כיצד פתרונות אחסון של מיקרוסמי עוזרים למוקדי נתונים ליצור ולנהל תשתיות ביעילות בעזרת מטמון משולב, אנליטיקה ואחסון.

TL; ד”ר: בשוק התחרותי של ימינו, המארחים צריכים לספק זמינות גבוהה ללקוחותיהם תוך ניצול מקסימאלי של יעילות בכדי לשמור על עלויות נמוכות. מיקרוסמי מספקת פתרונות מרכז נתונים שאפסים את הטיפול בבעיות אלה. החברה מאגדת תוכנות ניהול, חומרת מתאם ורכיבי סיליקון כדי לספק פיתרון אחיד התואם למערך התקני אחסון. מיקרוסמי מאפשרת למשתמשים לכוונן עומסי עבודה, שיכולים לצמצם את מספר השרתים הדרושים להפעלת משימות מסוימות בעד 50%. עם מחסנית אחסון העוברת על שני גרסאות IOC והן של RAID-on-Chip ועל ידי מיזוג כוחות סוס של CPU עם מנועים ייעודיים להפחתת צריכת החשמל, מיקרוסמי עוזרת למארחים להבדיל את עצמם בתעשייה צפופה..


מרכזים ומארחים רבים פונים אל חברת THIRDWAVE כדי לספק שרתים ורכיבים מותאמים אישית המותאמים לצרכים האישיים שלהם. חברת אירוח המשתמשת באחד משרתי הדגם הישנים של THIRDWAVE חיפשה החלפה מודרנית יותר שיכולה לספק ביצועים קלים / פלטים גבוהים יותר באמצעות מתאם RAID חומרה מסוג SSD ו- 6GBb. THIRDWAVE הציעה את מערכת הבסיס שלהם R-280-HW כפתרון עבור המארח; עם זאת, נוצרו בעיות כשניסו למצוא מתאם RAID שיתאים למרכב הקטן.

אחרי כמה נדנדות והחמצות, THIRDWAVE מצא את התשובה אצל מיקרוסמי. גורם הצורה באורך הקצר של מתאם RAID 6405E של מיקרוסמי התאים ללא יצירת מתח מכני והיה תואם מאוד ללוח האם ולרכיבי השלדה האחרים. בעזרת מיקרוסמי, THIRDWAVE הצליחה לספק פיתרון הניתן להתאמה לצרכים והתשתית של המארח.

הסיפור של THIRDWAVE אינו שונה ממה שחווים יצרני ציוד מקורי ומארחים אחרים כאשר פונים למיקרוסמי לקבלת פתרונות. מיקרוסמי היא יותר מסתם מתאמי RAID. החברה מתחתנת עם תוכנת ניהול, חומרת מתאם ורכיבי סיליקון לפיתרון מקיף אחד המסייע למארחים ומרכזי נתונים למקסם את היעילות ולהפחית עלויות.

קולאז 'של צילום הראש של יורגן פריק ולוגו מיקרוסמי

יורגן פריק, המובילה בשיווק מוצרים של מיקרוסמי, סיפרה לנו על פתרונות ה- SoC המאוחדים של החברה למרכזי נתונים.

“יש לנו קרן סיליקון שמריצה את אותן תוכנות וכלים, ואילו פתרונות מתחרים הקדישו פתרונות קלט / פלט ופתרונות RAID”, אמר יורגן פריק, מוביל שיווק מוצרים של מיקרוסמי. “הם מגיעים עם ארכיטקטורות וערימות תוכנה שונות, שקשה יותר לפרוס אותן בסביבת אירוח. יש לנו מוצר אחד העונה על כל הצרכים שלך. “

הפיתרון של מיקרוסמי מאפשר למשתמשים לכוונן עומסי עבודה בערימת אחסון נפוצה העוברת על שני גרסאות IOC והן RAID-on-Chip (RoC). זה, בשילוב עם נישואים של כוחות סוס מעבד ומנועים ייעודיים לצמצום צריכת חשמל, הם הסיבה שכל כך הרבה מארחים ומרכזי נתונים פונים למיקרוסמי כדי לבדל את עצמם בנוף תחרותי.

