פלטפורמת SAFR מבית RealNetworks: פיתרון מופעל על ידי AI לזיהוי פנים מאובטח המאפשר רמות נראות חדשות

TL; ד”ר: פלטפורמת SAFR מבית RealNetworks היא פיתרון מוביל לזיהוי פנים עבור וידאו חי. הפועל מופעל על ידי AI, ומותאם לדיוק וביצועים באמצעות גישה דמוית מרתון לפיתוח מוצרים שבמרכזו שיפור מתמיד. SAFR נועד לאפשר מגוון רחב של סביבות, החל מפעלים ועד בתי ספר K-12, ומספק הזדמנויות בטיחות חדשות ללקוחות ברחבי העולם.


אם האזנת למוזיקה או צפית בסרטון מקוון בעשור האחרון, רוב הסיכויים שהשתמשת ב- RealPlayer, אחד היישומים הראשונים לזרמת מדיה דרך האינטרנט.

התוכנה, ששמה בעבר RealAudio Player, שוחררה בשנת 1995 על ידי RealNetworks. כיום, כחברה בהיקף של מיליוני דולרים הנסחרת באופן רשמי ב- NASDAQ, RealNetworks נותרת בחזית החדשנות באינטרנט.

דן גרים, סגן נשיא ומנהל כללי של חזון מחשבים ב- RealNetworks, אמר: “מורשתנו 25 שנה כחלוץ במרחב הווידיאו הובילה אותנו ליצור את הפלטפורמה המובילה בעולם לזיהוי פנים בסרטון חי”. “זיהוי פנים מאובטח ומדויק (SAFR) הוא מוצר המופעל על ידי AI המספק נראות ומודעות מצבי הדור הבא עבור אנשי אבטחה.”

לוגו SAFR

SAFR הוא פתרון לזיהוי פנים המופעל על ידי AI ונועד לחזק את האבטחה.

שלא כמו פלטפורמות אחרות לזיהוי פנים, SAFR תוכנן כדי לזהות במדויק פנים שנמצאות בתנועה, בתנאי תאורה גרועים, מוסתרים חלקית או שלא מכוונות באופן שגוי – מאפיינים של החיים האמיתיים שמצלמות עשויות לצלם בסביבה טבעית..

SAFR מעסיקה גם מערך טכנולוגיות משולב המשלב ביצועים גבוהים עם ארכיטקטורה גמישה. גישה זו מאפשרת לחברה המחשבת קדימה לתמוך במגוון מקרים של שימוש מעשי במפעלים ובבתי ספר K-12 כאחד, החל מגישה מאובטחת ובטיחות שערים ועד נאמנות VIP וניטור מקום.

בסופו של דבר, RealNetworks מחויבת לבנות את פלטפורמת זיהוי הפנים המהימנה בעולם באמצעות SAFR, וממנפת שיפורים מתמשכים הן בבינה מלאכותית והן בלימוד מכונות כדי להעלות ללא הפסקה את הרף מבחינת דיוק וביצועים..

שימוש ב- AI כדי לחוש תחושה של העולם סביבנו

ככל שאנחנו חוששים מהשתלטות טכנולוגית על פרופורציות מדע בדיוני, עלינו להתמודד עם העובדות: המצלמות מספרן על בני האדם בכדור הארץ. אוכלוסיית העולם הנוכחית מוערכת ביותר מ- 7.7 מיליארד דולר, וכיום יש כיום כ 14 מיליארד מצלמות. עד 2022 צפוי המספר הזה לבלון לכדי 45 מיליארד דולר. עם כמעט שש מצלמות לכל אדם עלי אדמות, בני אדם רבים לעולם לא יראו את רוב התמונות הצילומיות שצולמו על ידי מכשירים אלה – יש פשוט יותר מדי נתונים למוח האנושי לעיבוד.

“במקום זאת הבינה המלאכותית תגיע לקצה ותהיה הגיונית מכל המידע החזותי ההוא”, אמר דן. “בעזרת SAFR אנו מאפשרים ללקוחות במגוון אנכיים במרחב האבטחה – בית, מגורים, ארגונים, שדות תעופה, בתי חולים, אצטדיונים – למנף את הפלטפורמה שלנו להבנת העולם הסובב אותם.”

דוגמאות לזיהוי פנים של SAFR

SAFR עוזר לשמור על מודעות מתמדת לשמירה על אנשים.

RealNetworks מציעה ערכת פיתוח תוכנה (SDK) עבור SAFR שתאפשר ליצרני מכשירי IoT במרחב המחשוב הקצה למנף את טכנולוגיית זיהוי הפנים שלה ברמה העולמית באמצעות וידאו חי. זה יאפשר, למשל, לראש האבטחה בבית חולים או אצטדיון להפיק יכולות ותובנות חדשות ממאות עדכוני וידאו בשידור חי באופן שאינו אפשרי מבחינה אנושית בעבר..

“יצרני מכשירים יכולים להעניק רישיון לטכנולוגיה שלנו בכדי להביא חזון ממוחשב ברמה העולמית וזיהוי פנים לקצה”, אמר דן. “יש לנו SDKs שיפעלו במכשירים כמו מצלמות ועידת וידיאו, מצלמות אבטחה ביתיות, מכשירים ניידים, מקררים, מל”טים, מכוניות וכו ‘.”

