RimuHosting מבוססת ניו זילנד – המאמץ לעזור לעסקים מנוסים טכניים ברחבי העולם להשמיט את שורשיהם לצמיחה חזקה ברשת

TL; ד”ר: ממוקמת בקיימברידג ‘, ניו זילנד, RimuHosting שמה לה למטרה לעזור לעסקים לעמוד בגובה תחרותם מאז 2003. הפתרונות הווירטואליים, המשווקים והמשווקים הייחודיים של החברה מספקים שירותי אדמיניסטרציה ומפתחים, ומגובים בתמיכה מיומנת 24/7. עם מרכזי נתונים בארה”ב, אוסטרליה, אנגליה, גרמניה וניו זילנד, ללקוחות RimuHosting יש גישה לפתרונות תשתית ברחבי העולם.


עץ הרימו, מחטב ירוק-עד, יליד ניו זילנד, אורך חיים ממוצע של 800 עד 900 שנים. כאשר הוא גדל במלואו, העץ מגיע לגבהים של עד 165 רגל, וכתרו מתנשא לעיתים קרובות מעל חופת היער.

כעץ השני הנפוץ ביותר באזור, הרימו הוא מצרך היערות השופעים של ניו זילנד. כך גם קיבל RimuHosting, ניו זילנד, את שמו.

“אנו חושבים על עץ רימו כפילוסופיה של החברה,” אמר סיימון דייויס, יועץ מכירות ב- RimuHosting. “אנו משמשים בתא המטען הראשי, והסניפים שיוצאים ממנו מייצגים את הלקוחות שלנו.”

יש פגם אחד מרכזי באנלוגיה הזו, אבל זה עובד לטובת החברה. בעוד שעץ רימו ידוע בקצב ההתבגרות האיטי שלו, RimuHosting חווה צמיחה מהירה. למעשה, החברה זכתה במקום ברשימת Fast 50 של דלויט ניו זילנד – כבוד שהוקיר וחוגג סטארט-אפים שמשיגים הישגים גבוהים – הן 2008 והן 2011.

הלוגו של RimuHosting

RimuHosting, ניו זילנד, נקרא על שם עץ הרימו הנפוץ במדינה, שגדלו לגובה של מטר וחצי.

כיום, RimuHosting שואפת להבטיח שסיסדמינים ומפתחים בכל רחבי העולם יוכלו למנף את התשתית המושרשת של החברה – כולל אפשרויות שרתים וירטואליים, משווקים ומסורים ייעודיים – לטובתם. מרכזי נתונים המשתרעים על פני הגלובוס ותמיכה ברמה גבוהה 24/7, הם בדרך לביצוע מטרה זו.

תמיכה 24/7 בהגשת בסיס לקוחות מגוון גיאוגרפי

אם כי המטה של ​​RimuHosting נמצא בקיימברידג ‘, ניו זילנד, אולם המרכזים העיקרי של החברה ממוקם בדאלאס, עם מתקנים נוספים באוקלנד, ניו זילנד; כמו גם אוסטרליה, גרמניה ואנגליה.

“יש לנו תערובת של לקוחות אזוריים, כמות טובה במדינות ואז לא מעט גם באירופה,” אמר סיימון. “היה ממש מגניב לראות את בסיס הלקוחות המגוון שלנו ממשיך לצמוח.”

לכל מרכז נתונים יש את כל הפעמונים והשריקות אותם הייתם מצפים מספק תשתיות אמין, כולל אספקת חשמל בלתי ניתנת להפרעה, גנרטור גיבוי, ניטור במעגל סגור, מערכת מיזוג יתירות, גישה למפתחות כרטיס, מאבטחים בתפקיד 24 / 7, וניטור שרתים מסביב לשעון.

תמונה של אדם העובד במרכז נתונים

החברה שואפת להבטיח שמרכזי המידע שלה יהיו בטוחים ואמינים ככל האפשר.

ואם משהו ישתבש, צוות התמיכה 24 שעות ביממה של RimuHosting עומד לרשותם. “יש לנו צ’אט חי, כך שלקוחות יכולים פשוט להיכנס ונראה מיד את בקשתם”, אמר סיימון. “נקפוץ ישר פנימה ונפתור את הבעיות שלהם – והם יצטרכו ליצור אינטראקציה עם אותם אנשי צוות שממש מקימים את השרת.”

סיימון אמר כי RimuHosting לא מאמין במודל התמיכה ללקוחות שכבתיים – וזה טוב עבור הלקוחות. במקום זאת, צוות התמיכה של החברה הם כולם טכנאים ברמה גבוהה המתמקדים בהקלת חייהם של הלקוחות, לא משנה איזו בעיה יש להם.

“לארגונים דומים יש רמות תמיכה שונות, אך אנו עוברים היישר למקור,” אמר סיימון. “קראתי כמה מההמלצות שהלקוחות כתבו, ואני יודע שאני מוטה, אבל זה היה מעורר השראה. הם מדברים על השירות שהבאנו להם בניגוד להמתנה לעזרה, שמעוררת מיד תסכול. כאן אנחנו בולטים. “

פתרונות וירטואליים, משווקים ומסורים ייעודיים גמישים ואמינים

נכון לשנת 2017 היו בערך 8.4 מיליון מרכזי נתונים ברחבי העולם. בימינו, להתבלט בים של ספקי אירוח ולמשוך לקוחות חדשים זו הזמנה גבוהה – אבל זה בהחלט לא בלתי אפשרי.

