ScummVM – טבלו את עצמכם בנוסטלגיה של שנות ה -90 על ידי משחק משחקי מחשב קלאסיים-לחיצה ולחץ עליכם על מכשירים מודרניים.

TL; ד”ר: אם אתה מתעורר בקביעות בנוסטלגיה על משחקי המחשב הצבע והלחץ איבדו זמן רב של ילדותך, אתה תשמח ללמוד שהם לא נעלמו לנצח. המפתחים ב- ScummVM התייחסו לאהבתם למשחקי שנות ה -90 וקידדו פלטפורמת קוד פתוח כך שניתן יהיה לשחק במכשירים מודרניים. כל מה שאתה צריך זה קובצי הנתונים המקוריים של המשחקים, ותוכל להפעיל אותם שוב במחשבים אישיים, מחשבי מקינטוש, טלוויזיות חכמות, מכשירי אנדרואיד ואפילו קונסולות משחק. בין אם תרצו לחזור ל”אי הקופים “או” האחוזה למניאק “, ScummVM יכול לעזור לכם לחיות מחדש את הנעורים הדיגיטליים שלכם.


משחקי מחשב עכשוויים הם מציאותיים מתמיד – ולא רק בפרטי המצולעים וההצללות שלהם. משחקים כמו “Star Wars: Battlefront II”, “Call of Duty: Advanced Warfare” ו- “Rise of the Tomb Raider” משלבים מנועי פיזיקה היוצרים פרטים כה מורכבים שלעיתים הם גורמים להם להיראות אמיתיים יותר מאשר RL.

הם מדהימים ופיצוץ ללכת לאיבוד בהם, בהחלט, אבל מה עם המשחקים ששיחקנו כילדים? רק בגלל שהקלאסיקות, כמו “סם & מקס פגע בכביש, “” ראנר אורבני “ו”קינג’ס קוועסט” היו נמוכים ועתירי טק לפי הסטנדרטים של ימינו. זה לא אומר שהם לא היו מהנים.

לוגו ScummVM

המפתחים ב- ScummVM יצרו פלטפורמה המאפשרת לשחק משחקי מחשב של שנות ה -90 במכשירים מודרניים.

אנו יודעים לאן הלכו הימים ההם – למרבה הצער, כולנו גדלנו וכך גם הטכנולוגיה. אבל המפתחים ב- ScummVM איפשרו עכשיו לחיות מחדש את משחקי המחשב המאושרים, צבעוניים בהירים ומהנים להפליא ששיחקנו כילדים.

כשקבוצה של ילדים משנות ה -90 גדלה והחלה לקודד כדי להרוויח כסף, הם התחילו להזכיר את המשחקים שהם שיחקו בילדותם. רבים מהם עדיין היו בבעלות קבצי הנתונים המקוריים של המשחקים, אך לא הייתה דרך להריץ אותם במכשירים מודרניים. אז הם החליטו לעשות משהו בנידון. התוצאה הייתה ScummVM – תוכנית אתית עם קוד פתוח המאפשרת לך לשחק משחקי מחשב של הצבע ולחץ על ילדותך במחשבים עכשוויים, טלוויזיות חכמות, מכשירים ניידים ואפילו קונסולות משחק..

החזרת ילדות דיגיטליות לחיים על ידי החלפת ההפעלה

ScummVM הוא ראשי תיבות שמייצג את Utility Utility Utility for Maniac Mansion, שהיה כלי שימש ליצירת המשחק “Maniac Mansion”, ומאוחר יותר, רוב שנות ה- 90 של משחקי LucasArts כמו “האי הקוף” והסדרה “Indiana Jones”, “סם & מקס פגע בדרך “, ו”מצערת מלאה.”

החלק “VM” מיועד למכונה וירטואלית. מנועי משחק מקוריים רבים הפעילו מכשירים וירטואליים ברמה גבוהה כדי לשפר את התאימות. ScummVM מיישם את ה- VMs הללו בפלטפורמות מודרניות, מה שמאפשר למשחקי מחשב ישנים לפעול במערכות שמעולם לא תוכננו עבורן.