רמת דיוק גבוהה ונטייה נמוכה להטיה

דן אמר לנו כי RealNetworks צפתה התקדמות דרמטית בלמידה מעמיקה עם רשתות עצביות מפותלות (סוג של רשת עצבית מלאכותית המשמשת לניתוח תמונות) במהלך השנים האחרונות, ופעלה לשמור על צעד אחד קדימה במרחב המתפתח במהירות..

כאשר הוערך כמדד של פרצופים מסומנים בטבע (LFW), מאגר תצלומים שפותח על ידי אוניברסיטת מסצ’וסטס לחקר זיהוי פנים בלתי מוגבל בתנאים בעולם האמיתי, SAFR הפגין דיוק של 99.87%. בנוסף, RealNetworks מגישה ברציפות את האלגוריתמים שלה למכון הלאומי לתקנים וטכנולוגיה (NIST) לצורך הערכת ביצועים..

תוצאות הבדיקה של NIST מאפריל 2019 דירגו את אלגוריתם ה- SAFR כאחד המהיר והקומפקטי ביותר מבין האלגוריתמים לתמונות פראיות, עם קצב אי התאמה שגוי (השיעור בו אלגוריתם מזהה בטעות שתי תמונות של אותו פרט שונה) של פחות מ- 0.025. מבחינת מיצוי התבניות – תהליך יצירת חתימת פנים – NIST דירג את האלגוריתם של SAFR בין שבעת המובילות בעולם.

“אנו מחויבים ליצור פלטפורמת ראייה ממוחשבת שהיא באמת מצוינת, המציגה רמות גבוהות של דיוק ורמות נמוכות של הטיה מבחינת שונות בגוון העור ומגדר – אלה דברים שאנו משתפרים כל העת”, אמר דן. “אנו מאמינים כי טכנולוגיה זו מציעה יתרונות אדירים, אך עליה לעמוד בסרגל מצוינות מסוים כדי לשמור על אמון הלקוחות.”

הגדל את בטיחות בית הספר בחינם בבתי ספר K-12

RealNetworks הציגה את SAFR לשוק בשנת 2018 כהורדה בחינם לבתי ספר K-12 בארצות הברית ובקנדה, במטרה לשפר את האבטחה והנוחות עבור חברי הקהילה הנאמנים. לאחר שהאורח ישלים תהליך רישום בטאבלט באישור הצוות, הטכנולוגיה תתאים לפרצופים בזמן אמת כדי לייעל את תהליך הכניסה והצ’ק-אין.

“כהורה או כחבר צוות אתה יכול לרשום את עצמך בלובי של בית הספר,” אמר דן. “בפעם הבאה שתגיע לשער הקדמי של הקמפוס, במקום לעמוד שם ולהכות זמזם שמישהו יכול או לא יכול לענות עליו, עם או בלי ידיעה מי נמצא שם, מצלמה תזהה אותך ותפתח אוטומטית את הדלת. “

SAFR בבית ספר

הפיתרון המופעל על ידי AI מזהה פנים בתנאים בעולם האמיתי.

באותה דרך שהטכנולוגיה מנגישה את הקמפוסים המודעים לאבטחה לחברי קהילה מהימנים, היא עשויה להיות מוגדרת גם להכיר אנשים הנוגעים לדאגה – כמו תלמידים מגורשים או עובדים לשעבר – מבית הספר ומחוצה לו. באופן זה, הפלטפורמה מוסיפה ערך אמיתי לבתי הספר בצפון אמריקה, שנקלעו לאלימות קטלנית בעשורים האחרונים..

“אנו עוזרים ללקוחות שלנו, במיוחד במרחב האבטחה, לראות מה חשוב בעולם האמיתי”, אמר דן. “התחלנו בזיהוי פנים, אך השקנו לאחרונה גם בזיהוי אנשים ונמשיך להרחיב את הצעת החזון שלנו כדי לענות על צרכי הלקוחות שלנו לאינטליגנציה חזותית בחללים שהם דואגים להם.”

גישה למרתון לשיפור הדיוק

דן אמר כי בניית תוכנה לזיהוי פנים מדויקת ביותר היא מרתון ולא ספרינט. בנוסף להאזנה למשוב של קהילות החינוך והביטחון הארגוני, RealNetworks שואפת לשפר ללא הרף את הדיוק והמהירות של האלגוריתמים שלו להישאר בחזית הענף..

“המציאות היא שיש הרבה מוצרי זיהוי פנים בשוק, ומספר זה גדל מדי רבעון, אך הם משתנים באופן דרמטי מבחינת הביצועים,” אמר.

בסופו של דבר, המשימה ב- SAFR וב- RealNetworks היא לבנות את פלטפורמת הזיהוי החזותי המהימן ביותר בעולם. “כדי לעמוד באחריות זו, אנו מאמינים שעלינו לתכנן ולפתח מוצר מצוין באמת”, אמר דן.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me