כוונון עדין של ביצועי עומס העבודה חוסך אירוח כסף ומשאבים

מיקרוסמי משרתת תעשיות רבות במספר אנכיים, עובדת עם יצרני ציוד מקורי, כמו THIRDWAVE, וישירות עם מרכזי נתונים. כחלק מיחידת העסקים האחסון הניתנת להרחבה של מיקרוסמי, ג’ורגן סיפר לנו על ההתמקדות שלו בממשק עם SaaS ומכשירי אחסון, כמו מוצרי קישוריות המשולבים, למשל, בפתרון של לוח אם..

“מתאם RAID הקלאסי שלנו מאפשר לך האצות באמצעות מטמון, זמינות נתונים או יתירות”, אמר יורגן. “דרך נוספת להסתכל על זה היא שיש לך את מוצר הקישוריות, ה- HBA או IFC, ואז יש לך את מתאם RAID, שהיא הפלטפורמה המתוחכמת יותר שיכולה לעשות לך דברים ברקע.”

אחד הדברים הנפוצים שיורגן וצוותו רואים במרכזי נתונים הוא יתירות נתונים שמתרחשת ברמת הצומת. משתמשים עשויים שלא לפרוס RAID במרכז נתונים בקנה מידה גבוה, אך הם עדיין ירצו לקבל את ההאצה דרך המטמון במתאם..

“כלי הניהול שלנו מספקים לך מפה של כל השרתים שלך, מתאמי האחסון והמכשירים המחוברים אליהם”, אמר. “אם יש בעיה, אני לא צריך לסרוק כל מוצר בנפרד. יש לי כלי שמספק לי את המידע ישירות. “

יורגן ציין כי פתרונות אחסון המוגדרים על-ידי תוכנה נפרסים על ידי מארחים ומרכזי-נתונים גדולים מדי כדי להרחיק יתירות ממתאמי האחסון. עם זאת, הכרעה בניהול והטמעת שגיאה היא, שלדברי יורגן, המקום בו מיקרוסמי מוסיפה ערך.

“הכל קשור לביצועים, מטמון ונראות,” אמר.

לדברי יורגן, כאשר פתרון מתאם נפרס בארגון באמצעות מטמון, יש אלגוריתם דינאמי שמתאים את הביצועים בהתאם לעומס העבודה. למרכזי נתונים עשויים להיות פרוסים אלפי מערכות לאותה מטרה שמפעילות אותה תוכנה. כאן, ציין יורגן, המקום הגיוני לייעל את הביצועים עבור יישומים מסוימים.

“ראינו, בעומסי עבודה מסוימים, אנו יכולים לבצע אופטימיזציה של עד פי ארבעה מהביצועים בהשוואה לפיתרון שאינו מטמון”, אמר. “זה יכול לתרגם למחצית מספר השרתים שמרכז נתונים זקוק להם כדי לפרוס עומסי עבודה אלה.”

החיסכון כאן ברור. מרכזי נתונים אינם צריכים לקנות, לתחזק או לקרר שרתים רבים, מה שיכול להיות משמעותי קיצוץ בעלויות.

אחסון חכם אחיד מקצץ בעלויות תפעוליות & ממקסם את האמינות

מיקרוסמי הודיעה לאחרונה על דור הסיליקון האחרון שלה בצורה של ערימת אחסון חכמה אחידה. הערימה מסוגלת להיות פרוסה בכל יישום אחסון עם 12 ג’יגה-סיביות SAS או 6-Gbps SATA HDDs או SSDs. הפתרון מתחתן עם SmartROC ו- SmartIOC של מיקרוסמי, המספקים גמישות למשתמשים.

