מייסד קווין מדבר על שיחות נפוצה: כיצד פלטפורמת המסחר האלקטרוני של Turnkey ממשיכה לעזור ליזמים לבנות חנויות מקוונות מצליחות

TL; ד”ר: Volusion, שנוסדה על ידי קווין שפרולס לפני קרוב לשני עשורים, נוצרה על מנת להעניק ליזמי אינטרנט שואפים גישה קלה יותר למקומות שוק מקוונים. כיום, הפלטפורמה ביססה את מיקומה בחלל המסחר האלקטרוני, לאחר שאירחה רכישות של יותר מ- 28 מיליארד דולר. חלק גדול מההצלחה של Volusion נובע מקוד החברה שלה שמתמקד בצרכים של קבוצת המשתמשים העיקרית שלה – מייסדים ויזמים עסקיים. לאחרונה מצאנו את קווין, שסיפר לנו כיצד אפס על לקוחות הליבה של וולוז’ן סייע לחברה לבנות כמה מהכלים היעילים ביותר בתעשייה והסמיך בעלי עסקים ברחבי העולם להקים ארגונים מקוונים מצליחים..


קווין שפרולס לא היה התיכון הממוצע שלך. כשהיה סטודנט לפני 18 שנה, קווין בילה את לילותיו בבניית עסק לעיצוב אתרים. ואף על פי שהוא מצא הצלחה מהירה, היה ברור לו שמרחב ה- eCommerce הפורח היה המקום להיות בו.

אז, בשנת 2002, הוא החליף הילוכים והפך את המיזם העסקי שלו וולוזיה לפלטפורמת יצירת אתרי eCommerce מן המניין המתמקדת בקהילה המתרחבת של יזמי רשת. והוא לא הביט לאחור.

“במשך 15 שנה היינו המובילים באספקת תוכנת מסחר אלקטרוני לחברות קטנות”, אמר קווין. “במשך זמן מה עבדנו עם כמה מהעסקים הגדולים בעולם, אבל מכרנו את הארגון הזה כדי שנוכל לחזור לשורשים שלנו ולהעניק 100% מתשומת ליבנו לעסקים קטנים ובינוניים.”

תמונה של קווין שפרולס ולוגו וולוז'ן

המייסד קווין שפרולס אמר כי וולוז’ן מוקדש לעזור למשתמשים לבנות נוכחות באינטרנט ולפתוח זרמי הכנסה מקוונים.

בשלוש השנים האחרונות הוסיפה Volusion מספר שירותים וכלים לפלטפורמה שלה.

“אנחנו המובילים בתעשייה מכיוון שאנחנו לא מפסיקים להתפתח”, אמר קווין. “יותר מ 185 מיליון הזמנות ו -28 מיליארד דולר בעסקאות עברו דרך פלטפורמות ה- Volusion.”

מכיוון שחבילת המפתח המפתח של Volusion מספקת את כל מה שיזמים צריכים כדי להפעיל חנויות מחנות מקוונות, החברה ממשיכה למשוך לקוחות שאפתניים מנוסים לעסקים..

“אנו גאים במתן אפשרות לעסקים קטנים להצליח”, אמר קווין. “איתנו הם יכולים להגיע לפוטנציאל המרבי שלהם.”

המשימה: להישאר ממוקדים בהצלחה של גזעי הלקוחות

בנוסף להוסיף פתרונות חדשים לפלטפורמה שלה, וולוזיה שיפרה את תרבות החברה שלה.

“יצרנו קוד תרבות, שכל אחד יכול לקרוא”, אמר קווין. “החלק הראשון והחשוב ביותר בו הוא מיקוד על הלקוחות שלנו.”

מרבית לקוחות Volusion הם יזמים ומייסדים. קווין אמר לנו שהמטרה היא לעזור למשתמשים האלה “ליצור חברות מדהימות.”

“זה אומר שעלינו לעשות יותר מאשר רק לספק תוכנה,” אמר. “עלינו ללמוד על יעדי הלקוחות שלנו ולהזדהות עם הבעיות שהם מנסים להתגבר עליהם.”

פילוסופיה זו מפרידה בין וולוזיה לבין התחרות. בעוד וולוז’ן מעדכנת באופן פעיל מוצרים וערכות כלים כדי להישאר תחרותיים, קווין אמר שצפוי מכל חברה שתנסה להישאר רלוונטית במרחב המסחר האלקטרוני. אבל המטרה של Volusion להבין באמת את בסיס הלקוחות שלה היא שמייחדת את החברה.

