ServerFreak: 15 שנות אירוח אתרים משתלמים ומרכזי לקוחות המתמקדים בתמיכה ופתרונות להתאמה אישית

TL; ד”ר: מבין ספקי האירוח הגדולים במהירות של מלזיה, ServerFreak משלב את מיטב המומחיות הטכנית עם תמיכה ממוקדת על ידי הלקוח וקלות השימוש. החברה החזיקה בתחילת דרכה בחומרה וציוד משלה, והיא איתרה אותם בחמישה מרכזי נתונים עולמיים כדי לשרת טוב יותר לקוחות אסייתים ואמריקאים. ServerFreak שומר על האצבע על הדופק של צרכי הלקוח, דוחף קדימה לפתרונות פשוטים אך חזקים עבור אירוח וורדפרס ובוני גרירה ושחרור. עם צוותים הממוקמים בארה”ב ומלזיה, ServerFreak מבטיח תמיכה מקומית זמינה בכל עת.


למרות 15 שנות צמיחה, ServerFreak שומר על האנרגיה הזריזת וההתנהגות ללא סלסולים הקשורים לרוב לחברות סטארט-אפ צעירות. החברה נוקטת בגישה ישירה לאירוח אתרים על ידי התמקדות בטכנולוגיה, שירות לקוחות וגישה של עשה זאת בעצמך המחלחלת כל הדרך לראש שורות החברה.

בשנת 2003, סטודנטית המכללה סם לי וחבר בדקו את ההתעניינות שלהם בטכנולוגיות שרת ובנו את תחילת ServerFreak. כשיצא שותפו העסקי לחקור הזדמנויות אחרות, סאם ו- ServerFreak איבדו את המיקוד שלהם. יחסים חדשים, עם זאת, עיצבו מחדש את התשוקה של סאם לתעשיית האירוח, כך מדווח יועץ המכירות חנה.

“היא החליטה לתמוך בו והם המשיכו לנהל את העסק בכספם”, אמרה חנה. “הם המשיכו להשקיע ברכישת שרתים ואז בנו את מרכז הנתונים מהיסוד.”

כעת, ServerFreak מספקת את המגוון המלא של שירותי אירוח אתרים לקהל עולמי של בלוגרים אישיים, עסקים קטנים וחברות גדולות. החברה שמה דגש על קיצור זמן השוק של הלקוחות ומאפשרת להם להתחבר במהירות ובקלות האפשריות.

“הדבר המרכזי בו אנו מתמקדים הוא תמיכת הלקוחות שלנו מכיוון שהלקוחות שלנו מחפשים פיתרון לבעיה או צורך מסוים”, אמרה חנה. “משם, אנו מנסים להבין מה הם מנסים להשיג ולכוון אותם לשירותים הנכונים שיספקו את מה שהם צריכים.”

אירוח וורדפרס מותאם מטפל באופן יזום באתגרים

בתגובה לבקשות של לקוחות, ServerFreak השיקה לאחרונה פלטפורמת אירוח של וורדפרס מיטבית המאזנת כונן במצב מוצק ביצועים גבוהים, אחסון RAID-10 עם חומת אש ליישומי אינטרנט המגנה על לקוחות מפני פגיעויות כמו הזרקת SQL, סקריפטים בין אתרים ובקשות לזיוף..

תשתית וורדפרס של החברה מופעלת על ידי שרתי רשת LiteSpeed, שהם תחליף נשירה לאפאצ’י שמבצעים פי שלוש מהר יותר. בשילוב עם תוספי LSCache, ServerFreak מעניק למשתמשים מבט שקוף ליתרונות הביצועים שנצברו מפלטפורמת וורדפרס רעבת המשאבים..

תמונת מסך של עמוד האירוח של וורדפרס ServerFreak

תוכניות האירוח של וורדפרס של ServerFreak כוללות רישום תחום לכל החיים בחינם המכסה את כל החידושים.

בנוסף, ניתן לשלב את התמיכה המובנית של התשתית ל- HTTP / 2 ו- QUIC לגבי בקשות ותגובות של אמצעים, מה שמאפשר לדפי אינטרנט ונתונים להיטען במהירות כפולה לפחות. אולם לצד פרוטוקולי ביצועים ואבטחה, אמרה חנה שהפלטפורמה אמורה באמת לשרת לקוחות שאולי לא יודעים מה הם עושים.

“מרבית הלקוחות שלנו שהולכים לאירוח וורדפרס עושים זאת מכיוון שהם לא צריכים לדעת את הכל”, אמרה. “הם רוצים שיהיה אירוח אתרים, והם רוצים שנתקן להם את זה.”

תוכניות האירוח של וורדפרס של ServerFreak מגיעות עם הספרייה Softaculous המונה יותר מ -340 תסריטים להתקנה וממשק cPanel מועיל, אך טכנאי התמיכה נמצאים במצב המתנה ויסייעו בהתקנת מערכת ניהול התוכן ולהגדיר כל שירותי מסחר אלקטרוני או דואר אלקטרוני שנוספו..