“RAID-on-Chip (ROC) שלנו הוא המקום בו אתה מוסיף את המטמון, ואולי גם את יתרת יתירות, כך שיש לנו שתי גרסאות של הסיליקון, אבל כולן מונעות על ידי אותה מחסנית אחסון,” אמר יורגן. “אתה יכול לבחור ולבחור.”

הממשק זהה גם ל- IOC וגם ל- ROC, כך שמנהלי מערכת ההפעלה וכלי הניהול זהים. בדרך זו משתמשים יכולים להחליט ללכת עם פתרון IOC, אך אם הם נתקלים בבעיות ביצועים או קנה מידה, הם יכולים לנסות את הפיתרון מבוסס ה- RoC..

“זה משתלב ללא רבב מכיוון שהוא משתמש באותם רכיבי תוכנה שכבר הסמכת,” אמר יורגן. “ותוכלו לראות אם זה יעניק לך יתרון ולעבוד עם המהנדסים שלנו בכדי לכוונן את הפיתרון.”

יורגן ציין שהדבר שימושי במיוחד בהתייחס לאחסון המוגדר בתוכנה, מכיוון שרבים מהערמות הללו מסתמכות על מטמון, והדבר מרחיב את יכולות המטמון..

מיזוג כוח מעבד & מנועים ייעודיים לגמישות & האצה

האופן בו המערכת של מיקרוסמי עוברת ארכיטקט קשור רבות ליכולתה להעניק למשתמשים גמישות ולספק תאוצה מוגברת. יורגן אמר לנו שהסיליקון בנוי עם ליבות CPU משובצות בתוכו, ממשק זיכרון DDR בעל ביצועים גבוהים וממשק פלאש NAND לגיבוי נתונים מהמטמון במקרה של הפסקת חשמל.

אך בתוך השבב ישנם גם מנועים ייעודיים הפועלים להאיץ דפוסי נתונים מסוימים. יורגן השתמש בהצפנת נתונים כדוגמה לכך, כאשר המנוע בשבב מאפשר למשתמשים להצפין נתונים תוך כדי תנועה. זה תערובת של כוחות סוס מעבד ומנוע ייעודי מאוד.

“היתרון של סוג זה של ארכיטקטורה הוא בכך שהיא מעניקה לך גמישות שבה אתה יכול לצבוט ולהתאים את התוכנה שלך,” אמר. “אבל אתה מקבל גם את ההאצה מהחומרה, וטביעת הרגל נמוכה בהרבה ממעבד למטרות כלליות.”

יורגן ציין כי הדבר מתורגם לאותן יכולות ביצועים או טובות יותר, אך מצמצם באופן דרסטי את צריכת החשמל.

עזרה למארחים להבדיל את עצמם בשוק תחרותי

בדיוק כפי שהוא מסייע ליצרני ציוד מקורי, כמו THIRDWAVE, לספק פתרונות מרכזי נתונים ללקוחות, מיקרוסמי מתאימה את המוצרים שלה באופן ישיר למארחים..

“מצאנו בשיחה עם קהילת האירוח כי הרעיון של RAID עשוי להיות לא מה שהם מתמקדים בו,” אמר יורגן. “אבל אנחנו יכולים לעזור להם להבדיל ממארחים אחרים שיש להם רק את ההנפקה הסטנדרטית.”

מיקרוסמי מחזיקה בנתח משמעותי משוק ה- RoC וכפי שציין יורגן, החברה מעוניינת להרחיב ולהגדיל את חלקה בשוק ה- IOC. בכך, מיקרוסמי תמשיך את מטרתה לעזור ללקוחות להתמודד עם פתרונות מגוונים.

“מארחים כמו המודל שלנו מכיוון שהם יכולים לפרוס, למשל, פיתרון ROC, אך עדיין יכולים להשתמש בה כ- HBA,” אמר יורגן. “אנו מותאמים אישית בהתאם לצורך של הלקוח.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me