המנכ”ל לורן אליסון בנושא #techmums: כיצד החברה החברתית פועלת לחינוך 1 מיליון נשים, משפחות וקהילות עד 2020

TL; ד”ר: #techmums מספקת הזדמנויות לנשים לתרום למהפכה הדיגיטלית של בריטניה באמצעות סדנאות ותמיכה מקוונת לבניית אמון. אלה מכל רמות המיומנות יכולים להצטרף לספוג כל דבר, החל בידע מחשב בסיסי ועד אבטחה מקוונת ועיצוב אפליקציות. בתי ספר, עסקים ותומכים אחרים יכולים להסתבך בכדי לעזור ל- #Techmums להשיג את מטרתה להגיע למיליון נשים, משפחותיהן וקהילותיה עד סוף 2020..


סו בלק הייתה בת 12 כשאמה מתה מדימום במוח. היא הייתה בת 16 כשעזבה את בית הספר, ו 20 כשהתחתנה. ועד גיל 25 היא מצאה את עצמה במקלט לנשים עם שלושה ילדים – אך ללא עבודה ומעט כישורים – לאחר שנמלטה מנישואים אלימים.

אך היא התעקשה ונרשמה לקורס מתמטיקה בן שנה במכללה מקומית שהוביל בסופו של דבר לתואר מחשוב של ארבע שנים מאוניברסיטת לונדון דרום דרום. היא הבטיחה את מקומה לדוקטורט. והרצאות במשרה מלאה.

#techmums לוגו

#techmums מנשק אמהות עם כישורי מחשב וביטחון.

בשנת 2008 פתחה סו בקמפיין מוצלח להצלת פארק בלטצ’לי האנגלי, האתר המרכזי למאמצי פריצת קוד חיוניים במלחמת העולם השנייה, מכיבוי בגלל חוסר מימון. אבל זו לא הייתה מורשתה היחידה.

בשנת 2018, סו מצאה דרך לעזור לאמהות אחרות עם רקע דומה לזה שלה על ידי הפעלה מחדש של #techmums, מיזם חברתי שהוקם בתחילה בשנת 2012 כדי לתת לנשים את היכולות והביטחון להשתתף במהפכה הדיגיטלית של בריטניה..

“היא אישה מדהימה”, אמרה לורן אליסון, שהצטרפה לאחרונה ל- #Techmums כמנכ”לית החברה הראשונה. “כל מטרתה עם הטכנולוגיה היא להצית פוטנציאל אצל אמהות, משפחותיהן וחברה רחבה יותר, כך שהם מרגישים יותר מוכרים, בטוחים ואפילו מתלהבים מהשימוש בטכנולוגיה בחייהם האישיים והמקצועיים.”

הארגון רואה באמהות מכפיל מיומנות. “אם אתה מצית פוטנציאל אצל אמא, זה עוזר בשיעורי הבית של הילד, עם בן זוגה, המשפחה הרחבה שלה, ההורים וכו ‘,” אמרה לורן. “בדרך זו אנו מאמינים כי אמהות הן המפתח לטיפול בפער הכישורים העומד בפנינו כיום.”

הוראת מיומנויות טק מרכזיות תוך בניית אמון

ביולי, #Techmums סיימה מחקר חדש שהמחיש כיצד ההדרה הדיגיטלית משפיעה על חייהן של אמהות ברחבי בריטניה. ככל שהחברה שלנו הופכת לדיגיטציה הולכת וגוברת, אימהות שאינן בעלות כישורים דיגיטליים בסיסיים עומדות בפני השפעות קשות. “אמנם לא היינו מופתעים לראות חלק מהנתונים הסטטיסטיים, אך הם עדיין היו מרגיזים נואשות, במיוחד מבחינת דברים כמו השפעות על בריאות הנפש ותחושות של חוסר יכולת לשמור על בטיחות ילדים ברשת,” אמרה לורן.

#techmums מסייע בהגברת המגמות הללו על ידי מתן הזדמנויות לנשים להיות חלק מהמהפכה הדיגיטלית של בריטניה באמצעות סדנאות “מועדון” ותמיכה מקוונת בבניית אמון. הארגון מלמד מיומנויות טכנולוגיות חיוניות באמצעות תוכניות חינמיות שאינן דורשות ניסיון IT קודם, והן דינמיות ומרתקות.

“כאשר הקמתי #Techmums, עשיתי זאת במטרה אחת: להעצים נשים באמצעות טכנולוגיה”, הצהיר סו בציטוט באתר #techmums. “כאמא יחידה, הוצאתי את משפחתי מהעוני באמצעות חינוך טק, אז אני יודע את כוחה ממקור ראשון. הקורסים שלנו מסייעים לנשים לרתום את הפוטנציאל הזה בחייהם, ומעניקים להם את הביטחון, הכישורים וההשראה למלא תפקיד פעיל בעתיד הדיגיטלי המשותף שלנו. “

לדברי לורן, הערכות של תכנות הארגון מוכיחות כי בוגרי #Techmum חווים אמון מוגבר הן ביכולתם להשתמש בטכנולוגיה והן בביטחון העצמי שלהם..

החל מהידע הבסיסי בתחום ה- IT וכלה בבטיחות באינטרנט ועיצוב אפליקציות

תכנית הלימודים #techmums נועדה להציג את המשתתפים למגוון של הזדמנויות טכנולוגיות תוך בניית אמון, ידע ויכולת התעסוקה..

