מסד הנתונים SQL המופץ של NuoDB: פיתרון מוכן ארגוני הכולל מדרגיות לפי דרישה לסביבות ענן ומכלים.

TL; ד”ר: מסד הנתונים SQL המופץ של NuoDB הוא פיתרון מוכן לארגונים המציע את יכולת המדרגיות לפי דרישה כמו הענן. החידוש הפלטפורמי-אגנוסטי מסוגל לפעול בסביבות ענן פרטיות וציבוריות כמו גם במקום. עם פיתוח ומרכזי לקוחות ואסטרטגיות לגיבוש שותפויות אסטרטגיות, צוות NuoDB ימשיך לעזור לארגונים ארגוניים לפתור כמה מהאתגרים המורכבים ביותר כיום בתחום מסדי הנתונים..


למרות הבאז סביב FinTech, ענף השירותים הפיננסיים צבר מוניטין של פיגור אחרי אחרים בכל הנוגע לאימוץ טכנולוגי.

קל לראות מדוע: המגזר מורכב ובין המוסדרים ביותר בעולם. במקרים מסוימים, חברות FinTech חייבות להתמודד עם חוקים המסדירים את האופן שבו הם יכולים לאחסן מידע. יחד עם זאת, על התעשייה להציע ביצועים חלקים בהתמודדות עם מספר עצום של עסקאות – אחרי הכל, לקרוס בודד יכול להיות השפעה כלכלית הרסנית..

עם זאת, הלקוחות של ימינו דורשים חידושים אשר יקלו וחסכוניים יותר בניהול והעברת כספים, קבלת ייעוץ פיננסי ורכישת ביטוח, בין פעולות עסקיות אחרות..

כדי לספק פתרונות כאלה בצורה מדרגית ואמינה, מפתחים ב- FinTech (ומחוצה לה) חייבים לחפש פתרונות העונים על יכולות טכניות קריטיות במהלך מעבר לענן. אלה כוללים מתן מדרגיות ואלסטיות כדי לעמוד בתנודות בביקוש ותמיכה בעיבוד עסקאות מקוונות בתדירות גבוהה (OLTP).

לוגו של NuoDB

NuoDB הוא מסד נתונים SQL ניתן להרחבה, המסוגל לפעול בסביבות ענן פרטיות וציבוריות כמו גם במקום..

NuoDB, ספק מסד נתונים של SQL מבוזר בענן, נמצא במשימה לעמוד בדרישות הללו. עד לאחרונה, יישום אדריכלות מדרגית פירושו לעבוד עם בסיס נתונים של NoSQL, לאבד את היתרונות של מסדי נתונים יחסיים מסורתיים, או למנף ארכיטקטורת מסדי נתונים מדור קודם שנשענת על חסכון ושכפול מפורש..

על ידי החלפת מסדי נתונים מיושנים ומוגבלים מטבעם עם מדרגיות חלקה של NuoDB, זמינות רציפה ועקביות עסקית, החברה מאפשרת למפתחים לבנות אפליקציות קריטיות למשימה SQL העונות על צרכי הצרכנים של ימינו..

“זמינות גבוהה ושיעורי זמן פעולה הם היתרונות המובילים ש- NuoDB מעניק לעסקים”, אמר אריף קסאם, סמנכ”ל הכספים ב- NuoDB. “בעולם הגישה המיידית של היום ושירותים מתמיד של היום, מסד הנתונים חייב להיות זמין תמיד.”

בנוסף להישאר פועל למרות כישלונות והפסקות, NuoDB מאפשר למפעילים להגדיל את הביצועים ואת התפוקה על ידי הוספת צמתים. זה גם מספק את הגמישות להפעלה מקומית, בענן או בסביבות ענן היברידיות.

בפיתוח קדימה, הפיתוח הממוקד ללקוחות של החברה ואסטרטגיות לגיבוש שותפויות אסטרטגיות, יסייעו ל- NuoDB להמשיך ולפתור כמה מאתגרי מסדי הנתונים המורכבים ביותר של ימינו, ותמנע מארגונים למנוע את הפעילות העסקית שלהם ואת פיתוח האפליקציות..

נבנה על ידי Visionaries במרחב SQL המבוזר

“NuoDB הוקמה לפני למעלה מעשר שנים על ידי בארי מוריס וג’ים סטארקי על בסיס רעיון פשוט: מסדי נתונים של SQL מסורתיים אינם מתרחשים בהיקף גדול יותר ממערכת אחת,” אמר אריף. “המטרה המקורית הייתה לבנות בסיס נתונים SQL המתרחש בקלות (על ידי הוספת מערכות נוספות) ומספק גישה ללא הפרעה בעת הסרת מערכות.”

למרות העובדה כי בארי וג’ים הם חלוצים בענף בסיסי הנתונים ורועים את NuoDB לאורך שנותיה הראשונות, לקח כמות משמעותית של עבודה קשה וזמן לבנות בסיס נתונים מהיסוד. עד ה- 9 באפריל 2012, החברה פרסמה גרסת בטא של מסד הנתונים לפני ששחררה את NuoDB 1.0 ב- 15 בינואר, 2013.

בערך באותה עת שהתחילה NuoDB, מאגרי מידע NoSQL – שנוצרו גם כדי להתמודד עם אתגרי הביצועים והזמינות של מסדי נתונים SQL מסורתיים – הפכו פופולריים, “אמר אריף. “עם זאת, כדי לשפר את הביצועים והזמינות, מסדי נתונים של NoSQL הרפו את דרישות העקביות (משפט CAP), תאימות ACID וסכמות נוקשות, והתרחקו גם משפת SQL.”

