageTitle $></כותרת>

 

   <תסריט>

     <MainOrArchivePage>

       windows.location.href ="http://example.com/"

     </ MainOrArchivePage>

    <בלוגר>

     <דף הפריט>

       windows.location.href ="http://example.com/?blogger=<$ BlogItemPermalinkURL $>"

     </ דף הפריט>

    </ בלוגר>

   </ תסריט>

 

   <עמוד ראשי>

   <קישור rel ="קנוני" href ="http://example.com/" />

   </עמוד ראשי>

 

   <בלוגר>

    <דף הפריט>

    <קישור rel ="קנוני" href ="http://example.com/?blogger=<$ BlogItemPermalinkURL $>" />

    </ דף הפריט>

   </ בלוגר>

</ ראש>

 

<גוף>

  <MainOrArchivePage>

   <h1><a href ="http://example.com/"><$ BlogTitle $></ א></ h1>

  </ MainOrArchivePage>

  <בלוגר>

   <דף הפריט>

    <h1><a href ="http://example.com/?blogger=<$ BlogItemPermalinkURL $>"><$ BlogItemTitle $></ א></ h1>

    <$ BlogItemBody $>

   </ דף הפריט>

  </ בלוגר>

</ גוף>

</ html>

שמור את התבנית ועבר לקטע עדכון אתרים באזור ההגדרות, שנמצא תחת אחר. שנה את כתובת האתר להפניה מחדש של עדכון ההודעה ל http://example.com/feed, ושנה שוב את כתובת האתר לדומיין שלך. עכשיו, צא מ- Blogger – סיימת את כל הפלטפורמה הזו!

עם זאת, ב- WordPress יש לך הפניה נוספת ליצור. נווט לעורך הנושאים שלך, שנמצא בתפריט המראה. בצד ימין, מצא ולחץ על פונקציות נושא, שיפתחו את קובץ הפונקציות שלך. כדי למנוע שבירת דבר, אנו ממליצים לגלול לתחתית הקובץ ולמצוא את תג ה- PHP הסגור שלך: ?> . מיד לפני תג זה הדבק את הקוד הבא:

1
2
3
4
5
6
ז
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

פונקציה blogger_query_vars_filter ($ vars) {

  $ vars [] = "בלוגר";

  להחזיר $ vars;

}

add_filter (‘query_vars’, ‘blogger_query_vars_filter’);

פונקציה blogger_template_redirect () {

  $ wp_query גלובלי;

  $ בלוגר = $ wp_query->query_vars [‘בלוגר’];

  if (isset ($ בלוגר)) {

    wp_redirect (get_wordpress_url (בלוגר $), 301);

    יציאה;

  }

}

add_action (‘template_redirect’, ‘blogger_template_redirect’);

פונקציה get_wordpress_url ($ בלוגר) {

  if (preg_match (‘@ ^ (?: https?: //)? ([^ /] +) (. *) @i’, $ בלוגר, $ url_parts)) {

    שאילתה $ = WP_Query חדש (

      מערך ( "מטא-מפתח" => "blogger_permalink", "meta_value" => $ url_parts [2]));

    אם ($ שאילתה->have_posts ()) {

      שאילתת $->הפוסט();

      $ url = get_permalink ();

    }

    wp_reset_postdata ();

  }

  להחזיר url $? url $: home_url ();

}

אתה יכול ללחוץ על מקש Enter כדי להחזיר את תג הסגירה לקו שלו, אם תרצה. לאחר שתעדכן את הקובץ על ידי לחיצה על התחתונה מתחת לאזור הטקסט, אתר הוורדפרס שלך מוכן לצאת לדרך! מבקרים הלוחצים על קישור לפרסום ישן של Blogger יגיעו לאותה פוסט באתר החדש שלך.

5. העבר את תמונות הבלוגר שלך לספריית וורדפרס החדשה שלך

לעיתים יבואן וורדפרס עשוי להחמיץ כמה תמונות מאתר הבלוגר שלך. כמו בעצם כל כאב ראש אחר שתיתקל בוורדפרס, ישנו תוסף זמין שיקל על הכאב. אנו ממליצים להעלות תמונות אוטומטיות; התקן ועדכן את התוסף, אשר יסרוק את הפוסטים שלך לקישורים לתמונות שעדיין קיימות באתר Blogger שלך. לאחר מכן התוסף יוסיף את התמונות לספריית המדיה שלך בוורדפרס ויעדכן את כתובת האתר.

WordPress לעומת Blogger – מדוע WordPress מנצחת עם ערך לטווח הארוך

אנחנו אומרים את זה כל הזמן – בחינם זה נהדר, אבל “כמעט חינם” בדרך כלל הרבה יותר טוב כשמדובר באתרים ואירוח. בין אם אתה עושה בלוגים, מנהל חנות מסחר אלקטרוני או מארח את תיק העבודות המקצועי שלך, מספר היתרונות, הכלים ותכונות האבטחה עם תוכנית אירוח בסיסית הופכת את השינוי החילופי שתשקיע בנוכחותך המקוונת להסדר..

המשך להשוות עם מאמרים דומים באפשרויות פופולריות לבניית אתרים:

  • וורדפרס נגד וויבלי נגד וויקס מול ריבוע
  • WordPress לעומת Weebly
  • WordPress לעומת Squarespace
  • וורדפרס מול Shopify
  • וורדפרס מול ג’ומלה נגד דרופל

השמע את מחשבותיך באחת הפלטפורמות הפופולריות הללו – או מחשבות על חיי הבלוגים בכלל – על ידי התייחסות למטה!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me