צילום מסך מחליפת פנאי לארי

אם שמרת את קבצי הנתונים המקוריים מהמשחקים הישנים שלך, אתה במזל – ScummVM מאפשר לך לחיות מחדש את הקסם שלהם.

ScummVM הוא גם אתי. ScummVM לא יספק לך את קבצי נתוני המשחק, שהם כמוהו להפצת warez או תוכנה פיראטית. עם זאת, במקרים מסוימים צוות ScummVM הצליח להבטיח את הזכויות להפצת כמה משחקים ככלי freeware. משתמשים יכולים למצוא את אלה בקטע ההורדות הרלוונטי באתר ScummVM.

במקום זאת, עליכם להחזיק את המשחק כבר כך ש- ScummVM יכול לגשת לקבצי הנתונים שלו. ואז, הפלטפורמה רק מחליפה את קובץ ההפעלה של המשחק, ומאפשרת לו לרוץ על מערך של מכשירים מודרניים, שרובם ההפעלה פשוט לא תפעל באופן טבעי. ובמרבית המשחקים, לא תצטרך להפעיל מתקין. כל שעליכם לעשות הוא להריץ את ScummVM, לכוון אותו למיקום קבצי המשחק שלכם על תקליטון, תקליטור או כונן קשיח, וטלפורט חזרה חזרה לאחר בית הספר בבית של אמא ואבא..

שחקו את הקלאסיקות – החל מ- LucasArts לחליפת פנאי לארי

תתכונן להניף את החרב, השוט או כל דבר אחר! ScummVM תואם לרשימה ארוכה והולכת וגדלה של משחקי המחשב המועדפים עליכם ללחוץ ולחץ. כמעט כל משחק שמשתמש בכלי השירות ליצירת סקריפט ל”אחוזת מניאק “ניתן לשחק, כולל הדמות הנושאית והמקורית של הטכנולוגיה, משחק בהשראת סרטי B משנת 1987, שמטרתו לעזור לגיבור המתבגר להיות דייב מילר להציל את חברתו מ מדען מטורף.

אם “Maniac Mansion” אינו נראה לטעמך, אתה יכול לשחק בשורה ארוכה של כותרים אחרים שהיו בעבר פופולריים – והרשימה שלהלן היא רק דוגמה ממשחקי LucasArts הזמינים:

 • אינדיאנה ג’ונס ומסע הצלב האחרון
 • נול
 • סוד אי הקופים
 • האי הקוף 2: הנקמה של LeChuck
 • סם & מקס פגע בדרך
 • מצערת מלאה
 • החפירה
 • קללת האי הקוף

ניתן להפעיל גם קלאסי Activision עם ScummVM. “חזור לזורק” ו- “הביוב” תואמים, כמו גם מספר משחקי אלווירה, כולל “שעווה,” “סיימון הקוסם 1 & 2, “וסדרת” הגובלינים “מבית Coktel Vision. הרשימה עוד ארוכה, וההמשך שלהלן רק כמה:

 • ראנר אורבן
 • סדרת ה- King’s Quest
 • ספייס חלל 1 & ספייס חלל 2
 • מיסט
 • ריבן
 • פט-פאט
 • בייסבול בחצר האחורית
 • כדורגל בחצר האחורית

לחזרה ליבינית יותר למפגשי המשחקים הממוחשבים, האורות-אורות שלכם, תוכלו למעוד את דרכם דרך פיתוי אגרוף חזיר בכל פעם מחדש עם “חליפת פנאי לארי בארץ לטאות הטרקלין” או “אלות עור של פובוס 2: בנות משאבת דלק פוגשות את אי הנוחות הפועמת מכוכב X. “

רשימה מלאה של משחקים תואמים, יחד עם כל בעיות ותקלות בולטות, ניתן למצוא באתר ScummVM.

התקן בקלות והתחל לרוץ עם הדגמות של כותרות פופולריות של שנות ה -90

עכשיו, כשמוחכם עמוס בנוסטלגיה, מה אתם צריכים כדי להפעיל את ScummVM ואת כל משחקי הכפתור והלחיצה מילדותכם??