גרפיקה המציגה המלצות וסטטיסטיקות של לקוחות

מטרת Volusion היא להעניק ליזמים את הכלים הדרושים להם בכדי למצוא הצלחה בשוק המקוון התחרותי.

“אנו מתמקדים בסוגיות עם תמונות גדולות יותר המאתגרות את המייסדים ומונעים מהם להשיג את יעדיהם,” אמר קווין.

אחת המטרות הללו היא אבן דרך שכל סטארט-אפ צריך להגיע אליו – ביצוע המכירה הראשונה. כל המייסדים יודעים כמה קשה להשיג מוצרים לידיהם של הלקוחות הראשונים שלהם, וקווין אמר לנו שלוולוזיה מוטל לעזור להם לגרום לזה לקרות.

“זה רגע האמת,” אמר. “כל כך הרבה צריך לקרות בין רעיון לעסק למכירת משהו. החלטנו להתמקד בסיוע לזרז את הטיול מא ‘עד ב’. “

ערך חשוב נוסף בקוד התרבות של Volusion הוא שקיפות. וולוז’ן רוצה שעובדיה ישתפו נתונים על הצלחות לקוחות. זה מתחיל בראש.

“שיתוף גלוי הוא עצום,” אמר קווין, “אני סקרן לגבי הלקוחות שלנו, ואני מעודד את כל העובדים שלי לצאת וללמוד כל מה שהם יכולים על המייסדים המשתמשים במוצרים שלנו.”

כתוצאה מכך התחילה וולוזיה את תוכנית ה- Build-a-Business הפנימית שלה, המעודדת את עובדי וולוז’ן לפתוח עסק קמעונאי משלהם. זה עוזר להם להבין את האתגרים בהקמת חברה חדשה ומעניק להם תובנות כיצד לעזור למייסדים.

“למרבה הצער, הרבה אנשים שבונים תוכנה לא מבינים את המטרות של משתמש הקצה”, אמר קווין. “הם מוסחים ומתמקדים בדברים שאינם חשובים.”

Build-a-Business פותר את הבעיה על ידי הפיכת הקודנים של Volusion ליזמים.

“אנו נרגשים מכמה ממיקוד הלקוחות שהבאנו לתרבות שלנו,” אמר קווין. “זה עזר לנו ליצור הרבה פתרונות חזקים ייחודיים ליזמים המשתמשים בפלטפורמה שלנו.”

שנה של פתרונות וכלים חדשים ומרתקים

ורבים מהפתרונות הללו הושקו רק במהלך 12 החודשים האחרונים. הגדול ביותר הוא V2, הגרסה השנייה של הפלטפורמה של Volusion.

“כולם ידעו את החשיבות של בניית מובייל ללקוחות כבר הרבה זמן”, אמר קווין. “אבל V2 הוא הראשון שנבנה גם עבור סוחרים.”

סוחרים שניגשים ל- V2 דרך הטלפון שלהם יוכלו להשתמש ב 100% מהפונקציונליות של הפלטפורמה. משתמשים יכולים לנהל את כל החנות מהסמארטפון שלהם – תחילה בענף, אמר קווין.

במהלך השנה האחרונה וולוז’ן בנתה שוק אפליקציות טוב יותר. השוק החדש של החברה בנוי מהיסוד וידידותי למפתחים.

“עד עכשיו השוק שלנו מעולם לא היה פנטסטי,” אמר קווין. “אנו גאים לומר שזה השתנה. זה פותח כל מיני הזדמנויות מרגשות גם לנו וגם ללקוחות שלנו. “

אבל הפיתוח החדש והמרגש ביותר, לדברי קווין, הוא אפליקציית ההובלה למשלוח החדשה של Volusion. האפליקציה מאפשרת לסוחרים למכור מגוון רחב של מוצרים מבלי שהם צריכים לאחסן ולנהל המון מלאי.

“אפליקציות למשלוח שנשלחו על ידי מתחרים שולחות את המוצרים שלהן מסין”, אמר קווין. “פירוש הדבר שלוקח כמעט חודש עד שהמוצר יימסר ללקוח הסופי וסוחרים מאבדים הרבה לקוחות פוטנציאליים שלא רוצים לחכות כל כך הרבה זמן.”

אפליקציית ההובלה למשלוח של Volusion עובדת אך ורק עם ספקים מבוססי ארה”ב ומספקת את רוב המשלוחים תוך שלושה ימים.

“ברור שזה הבדל עצום,” אמר קווין. “כולם רוצים משלוח מהיר ואנחנו מודרניזציה של כל התהליך.”

