מעבר לאירוח: הכירו את מומחי האירוח המנוהלים עם חשיבה קדימה, המסייעים לעסקים לבנות ולתמוך בסביבות ענן חזקות.

TL; ד”ר: Beyond Hosting, שנבנה ומנוהל על ידי חנונים לגיקים, מעניק ללקוחות את היכולת ליצור ולגדול אתרים ויישומים עם תנועה גבוהה בתשתיות ענן המנוהלות באופן מלא. החברה מבוססת סינסינטי התפתחה במהירות כדי למצוא את הגומחה שלה בקרב ארגונים ארגוניים המחפשים תמיכה במוצרי התוכנה שלהם כשירות. במקום פשוט לספק חומרה ללקוחות, מייסד משותף טיילר בישופ מקווה שלקוחות רואים בשירותים המנוהלים של צוות שירותי התמיכה הטכניים של מעבר ואירוח הרחבות של מחלקות ה- IT וההנדסה שלהם..


טיילר בישופ וג’סטין עודר גילו את דרכיהם מוקדם. בבית הספר התיכון חברו החברים לפרויקט לארח אפליקציה קטנה – ונפתלו בבעלות עסק משלהם.

“זה עבר, ‘זה סוג של כיף’, ל’אה, אנחנו יכולים להרוויח כסף בעשייה הזו ‘,” אמר טיילר. “הרחבנו לשרת את כל החברים שלנו, כל החברים שלנו הפכו לעסקים בפועל ואז אותם עסקים בפועל הפכו ללקוחות לטווח ארוך. עברנו משרת אחד למה שיש לנו עכשיו, שהוא כמעט מרכז נתונים שלם. “

שני החברים, שסיימו את האקדמיה לרשתות סיסקו וסיימו את לימודיהם בהצטיינות בטכנולוגיית מידע וטכנולוגיות, התחילו את Beyond Hosting בשנת 2008 כספק אירוח משותף רגיל. החברה מיהרה להסתובב לשרתים וירטואליים לפני תחושת חומרה ייעודית.

כעת, מעבר לאירוח מתמקדת כמעט לחלוטין בשירותי ענן עבור מרכזי רב-Datacenter, יישומים ניתנים להרחבה, הבנויים כבלתי-סובלניים כלפי חומרה או כשל ברשת. לדברי טיילר, משמעות הדבר היא פנייה לחברות בדרג ארגוני, יישומי תוכנה כשירות ואתרי מסחר אלקטרוני בתעבורה גבוהה. הצוות מבטיח בקנה מידה של חברות עם שירותי זמינות גבוהה ותמיכה יזומה.

“הדבר הגדול עבורנו הוא ההתמקדות בפן הייעוץ והתמיכה של מה שהלקוחות זקוקים לו,” אמר. “הביטו בנו כעובדים המכסים את התפקידים הטכניים שלך. אנחנו לא תומכים בך; אנו תומכים ביישומים שלך. אנחנו יותר כמו צוות מהנדסים שעובד בשבילך. “

הסטה לתמיכה במערכות תוכנה לשירות הניתנות להרחבה

במהלך קומץ השנים האחרונות, הבחינה Beyond Hosting בירידה משמעותית בביקוש לשרתים ייעודיים גדולים וביצועים גבוהים. חברות כבר לא רצו לארח את היישומים שלהן, על פי טיילר, ובמקום זאת חיפשו יותר ויותר פתרונות SaaS.

“גילינו די מהר שמציאת חברות שבונות את המוצרים מסוג SaaS זו הדרך היחידה בה אנו עומדים לשרוד,” אמר.

תמונות של טיילר בישופ וג'סטין עודר עם הלוגו של Beyond Hosting

מעבר לאירוח התפתח מפרויקט של בית הספר של מייסדי המשותף טיילר בישופ (משמאל) וג’סטין עודר (מימין).

עם כ -9 מתוך 10 לקוחות אשר סומכים לחלוטין על מעבר לאירוח לצורך תמיכה ושירותים מנוהלים, טיילר אמר כי המומחיות הטכנית של החברה, הגישה הייעוץ והמוניטין שלה לניהול ענן אמין וניתן להרחבה מהווה אפשרות אטרקטיבית עבור ארגונים המעוניינים לצמוח..

