הגן על רווחיות הנתונים הגנטיים שלך: Zenome בונה מערכת אקולוגית מבוזרת למידע ושירותים גנומיים.

TL; ד”ר: Zenome מתכננת לבנות מערכת אקולוגית מבוססת blockchain עבור נתונים גנומיים המסופקים על ידי משתתפי הרשת ומפיק כסף באמצעות cryptocurrency. מסד הנתונים המופץ, עמית לעמית, של נתונים גנומיים ובריאותיים יקדם בעלות אישית על מידע גנטי תוך תועלת עם אנשים, צרכני נתונים ונותני שירותים. על ידי בניית שותפויות עם חברות גנטיקה ותרופות, Zenome בסופו של דבר מקווה לקדם את עתיד הרפואה.


בשנים האחרונות שירותי בדיקת DNA עלו באש למכירת פרופילים גנטיים אנונימיים של צרכנים לחברות צד ג ‘ואוניברסיטאות. ביולי האחרון רכשה GlaxoSmithKline נתח של 300 מיליון דולר ב- 23andMe שנועד להאיץ את פיתוח התרופות באמצעות גנטיקה אנושית.

השותפות כוללת הסכם בין 50-50 בו שני הארגונים יחלקו את העלויות והרווחים הקשורים לשיתוף הפעולה. מי שמספק את הנתונים שעלולים להרוויח כסף – צרכנים ששילמו כדי לבחון את הרוק שלהם כדי ללמוד על אילנות היוחסין שלהם – לא מקבלים שום דבר בתמורה.

ומכיוון ששיקולי פרטיות מוגדרים באותיות קטנות, צרכנים רבים אינם מודעים לכך שהם בעצם מוסרים נתונים לחברות תרופות.

לוגו זנום

Zenome מאפשרת לצרכנים לקבל פיצוי עבור הנתונים הגנטיים שלהם.

“עם חברות כמו 23andMe, אתה מאבד את ההזדמנות להגן על פרטיות הנתונים הגנטיים שלך, ואינך מקבל יתרונות כלשהם להשתתפות במחקר מדעי או R&ד ‘, אמר ואדים פושקרב, יועץ משפטי ב- Zenome.

Zenome, מערכת אקולוגית מבוססת blockchain לנתונים גנומיים, נבנית כדי לתקן זאת. מייסד אלכס גורבצ’וב מפתח את מסד הנתונים המבוזר בבעלות הקהילה כדרך לצרכנים להחליף מידע אישי עבור אסימוני קריפטו. “אנו רוצים לספק למשתמשים הזדמנות לייצר רווחים מהנתונים הגנומיים”, אמר ואדים.

שוק עמיתים לעמית למידע גנומי ובריאותי יקדם בעלות על נתונים אישיים תוך תועלת לאנשים, צרכני נתונים וספקי שירותים כאחד. בסופו של דבר, באמצעות שותפויות עם חברות גנטיקה ותרופות של צד ג ‘, Zenome מקווה לחולל מהפכה בעתיד הרפואה תוך הסמכת צרכנים להרוויח את חלקם ההוגן מהרווחים הנלווים אליו..

שוק מבוסס blockchain לנתוני גנום ובריאות

זנום הומשך ביוני 2017 והמריא במהירות. מייסדיה גייסו מימון של 100,000 דולר ממשקיעים פרטיים באוגוסט של אותה שנה לפני התאגדותם הרשמית ב- 19 בספטמבר 2017.

כיום, Zenome מתכוננת לשחרר את המהדורה הראשונה שלה עם פונקציונליות מלאה. הרשת הניתנת להרחבה תתאים לאחסון ועיבוד של נתונים גנטיים באמצעות טכנולוגיה מבוזרת הכוללת צמתים רבים. הפלטפורמה תכיל נתונים גנומיים, אישיים וכלכליים שזורים זה בזה, אשר יאוחסנו בדרכים שונות לשמירה על כל סוג מידע.

כדי להבטיח שמשתמשים יכולים לקבל החלטות מודעות ביחס לנתונים שלהם, Zenome מעניק לכל משתתף בעלות פרטנית על מידע גנומי, את החופש לבחור כיצד משתמשים במידע זה ואת הזכות לשתף את המידע עם צד שלישי..

רשת עמיתים לעמית מבוזרת אשר נבנתה למסחר מאובטח של נתונים גנומיים

הפלטפורמה מבוססת blockchain של זנום מבטיחה העברה מאובטחת של נתונים גנומיים.

הצפנת הנתונים הפרטית של הפלטפורמה לא מאפשרת גישה למידע ללא אישור, ובסיס הנתונים המופץ שלה מספק זמינות גבוהה וסובלנות תקלות.

ארבע ישויות מובחנות יפעלו אינטראקציה במערכת האקולוגית של זנוום: צמתים, אנשים, אנליסטים וספקי שירותים. צמתים, למשל, יספקו נפח אחסון וכוח מעבד בתמורה לפרס, ואנשים יעלו לפלטפורמה את הנתונים הגנטיים שלהם בתקווה לבצע מכירה. מצד צרכני הנתונים אנליסטים ירכשו נתונים גנטיים למטרות מדעיות, וספקי השירות יעשו זאת בכדי להשיג רווחים עסקיים.