בעוד V2, שוק האפליקציות והמשלוח המהיר הם שלושה פיתוחים עיקריים, Volusion מוסיפה גם כלים קטנים יותר לארסנל הפתרונות שלה. לדוגמה, במהלך הרבעון האחרון שיפרה את תהליכי הצ’ק-אאוט שלה.

“על ידי ביצוע הרבה של משאבי UX ובדיקות A / B, הצלחנו להגדיל את שיעורי ההמרות בקופה ב- 60% הן במובייל והן בשולחן העבודה,” אמר קווין. “אנחנו תמיד מנסים להשתפר מכל הבחינות, בכדי שנוכל להביא יותר מכירות עבור הסוחרים שלנו.”

משינויים גדולים ועד לצבוטים קטנים, וולוזיה עושה הכל כשמטרה אחת עומדת בראש – האצת הצלחה של סוחר.

“הדבר החשוב ביותר עבור כל סוחר הוא לגדול עסקים ולהניע מכירות,” אמר קווין. “אנחנו לא מפסיקים לחשוב על דרכים לעזור לסוחרים לעשות בדיוק את זה.”

העברת כל דבר, החל מעיצוב גרפי ועד שיווק במדיה חברתית

אחד הדברים שמייחדים את וולוזיה הוא הסוכנות הפנימית שלה. לקוחות הזקוקים לעיצוב לוגו המעוניינים לבצע אופטימיזציה של האתר שלהם לקידום אתרים, או רוצים עזרה בשיווק במדיה החברתית, יכולים להרים טלפון ולהתקשר לוולוזיה..

“נהיה שם כדי לעשות את העבודה הזו בשבילך או ללמד אותך איך לעשות את זה,” אמר קווין. “אצל המתחרים שלנו זה לא המקרה. כשאתה מתקשר אליהם לקבלת עזרה בשירותים אלה, הם יגידו לך לנסוע למקום אחר, ובסופו של דבר תצטרך לשלם סכום אדיר לסוכנות. “

תמונה של עובדי וולוזיה והטקסט "הצלחה בשבילך זה הצלחה בשבילנו"

צוות מומחי האינטרנט והסחר האלקטרוני של Volusion זמין מסביב לשעון כדי לסייע לבעלי עסקים.

הסיבה ש- Volusion מציעה שירותים אלה היא שהמטרה העיקרית שלה היא לגרום ללקוחות להשתמש בפלטפורמה שלה. קווין וצוותו יודעים שיזמים המנהלים חברות קטנות עסוקים להפליא, וזו הסיבה שהם מעמידים את עצמם לרשותם כדי לסייע היכן שהם יכולים.

“אם הם יחליטו כי אין להם זמן לנהל תחום אחד בעסק שלהם, נוכל מיד להיכנס אליו ולטפל בזה עבורם, תוך שהם יכולים להתמקד בכך שהאתר שלהם יהיה רווחי יותר”, אמר קווין. “בסופו של דבר כולם מנצחים.”

הפילוסופיה: אנשים גדולים בונים עסקים גדולים

שירותים ופתרונות רבי עוצמה אלה מסייעים לעסקים צומחים להצליח אפילו יותר. תוצאות הלקוחות מראות את חוזק הכלים של Volusion – סוחר Volusion הממוצע מכניס הכנסות פי שניים מאשר הסוחר הממוצע הפועל על פלטפורמת מתחרה.

“מה שאני אוהב זה שסוחרים פונים אלינו כדי לומר לנו שאכפת לנו,” אמר קווין. “אנחנו זמינים מהרגע שהם נמצאים, אנחנו שם במהלך המשפט שלהם ואנחנו עוזרים בזמן שהם מצמיחים את העסק שלהם.”

קווין חושב שההתחייבות הזו קשורה מאוד לאנשים שעובדים ב- Volusion והמחויבות של החברה לרכוש כישרון מקומי.

“אנו ממוקמים במאה אחוז בעיירה מלאה באנשים פנטסטיים – אוסטין, טקסס,” אמר. “הרבה חברות אחרות מוציאות למיקור חוץ את התמיכה שלהן. אין שום דבר רע בזה, אבל צוות התמיכה שלנו בארה”ב שונה. כמייסד, אתה רוצה לעבוד עם אנשים שמבינים את העסק שלך. אתה רוצה לעבוד עם צוות שיכול לעזור לך להגיע לשלב הבא. אנחנו מחכים לטלפונים, מוכנים לעזור לך להגיע לשם. “

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me