צמצום צמצום בעזרת משמרת: פלטפורמת אירוח ענן מבוזרת לעמית-עמיתים המעניקה את משתמשי הקצה לאחסן נתונים בצורה בלתי ניכרת.

TL; ד”ר: Shift היא פלטפורמת אירוח אתרים מבוזרת המבוססת על תוכנת קוד פתוח המאפשרת למשתמשים לנהל את הנכסים הדיגיטליים שלהם בדרך חדשה לחלוטין. זה פועל בצומת blockchain ואחסון קבצים מבוזרים כחבילת טכנולוגיה אחידה המשמשת לאירוח תוכן בצורה מבוזרת. עם יתרונות הכוללים יתירות גבוהה, מסירת תוכן מהירה וקידוד בצד הלקוח, Shift שואפת למנף את הביזור בבניית ענן טוב יותר ונטול צנזורה..


בעבר אזור שפה חופשית ללא גבול, האינטרנט נמצא כעת תחת שליטה גוברת בגלל לאומיות, פוליטיקה, דת ואינטרסים גלובליים אחרים. אנו נמצאים בנקודה בה מה שמכונה סייבר-בלקניזציה – שבה האינטרנט מתפצל ליחידות קטנות ולעתים קרובות עוינות – כבר החל.

החל בחומת האש הגדולה של סין ועד כיבוי מלא במצרים, לוב וסוריה במהלך האביב הערבי, צנזורה קיצונית הולכת וגוברת יותר. אבל אפילו מדינות הידועות בחופש הביטוי נמצאו כחוסמות תוכן.

בשנת 2014 סימנו כתבים ללא גבולות סוכנויות שונות – כולל הסוכנות לביטחון לאומי של ארצות הברית, מטה התקשורת הממשלתי של בריטניה ומרכז פיתוח הודו לטלמטיקה – בגין הטלת רמות מוגזמות של צנזורה ומעקב מקוונים.

לוגו Shift

Shift מסכלת צנזורה על ידי בניית פלטפורמת אירוח מבוזרת.

למרבה המזל, המחדשים שמאחורי Shift, פלטפורמת אירוח אתרים מבוזרת המבוססת על תוכנת קוד פתוח, מספקים דרך להילחם. “המטרה מההתחלה הייתה לבנות פיתרון אירוח עמיד לצנזורה,” אמר ראלף ש ‘, נשיא ומפתח עופרת בחברת Shift. “ישנם חלקים בעולם שקשה מאוד לשמוע אותם, ואנחנו בונים את הטכנולוגיה שלנו לאנשים האלה.”

Shift ממנפת שילוב של blockchain ואחסון קבצים מבוזר, ויוצרת חבילת טכנולוגיה אחידה המשמשת לאירוח תוכן בצורה מבוזרת המאפשרת למשתמשים לנהל את הנכסים הדיגיטליים שלהם בדרך חדשה לגמרי. עם יתרונות כמו יתירות גבוהה, מסירת תוכן מהירה וקידוד בצד הלקוח, Shift שואפת לבנות ענן טוב יותר ונטול צנזורה..

שיטת Web 3.0 לניהול הנכסים הדיגיטליים שלך

האינטרנט הרחב מפוצל לרוב לשלושה דורות. הכל התחיל ב- Web 1.0, עידן אתרים סטטיים לקריאה בלבד, אשר עודכנו לעיתים רחוקות. דור Web 2.0, שבתוכו אנו מתגוררים כיום, הציג אתרים אינטראקטיביים עם תוכן שנוצר על ידי המשתמש.

אינטרנט 3.0 – עתידו של האינטרנט – מוגדר לרוב כסמנטי או מונע נתונים. הגבול החדש הזה, שלדעת חלקם מאמינים שאנחנו נכנסים אט אט, מיועד לשבש את הטכנולוגיה כפי שאנו מכירים אותה באמצעות ביזור של תשתיות, פרוטוקולים, ממשל ויישומים..

ראלף אמר לנו כי Shift נועדה להקל על ביזור האינטרנט, לספק פרטיות משופרת, זכויות דיגיטליות וחופש מצנזורה בלתי מוגבלת. באמצעות שילוב של טכנולוגיה, החברה פועלת להחלפת היסודות של טכנולוגיית אירוח האינטרנט הנוכחית בשיטה מבוססת Web 3.0 לניהול נכסים דיגיטליים..

Shift מדמה אירוח ענן מחדש באמצעות רשת עמיתים לעמית, כלכלת אסימון ואימות הוכחת אחסון..

כפלטפורמת אירוח ענן מבוזרת, Shift תאפשר לכל אחד לשכור את שטח האחסון הבלתי מנוצל בכונן הקשיח שלו או להשתמש בשטח האחסון של אחרים. כל העסקאות מתבצעות ברשת עמיתים לעמית עם כל הפעולות שנרשמו ב- blockchain Shift, ספרון ציבורי בלתי ניתן לשינוי.