עריף אמר כי בארי וג’ים לא האמינו שזה רעיון טוב להקריב עקביות או את שפת ה- SQL. הם חשו שארגונים זקוקים למאגר נתונים של SQL ניתן להרחבה אופקית במקום זאת. כיום, מרבית מסדי הנתונים של NoSQL מספקים מידה מסוימת של תאימות SQL ויכולות עסקיות בסיסיות, אך הם עדיין לא מצליחים לטפל בחוסר העקביות..

“לכן אנו רואים כעת סטארט-אפים חדשים המספקים את מה שמכונה יכולות SQL מבוזרות,” אמר. “העובדה ש- NuoDB מספקת פיתרון SQL מבוזר מאז הקמתו אומרת משהו על החזון של המייסדים, הטכנולוגיה והצוות שלנו.”

תמיכה בהמרות דיגיטליות מבוססות ענן

כיום, יותר מעשור מאז הקמתה של החברה, צוות NuoDB צפה במספר שינויים במרחב SQL ובסיס הנתונים המבוזר. הגדול ביותר, אמר אריף, היה המעבר למחשוב מבוזר שגורם לאימוץ מוגבר של הענן והטכנולוגיות הקשורות אליו. ככל שיותר חברות החלו להעביר את המערכות שלהן לענן, ספקים פעלו להבטיח שהפעילות שלהם תוכל לתמוך במערכות בקנה מידה גדול.

“זה הוביל לטכנולוגיות כמו מכולות, מערכות תזמור מכולות ושילוב רציף ומשלוח רציף (CI / CD)”, אמר אריף. “המעבר לארכיטקטורות מבוזרות השפיע על כל רמות ארכיטקטורת המערכת, כולל מסד הנתונים.”

קנה מידה ללא פשרות

בסיס הנתונים של SQL המהפכני מציע את היתרונות אותם זקוקים למפתחים ללא הקורבנות הרגילים.

עם שינוי זה, ספקי מסדי נתונים של SQL נאלצו להוסיף דרכים לעקיפת הבעיה או הרחבות כדי להישאר רלוונטיים.

אולם הארכיטקטורה הבסיסית של NuoDB נותרה זהה והמשימה המקורית של החברה – בניית פיתרון העונה על צרכיהם של ארגוני שירותים פיננסיים המעבירים את היישומים הקריטיים למשימה שלהם לענן – ממשיכה לשמש כמבדל העיקרי שלה..

“עבור הלקוחות שלנו, אני חושב שהעובדה שאנחנו בסיס נתונים מבוזר ועדיין SQL זה מה שמושך ושומר עליהם”, אמר אריף. “גם היום אנשים עדיין לא מאמינים שאנחנו מפוזרים באמת ועדיין מספקים תאימות לחומצה. למעשה, העובדה שאנחנו עושים את מה שיצא לנו לעשות היא באמת מה שמגדיר אותנו היום. “

פיתוח מרכזי של לקוחות ממקצוענים מנוסים

לדברי הצוות ב- NuoDB, ענף בסיסי הנתונים הגיע לנקודת ניפוי ייחודית בה הענן, המכולות, שירותי המיקרו והכונן הכללי לחדשנות יצרו ביקוש משמעותי לטכנולוגיות בסיסיות חדשות..

“לחלק מהמפעלים החברתיים החדשים או מבוססי האינטרנט, כמו נטפליקס, כבר יש כמעט את כל היישומים שלהם בענן”, אמר אריף. “עם זאת, חברות מסורתיות עם חובות טכניים משמעותיים רק העבירו חלק קטן. כרגע ארגונים אלה מחפשים דרך בסיכון נמוך לאמץ טכנולוגיה חדשה יותר, ו- NuoDB ממוקמת באופן ייחודי לספק זאת בגלל האופן שבו נבנו. “

כדי לעבור לענן או לסביבות מבוזרות, ארגונים קונבנציונליים אלה זקוקים למערכת ניהול בסיסי נתונים של SQL (RDBMS), כמו NuoDB, שמתנהגת כמו בסיס נתונים SQL מסורתי אך בנויה על אדריכלות וטכנולוגיות מודרניות..

עריף אמר שההצלחה של NuoDB נשענת מאוד על יכולתה של החברה לפתח את המוצר בגישה ממוקדת לקוח..

“אנו מתמקדים באופן בלעדי בלקוחות שלנו,” אמר. “מכיוון שיש לנו שילוב טוב של ארגונים מסורתיים ומורכבים כמו גם חברות סטארט-אפ חדשות יותר של FinTech, אנו מאזנים תמיד בין הצורך לאמץ טכנולוגיות חדשות נגד איטרציה של יכולות קיימות.”

עריף מזכה את צוות NuoDB על כך שהוא מתמודד עם האתגר בכל יום.

“כשאתה בונה משהו קשה כמו מסד נתונים של SQL מבוזר, הרבה אנשים תורמים להצלחה שלך,” אמר. “אנו מעריכים את התרומות הללו ואת כל האנשים שגדלו ולמדו איתנו לאורך הדרך.”

חדש: שותפות עם מעבדות Rancher לקידום FinTech

העתיד מזהיר עבור NuoDB.

במהלך KubeCon צפון אמריקה 2019, החברה הודיעה על שיתוף פעולה עם Rancher Labs, פיתרון הניהול הקובני ביותר של התעשייה המאומצת ביותר בתעשייה, במטרה לעזור לחברת FinLech בהונג קונג WeLab להקים בנק וירטואלי..

השותפות תספק את התשתית הדרושה ל- WeLab כדי לחולל מהפכה בחוויה הבנקאית עבור הלקוחות המקומיים.

“אנו שמחים שנוכל לעזור לבנקים המתמודדים למנף את כוחם של קיברנט לפרוס יישומי SQL מתוחכמים בעננים ומחוצה להם,” אמר אריף..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me