כל עסקאות הנתונים יקלו על ידי חוזים חכמים המאפשרים למשתמשים לבצע הסכמים ללא צורך בממשל של צד ג ‘. אסימון שירות חדש, Zenome DNA (ZNA), ישמש להפעלת אינטראקציות כלכליות בפלטפורמה. באוקטובר 2017 גבה זינום 200,000 דולר בהשקעה מראש של אסימוני ZNA. החברה קיימה את מכירת האסימון הרשמית הראשונה שלה בין פברואר לאפריל 2018, במהלכה גייסה 362,000 דולר.

קידום בעלות אישית על מידע גנטי

Zenome מאפשרת למשתמשים לבצע מחקר גנטי משלהם ולגלות עובדות על עצמם החורגות מאילן היוחסין. בנוסף למידע על אבות המשפחה, הדו”ח הגנטי המקיף של החברה מספק מידע מפורט על מחלות תורשתיות, רגישות למחלות אונקולוגיות ותגובות נפוצות לרפואה.

סקירה של דיאטה וחילוף חומרים תעזור למשתמשים לבחור בתוכנית אכילה אופטימלית למשקל אידיאלי ולאיזון תזונתי, ואילו דו”ח קוסמטולוגיה יציע תשומות לגבי אילו מוצרים קוסמטיים יתאימו ביותר לסוגי עור ושיער ספציפיים..

התהליך קל: משתמשים פשוט רוכשים ערכה גנטית של זנוום (זמינה באמצעות הזמנה מוקדמת), מספקים דגימת רוק ומשלחים את החומרים. לאחר מכן החברה תפענח את ה- DNA של המשתמש באמצעות רצף הדור הבא, תנתח את הנתונים הגנטיים הגולמיים באמצעות גישה ביו-אינפורמטית ותספק דוח גנטי שניתן לייצר רווחים..

כמובן, מכיוון שהעדיפות של זנוום היא שמירה על פרטיות הנתונים הגנטיים של המשתמשים, כל המידע יאוחסן בטכנולוגיית blockchain, והרשאה מפורשת תידרש להעברת נתונים..

ואדים אמר שזנומה היה הראשון ששווק עם פרויקט גנומיקה מבוסס blockchain. מאז פירסמה החברה את העיתון הלבן הראשון שלה, אחרים עקבו אחר כך. אך לדברי Zenome, מרבית החברות הללו חסרות תיעוד טכני או שהן מבינות מעורפלות כיצד יתממשו טענותיהן.

“היתרון שלנו הוא בכך שאנחנו מקדימים את המתחרים, היינו הראשונים שפיתחו פרוטוקול רשת חדש, ומתכוננים להשקת הרשת העובדת,” אמר אלכס במאמר בנושא Medium. “בנוסף, צוות הפיתוח שלנו ממוקם במוסקבה, שם עלות הפיתוח היא שישה עד שבע פעמים פחות מאשר בעמק הסיליקון.”

מיטיבות עם אנשים, צרכני נתונים וספקי שירותים

מלבד דאגות הפרטיות, בשוק הגנום המודרני יש בעיה מגוונת משמעותית בחלקה המיוחס לעלות. על פי “פרויקט ה- Zenome: Whitepaper”, שירותי מיקרו-מערך DNA המציעים 0.033% מהגנום המלא (כגון 23andMe, AncestryDNA ו- DNAfit) נעים בדרך כלל בין $ 100 ל- 500 $..

לוחות ג’ין, המציעים 0.001-1% מהגנום המלא, עולים בכל מקום בין 100 ל -2,000 דולר. שירותי רצף exome, המספקים כ -2% מהגנום המלא, נעים בין 250 ל -3,000 דולר. רצף גנום שלם, הקדילק של בדיקות גנטיות, מציע עד 98% מהגנום אך עולה בכל מקום בין $ 600 ל -10,000 $.

זנום בשולחן העבודה

מדענים ועסקים של זנוום יוכלו לרכוש נתונים גנטיים מתורמים.

בסך הכל, מחיר הניתוח הגנומי נותר גבוה מספיק עד כי קשה לאסוף נתונים גנטיים מהציבור הרחב, במיוחד במדינות המתפתחות. כדי לאסוף את המגוון הרחב ביותר של נתונים גנוטיפיים ופנוטיפיים – ובכך לעורר את התפתחות שוק ה- Big Data הגנומי – אי אפשר להתעלם מהדמוגרפיה הזו.

לשם כך, Zenome עובד כרגע על מודלים פיננסיים שיאפשרו בדיקות גנטיות בחינם בתמורה לאישור להשתמש בנתונים במחקר מדעי או מסחרי. “אפשרויות בדיקה בחינם יבטלו חסמי עלויות ויספקו מערך נתונים מקיף יותר”, אמר ואדים.

רודף שותפויות לקידום עתיד הרפואה

לעיתים קרובות מכונה Blockchain כטכנולוגיה של העתיד, וההתקדמות ברפואה קשורה ללא ספק למחקר גנטי. בזכות הנישואין לשניים יחד, זנומום עומד להשפיע באופן משמעותי.

במהלך התקדמותה, החברה מעוניינת להצטרף לשיתופי פעולה עם ארגוני בדיקות גנומיות שונות, חברות תרופות וקבוצות מחקר צרכניות כדי לבנות מערך נתונים גנטי חזק..

“אנו מברכים על כל מי שרוצה להשתתף”, אמר ואדים. “ככל שיש לנו יותר מעורבות, כן ייטב. כולם מנצחים כשאנחנו יכולים לבנות מערך נתונים גנומי טוב יותר – ולבנות אותו בצורה מגנה. “

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me