כמובן ש- ScummVM יכול להריץ את המשחקים הישנים שלך ב- Windows ו- Mac, וטעמי Fedora, Debian ו- Ubuntu של UNIX – וכמה גרסאות של כל אחד מהם – אך גם במכשירים פחות ברורים כמו אנדרואיד ומכשירי iOS הניתנים לטעינה בצד, Raspberry Pi, סדרת הטלוויזיות של סמסונג, OS / 2, AmigaOS ואחרות, משנת 2009. ניתן אפילו לטעון אותו על קונסולות משחקים ומכשירים כמו Dreamcast, PlayStation 3 ו- PSP.

תצלום של קופסאות מוצרים של משחקי אלווירה, מלכת אמזון וברגון Attack

ScummVM תואם למערך של כותרות, ואם אינך הבעלים של קבצי הנתונים, אתה עדיין יכול לשחק בהדגמות המקוריות.

כל מאמץ נעשה כדי להפוך את ScummVM למושלם ככל האפשר על תכונות, והוא משתפר ללא הרף באמצעות פיתוח מתנדב פעיל. (ראה בהמשך כדי ללמוד כיצד תוכלו לעזור להתפתחות של ScummVM.) ובכל זאת, מדובר בהטמעה מחודשת של טק ומכשירים ישנים כמו כרטיסי קול חדשים, ולעיתים רק מערכות הפעלה וטכנולוגיות אחרות. רוב הדברים עובדים עם רוב המשחקים – כולל שמע CD ושמירת משחקים – אך ייתכן שתיתקל במשהו שאינו עובד. ייבוא ​​משחקים ישנים שנשמרו לפני התקנת ScummVM למשל, לעתים נדירות עובד.

אם אין לכם משחק שוכב ואתם רוצים לנסות את ScummVM לפני שתשקיעו באותו עותק eBay של “Monkey Island 2”, תוכלו להוריד מספר הדגמות משחק ישירות מאתר ScummVM. ההדגמות עצמן מבוקשות על ידי חובבי משחקי הנוסטלגיה מכיוון שבשנות ה -90 של המאה העשרים, רוב ההדגמות של משחקי המחשב היו ניתנות לנגינה, כולל תוכן מיוחד. כך, גם בלי המשחק המלא, תוכלו לחיות מחדש את ילדותכם – רמה אחת בכל פעם.

הזמנה פתוחה לתרום ל- ScummVM

ScummVM הוא פרויקט קוד פתוח המורשה תחת הרישיון הציבורי של GNU. זה מפותח ומשופר באופן פעיל ותומך בקהילה. אם תרצה לעזור, צוות ScummVM ישמח לקבל כל סיוע שתוכל לספק.

קודאים תמיד מוזמנים לעבוד על הגרסה הבאה או על תיקוני באגים. מתרגמים, גם הם רוצים לעזור להביא את ScummVM לקהל רחב יותר. כרגע הוא זמין בשפות הנפוצות ביותר – אנגלית, גרמנית, צרפתית, איטלקית וספרדית – אך תרגומים אחרים עדיין קיימים ביצירות וצריכים מתנדבים רב לשוניים כדי להשלים אותם. ניתן להעביר תרומות לצוות ScummVM דרך הפורום או עמוד GitHub בו מפתחים לעתים קרובות מסתובבים.

אם אין לך כישורי קידוד אך עדיין ברצונך לעזור, הפרויקט יקבל בשמחה תרומה של מזומניך שהרווחת קשה. פשוט לחץ על כפתור התורמים של PayPal בתחתית סרגל הצד של האתר כדי לעזור בהבאת התקורה של ScummVM, הכוללת דמי אירוח ושמות דומיין..

בפעם הבאה שתלחצו, תפוסו את קאפרי סאן וגו-גורט, ותחזרו את הזמן לימים הטובים עם ScummVM ומשחק המחשב הקשה ולחץ על הילדות האהוב עליכם..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me