“אנו מנסים לחזות את האתגרים בסביבת האירוח,” אמרה חנה. “כאשר וורדפרס הפכה כל כך פופולרית, ידענו שיהיו יותר ויותר התקפות סייבר. אנו רוצים לשים לב לסוגי הדברים הללו לפני שהם גורמים לבעיות עבור הלקוחות שלנו. אנו רוצים לספק שירות מעולה ללקוחותינו, אך אנו גם מנסים לפתור את הבעיות שלהם לאורך המסלול. “

תמיכה גלובלית מחברת בין לקוחות לפתרונות מסביב לשעון

למרות גודלה הקטן יחסית של החברה – האנה העריכה כי הצוות מורכב מכ- 25 אנשים בכל משרדי מלזיה וארה”ב – ServerFreak מספקת תמיכה טכנית 24/7 באמצעות כרטיסי צ’אט ודואר אלקטרוני. המיקומים הגיאוגרפיים השונים של הקבוצות פירושם שמישהו תמיד ער וזמין כדי לעזור ללקוחות בכל בעיה.

“אנחנו פשוט מנסים לדאוג ללקוחות שלנו ולעמוד בדרישות שלהם,” אמרה חנה. “אנו מנסים לשמור על עדכניות ככל האפשר, להיענות לסוגיות במהירות ולחנך את הלקוחות שלנו לפי הצורך.”

מכיוון ש- ServerFreak מחזיקה בבעלות ומפעילה שרתים משלה בחמישה מרכזי נתונים מהשורה הראשונה – שלושה במלזיה, האחד בדאלאס ואחר בלוס אנג’לס – החברה יכולה להגיב במהירות ללקוחות ולתקן את הבעיה. לדברי חנה, ServerFreak שואפת להגיב לכרטיסי תמיכה תוך 15 דקות.

“הלקוח שלנו יהיה במצב טוב כאשר נוכל לפתור את הנושא שלהם בשעת לילה מאוחרת או בבקרים בשעה 2 בערב,” אמרה. “מכיוון שאנו מתחזקים את השרתים שלנו, יש לנו גישה רבה יותר לספק עזרה במהירות.”

ServerFreak אפילו יעבור רחוק כדי לעבוד עם לקוחות שעלולים להיתקל בקשיים כלכליים על ידי הפחתת מחירים והתאמת חבילות אירוח כדי להמשיך לעזור להם להישאר ברשת. ההתמקדות של החברה בתמיכה אישית ואישית מהדהדת במיוחד את חלק מאגר הלקוחות שהגיע ל- ServerFreak לאחר שעזבה ספקי אירוח מסיביים ולא מועילים..

“אנחנו מנסים להוריד מחירים ולעזור במקום פשוט לשחרר אותם”, אמרה חנה. “אנו מנסים להיות מובנים וגמישים ככל האפשר.”

הרחבת שירותי בניית אתרים כדי לעזור ללקוחות להיכנס לרשת בקלות

בהמשך קדימה, אמרה לנו חנה ש- ServerFreak יתרכז בלספק ללקוחות בונה אתרים מותאם אישית. החברה שותפה כיום עם פלטפורמת הגרור והטיפה של Weebly, המאפשרת ללקוחות ליצור אתרים ובחנויות מקוונות במהירות ובקלות מבלי לכתוב קוד כלשהו..

חבילות ה- Weebly של ServerFreak בנויים לשרת מגוון לקוחות מבעלי אתרים בודדים לקבוצות קטנות וחנויות מקוונות. הרובד הנמוך ביותר מגביל את המשתמשים למכור לכל היותר 10 מוצרים, ואילו התוכנית האמצעית מציגה תכונות נוספות לעיצוב אתרים כמו רקע וידאו, חיפוש אתרים והגנה באמצעות סיסמאות. החבילה העסקית מאפשרת רישום לחברות ומסלקת דמי עסקה והגבלות על מספר המוצרים, ופותחת את הדלת למוצרים דיגיטליים, ניהול מלאי, קופונים ומחשבון משלוח או מס..

איורים של בונה האתר Weebly

ServerFreak מבקשת להרחיב את שירותי בניית האתרים ושירותי העיצוב שלה בחודשים הקרובים.

למרות המגוון הרחב של Weebly ושירותים וקלות השימוש, חנה אמרה ש- ServerFreak רוצה להבטיח שלקוחות לא יתפשטו או יתפסו במוצר אחד..

“יש אפשרויות בשוק, אבל הן לא ידידותיות ללקוח כמו שאנחנו רוצים, במיוחד אם הן מעוניינות להמיר לוורדפרס בהמשך”, אמרה. “אנחנו רק רוצים לספק יותר פתרונות ללקוחות שלנו.”

בדומה לבוני WYSIWYG אחרים, Weebly כולל מודולים הניתנים להתאמה אישית לטקסט, צילום, מפות וסרטונים. הפלטפורמה מחברת גם משתמשים לעיצוב תבניות, כלי בלוגים, שירותי SEO ופונקציונליות של מסחר אלקטרוני.

ServerFreak מספקת גם ללקוחות שירותי פיתוח ופיתוח אתרים בהתאמה אישית, תוך הדגשת בהירות, פשטות, ושימושיות הרלוונטיים במיוחד לעסקים חדשים המחפשים להציג את עצמם בפני קהלי יעד..

“יותר מלקוחותינו רוצים שיהיה להם אתר ויוכלו לבצע שינויים תוך כדי תנועה, אך אין להם את הכישורים הטכניים,” אמרה חנה. “עלינו לספק להם את הפיתרון המותאם אישית באופן שיסייע להם לצמוח לתוכניות האחרות שלנו. בדומה לשרתים הייעודיים והענן שלנו, אנו מותאמים אישית את החבילות שלנו סביב הצרכים שלהם, כך שיהיה בדיוק מתאים להם. “

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me