סדרת הקורסים מתחילה עם היסודות, תוך שחרור הגדרת הטכנולוגיה עצמה לפני מעבר לשיקולי בטיחות, כולל שיטות עבודה מומלצות באמצעות סיסמא, הגדרת בקרות ילדים והגנה על משפחתך מפני איומים מקוונים נפוצים..

לאחר מכן הקורסים מראים למשתתפים כיצד לגרום לטכנולוגיה לעבוד עבורם עם סקירת כישורים כמו הקמת לוח שנה משפחתי, יצירת בלוג, התחברות עם אחרים באמצעות מדיה חברתית או הגדרת פרופיל לינקדאין. התוכנית מכסה גם קניות מקוונות דרך אתרים כמו Etsy ו- Shopify.

תמונות מפעילויות שונות #Techmum

הארגון מברך על אמהות מכל דרגות המיומנות ללמוד הכל מכישורי מחשב בסיסיים לעיצוב אפליקציות.

נושאים ברמה גבוהה, כולל היסודות של עיצוב אפליקציות, עיצוב אתרים וקידוד, מסכמים את תכנית הלימודים.

“זה די מקיף, אך יחד עם זאת, הוא נועד לספק טעימה ממגוון רחב של נושאים,” אמר לורן. “אנחנו לא מספקים סוג מסוים של אימא או מבקשים שכולם יהפכו לקודד – זה לא המטרה שלנו. אנו שואפים להצית את כל הפוטנציאל שאמא רואה בעצמה. “

לורן אמרה כי אם אחת עם עסק במדי בית ספר הגיעה לשיעור בשבוע השני שלה והודיעה כי #Techmums שינתה את חייה. לאחר שלמדה כיצד לצרף תמונות להודעות דוא”ל, היא כבר לא נאלצה לשלוח את בנה ברחבי לונדון לשתף דגימות אחידות. “זה שינה באופן קיצוני את עסקיה ואת האופן בו היא משקיעה את זמנה”, אמרה.

תשתלב כבית ספר, תומך או עסק

#techmums נשען בכבדות על תמיכה מבתי ספר, עסקים וממממני תאגידים כדי להמשיך במשימה שלה לטפח ולחבר בין אמהות בעלות ניסיון טכני. בפברואר 2018, שותפות עם פייסבוק אפשרה לקבוצה להשיק #techmumsTV, סדרת מופעים חיים שאורך שעה המתמקדים בשמירה על ביטחון, בניהול הכספים, במציאת עבודה, במציאת קולך ובקנייה ומכירה באמצעות הכוח של האינטרנט. בתוכניות, ששודרו בפומבי מדף הפייסבוק #techmums, היו גם סיפורי אמהות צעירות מעוררות השראה שהשתמשו בטכנולוגיה כדי לפרק מחסומים בחייהן..

הארגון גם איחד כוחות עם קפיטל ווייט בריטניה לארח דיון בפאנל בנושא הדרה דיגיטלית בקרב אמהות. האירוע ביולי, שנערך בלונדון, הציג את האימהות שהתרחשו מהחיים האמיתיים והציג מחקר עצמאי במימון קפיטל ווייט בריטניה, התומך ב- #Techmums כדי להעלות את המודעות לצורך בשילוב דיגיטלי גדול יותר, במיוחד עבור אנשים מקהילות מעוטי יכולת. “אנו אסירי תודה על חסויות ארגוניות מארגונים המסייעים לתמוך בחזון וערכים של #Techmums,” אמרה לורן.

קבוצות ואנשים אחרים מנדבים את המרחב, החומרה או המומחיות שלהם בכדי להקל על מועדוני #techmumsClubs המקומיים.

“אנחנו תמיד אומרים שזה לא מכיר כל סנטימטר מהחומר,” אמרה לורן. “התוכניות שלנו נועדו לחבר אנשים באמצעות שיחה. זו לא צריכה להיות אווירה של מורה-תלמיד – הרבה אמהות עזבו את בית הספר כי הן לא אוהבות את המבנה הזה. אנחנו רוצים לעשות את זה בכיף ולא בנטל. “

כדי להרחיב את טווח ההגעה למספר רב יותר של אימהות, אמרה לורן כי #Techmums מתכננת לארח קורס מקוון חינם. למידה מרחוק יכולה לפתוח עולם של הזדמנויות לנשים עם ילדים קטנים שאינן יכולות להרשות לעצמן טיפול בילדים.

בניית רשת #Techmums לקראת 2020

אם הסוד להצלחה מכוון גבוה, ל- #techmums יש עתיד מזהיר. הארגון שם לעצמו מטרה מרשימה: להגיע למיליון אנשי טק חדשים בסוף 2020. כדי לגרום לזה לקרות, לורן אמר לנו כי #Techmums תעסיק צורות שונות של הוצאה לאור, בין אם באמצעות מופעים מקוונים או אירועים אישיים..

הארגון גם מבקש מימון נוסף והשתתפות בהתנדבות כדי לתדלק את מאמציו.

“אנו מחפשים גם מתנדבים יחידים שיכולים לשתף כיצד הטכנולוגיה עשתה את ההבדל בחייהם ואפשר להקל על מועדון בעיר שלהם”, אמרה לורן. “יהיה מדהים לבנות את הרשת שלנו גם ככה.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me