Shift משתמשת גם במערכת הקבצים הבין-פלנטרית (IPFS), פרוטוקול peer-to-peer ורשת לאחסון ושיתוף מדיה במערכת קבצים מבוזרת מבוססת hash, ולא בפרוטוקול העברת Hypertext Transfer (HTTP), המשתמש באחסון מבוסס מיקום.

“IPFS היא טכנולוגיה מתקדמת, אך יש לה חסרונות – היא אינה מציעה דרך קלה או אמינה להקצות ולשכפל את הצמדת הנתונים למספר צמתים בכל אשכול של דמונים של IPFS,” אמר. “אז יצרנו את הפניקס, אפליקציה עצמאית שמתקשרת עם הבלוקצ’יין תוך הקלה על הקצאה ושימור באמצעות שכפול של נתונים על גבי אשכול של צמתי אחסון.”

עדיף על חוזים חכמים: טכנולוגיית נעילת אסימון בסיכון אפס

Shift ממריץ השתתפות באמצעות אסימון ה- Shift, המייצג שטח אחסון מבוזר. משתמשים יכולים לרכוש שטח כזה בקלות באמצעות מנגנון המכונה נעילת אסימון. במקום לבנות חוזה חכם, נעילת אסימון כוללת ציון כמות האחסון הרצויה לך, אישור האסימונים הנדרשים וטענה על שטח האחסון לשימושך האישי..

הצוות שעומד מאחורי Shift טוען כי הוכחת-יתדות מונעת-אסימון מציעה ביטחון רב יותר משימוש בחוזים חכמים (תנאי הסכמה לביצוע עצמי נכתבים לשורות קוד ב- blockchain). בעוד שחוזים חכמים משמשים כמתווך מהימן בין שני צדדים, הטכנולוגיה עדיין נמצאת בחיתוליה. לפיכך, מורכבות החוזים מוגבלת, העלולה לגרום לבעיות בעת עיבוד עסקאות מתוחכמות.

יתר על כן, מכיוון שחוזים חכמים נכתבים בדרך כלל בקוד מחשב, ראלף אמר שמשתמשים רבים יצטרכו לסמוך על ספקי צד ג ‘כדי ליצור חוזים מאובטחים ולאמת את תנאיהם. כמו כל טכנולוגיה מבוססת קוד, משמעות הדבר היא שהם גם נתונים לבאגים מקריים וגם זדוניים. ליתר דיוק אמר ראלף כי חוזים חכמים רחוקים כעשור מאימוץ המונים, מה שגורם לאנשים להסס להשתמש בהם.

“המשתמש הממוצע רוצה רק לקנות אסימונים ולהתחיל להשתמש בשירות. נעילת האסימון מקלה על התהליך”, אמר. “באמצעות Shift התהליך אינו אלא עסקה יחידה באמצעות נוסחה קלה להבנה.”

יתירות גבוהה, מסירת תוכן מהירה וקידוד בצד הלקוח

פלטפורמת ה- Shift ידועה גם בתכונות ידידותיות למפתחים כמו יתירות גבוהה, אספקת תוכן מהירה והצפנה מצד הלקוח. הקבצים מאוחסנים לצמיתות בשלושה צמתים שונים ברשת, ומבטיחים שכפול קל במקרה שצומת אירוח יירד..

כדי להבטיח מהירות מסירה מהירה, תוכן מועבר אוטומטית מהעמית הקרוב לנקודת האחזור. עמיתים המקבלים לעתים קרובות בקשות לתוכן שומרים נתונים במטמון שלהם, מצמצמים את צריכת רוחב הפס הכללית של הרשת ומשפרים את מהירות המסירה.

Shift היא חבילת טכנולוגיה אחידה המשמשת לאירוח תוכן בצורה מבוזרת.

המערכת גם מבטיחה גישה נוחה לתוכן. משתמשים יכולים להתחבר ישירות לאינטרנט המבוזר של Shift או להשתמש בדפדפנים סטנדרטיים ושערי DNS. לבעלי אתרים אפשרות להשתמש בפורטל הרשמי של Shift או להקים שערים נפרדים באמצעות כתובות IP של עמיתים ברשת.

ראלף אמר שהוא גאה במה שהחברה בנתה עד כה. בכיוון קדימה, Shift עובדת על הזדמנויות למשתמשים להרוויח אסימונים למתן נקודות כניסה ציבוריות קלות לשימוש. החברה גם פועלת להקל על ספקים לחבר את השרתים האישיים שלהם עם המערכת האקולוגית Shift.

“המטרה שלנו היא להקל על המשתמשים כמה שיותר להצטרף לרשת הצומחת שלנו ולתרום לאינטרנט טוב יותר לכולם,” אמר.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me