“השוק הפך להרוויח הרבה יותר,” אמר סיימון. “בהתחשב בתחרות, אנו גאים בעצמנו לוודא ששירות הלקוחות והאמינות שלנו הם מהשורה הראשונה. המטרה שלנו היא לעמוד כתפיים מעל השאר. “

עבור RimuHosting, סימון אמר לנו שמשמעותו הצעה של תמיכה ללקוחות 24/7; הסכם ברמת שירות של 99.9% uptime; ערבות של 30 יום להחזר כספי; ושירותי אירוח גמישים, החל מאפשרויות וירטואליות ומשווקים ועד שרתים ייעודיים. “זו גישה מרובת שנים,” אמר.

תיאור גרפי של סוגי שרתים

שירותי האירוח הגמישים והאמינים של RimuHosting כוללים VPS, משווקים ופתרונות שרת ייעודיים.

סיימון אמר כי החברה ממקסמת את ביצועי VPS על ידי הגבלת מספר השרתים לכל ליבת מעבד. לכל הפחות, כל VPS מגיע עם עיבוד מובטח של 480 מגה-הרץ. בנוסף, השימוש במעבד ה- RimuHosting ממוצע של כ- 16% בלבד – כלומר השרתים לא נטענים במלואם ולכן יהיו מגיבים יותר..

לקוחות המחפשים יותר זיכרון, שטח דיסק, מעבד ורוחב פס עשויים לבחור באפשרויות השרת הייעודי של RimuHosting דרך מרכזי נתונים באוקלנד, בריסביין, דאלאס ולונדון. החברה כוללת גם אפשרות אירוח VPS על גבי ייעודי, שבה זיכרון השרת, שטח הדיסק, מעבד ה- I / O של הדיסק מוקדשים אך ורק ל VPS של הלקוח..

לקוחות אחרים, כמו מעצבי אתרים המחפשים לארח את אתרי הלקוחות שלהם, עשויים לפנות להצעות המשווקים של החברה. אם אינך בטוח איזו תוכנית מתאימה לך, סיימון ממליץ למלא טופס משוב או ליצור קשר עם צוות התמיכה באמצעות צ’אט חי.

שירות בעל ידע המיועד לסיסדמינים ומפתחים

סיימון אמר לנו כי RimuHosting מושך לעיתים קרובות מפתחים וססדמינים המחפשים שירות חזק שיועד לאוהבי הטכנולוגיה. “אנחנו תמיד הולכים לספק לך את כל המידע שאתה צריך, ואני חושב שזה מושך את המשתמשים הגבוהים ביותר שמעריכים לדעת על פרטים טכניים,” אמר.

האם אתה חנון לינוקס עם התייחסות עצמית? למשתמשים מנוסים או לאלה המעוניינים להתנסות במערכת ההפעלה, RimuHosting מציעה תוכניות אירוח המשמשות כחלופה לכלי עבודה עם שרת לינוקס בבית. עם גישה שורשית לשרת לינוקס ייעודי שמריץ גרעין לינוקס מעודכן, סימון אמר לנו שתוכניות האירוח של VPS מעניקות למשתמשים אפשרות לממש את כישוריהם..

“נקודות מחירים נמוכות תמיד נהדרות, אבל הלקוחות שלנו יודעים שצריך להסתכל על כל החבילה,” אמר סיימון. “הצוות שלנו מורכב מגיקים, והלקוחות שלנו הם חנונים, והם מעריכים שירות נהדר. כולנו באותו מרחב ראש. “

לדברי סימון, כך הצליחה RimuHosting מוניטין של תמיכה רבה. “אנו באמת מתגאים בכך שאנו משיגים בעיות ברמה הגבוהה ולפתור אותן הכי מהר שאפשר”, אמר. “אני חושב שזה משמש כמבדל שלנו.”

מבדילים אחרים, על פי RimuHosting, כוללים את העובדה כי הלקוח הממוצע של החברה היה נאמן לפחות 18 חודשים, 19 מתוך 20 לקוחות נשארים בחברה לאחר החודשיים הראשונים, 60% מהעסקים החדשים מגיעים דרך הפה, והצוות נענה לרוב בקשות התמיכה תוך שתי דקות.

הקשבה היא המפתח: תהליך פיתוח ממוקד על ידי הלקוח

בכל הנוגע לפיתוח מוצרים, סימון אמר לנו שהמשוב של הלקוחות הוא האור המנחה. “באקלים הזה, אם אתה לא מקשיב ללקוחות שלך, אתה עושה להם שירות שונה”, אמר. “אנו שמים לב לכל המשוב, טוב ורע, מכיוון שמשוב רע הוא טוב במובן מסוים – אם אתה מסובב אותו, זו חוויה לימודית.”

לשם כך אמר סיימון שהחברה נוקטת בגישה פתוחה לחדשנות. “אם הלקוחות שלך ישרים אתך, עליך להקשיב להם,” אמר. “אנו מנסים לעזור ללקוחות שלנו בכל דרך שנוכל לגרום לשירות האירוח שלהם לעבוד כמו שהם צריכים.”

כמובן, RimuHosting שוקל בזהירות את כל ההצעות ואת ההשפעה שכל שינוי מערכתי יכול להיות על הלקוחות.

“אבל אנחנו לא הולכים להיות נוקשים לחלוטין ולומר, ‘זה מנוגד למדיניות החברה’,” אמר. “אנחנו לא רק כאן מציעים לך שירות – אנחנו בסגנון שותפות איתך. אם יש לך בעיה, אנו נעבוד איתך כדי לפתור אותה. “

עם שירות מסוג זה, RimuHosting ממלא את שמו.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map