כל פיתרון SaaS מגיע עם לפחות שלושה שרתי אינטרנט, שרת מסד נתונים, איזון עומסים ושרת קבצים – כולם ניתנים להרחבה באופן מיידי ומתוכננים עם קפיצי תנועה מהירים בחשבון. לאחר ייעוץ חינם, Beyond Hosting יבנה ותחזק ענן ייעודי, וירטואלי, ציבורי, היברידי או פרטי למפרטי הלקוח..

במקום להציע ללקוחות תכונות תוספות שונות, Beyond Hosting מתעקשת לספק חווית אירוח בשירות מלא, עם מגוון עצום של תכונות סטנדרטיות: תמיכה ובקרה 24/7, תיקוני אבטחה וגיבויים אוטומטיים, סריקת וירוסים ותוכנות זדוניות, הגנת DDoS , חומות חומת אש, גישה לשורש והתחייבות לזמן רשת ברשת של 100%.

“אנחנו לא ספק זול,” אמר טיילר. “כל מה שאנחנו עושים, השרתים, הביצועים, האבטחה, האמינות … המחיר אינו החלק החשוב. אנו שמים דגש על שירות ושירות מנוהל כך שלקוחות יוכלו ליהנות מחוויות מהשורה הראשונה. “

מעבר להתייעצות עם אירוח עם לקוחות המחפשים יציבות

לקוחות חדשים מגיעים לעתים קרובות אל מעבר לאירוח עם מושג מוצק של התשתית שהם רוצים – יחד עם הכלים והשירותים שהספק הקודם שלהם מעולם לא סיפק. מומחי האירוח המנוהלים של החברה עוקבים אחר היעדים העתידיים של ארגונים כאשר הם בונים סביבות תואמות קדימה אשר יתאימו בקלות על מנת לעמוד בדרישות ועומסי עבודה מוגברים..

“אנו מתחילים לבנות להם פתרונות לגודל זה או לתת להם פלטפורמה שככל שהם גדלים, הם יכולים בקלות להתאים את גודליהם או לעבור אותם לשרתים או שירותים שונים”, אמר טיילר. “אנו נמליץ המלצות וניישם אותן ובנוסף נעודד לקוחות להגיע אלינו עם הרעיונות שלהם לגבי מה שהם רוצים לעשות. אנו ניתן להם הדרכה כיצד להגיע לשם. “

טיילר אמר כי חלק ניכר מהמאמצים של מעבר לאירוח מתרכזים כיום במתן שירותי זמינות גבוהה, איזון עומסים, יכולות כישלון, ואפשרויות התאוששות מאסון כדי לעמוד בפניות של לקוחות. בחמש השנים האחרונות בערך, החברה הפיקה זמן שירות של 99.999% – בערך חמש דקות השבתה בשנה.

“עבור חלק גדול מהעסקים המקוונים האלה, אתרי האינטרנט שלהם הם כמובן ההיבט הקריטי ביותר של מה שהם עושים,” אמר. “כשזה עובד בסדר, הם לא צריכים לחשוב על זה. בכל אופן, כשהוא יורד, העולם ממש עולה באש עבורם. הרבה ממה שאנחנו עושים זה לוודא שלקוחות רואים את הסיכונים האלה מלפנים ולהבין את הדרישה עד כמה זה חשוב לך. האם אתה רוצה לבזבז את הכסף עכשיו או להפסיד את הכסף אז? “

ניתוח קהל: כיצד מעבר לאירוח מתקרב לשווקים שונים

מכיוון של- Beyond Hosting יש שורשים בתחומי השרתים המשותפים והווירטואליים, טיילר אמרה שהחברה מצוידת להתמודד עם מגוון רחב של לקוחות. האתר מותאם יותר לעסקים קטנים ובינוניים בשוק המחפש אפשרויות שירות פשוטות יותר ותמיכה ברמה 1.

“רובם יירשמו דרך האתר, ותמיכה יכולה לעזור להדריך אותם באיזה גודל שרת הם צריכים,” אמר. “ואז, עם הזמן, כאשר העסק שלהם מתחיל לבנות או באמת לדרוש משאבים טכנולוגיים, אנו מתחילים לאט לאט לשירותם המנוהל.”

איורים של תצורות ענן מעבר לאירוח

מעבר ליועצי אירוח עובדים עם לקוחות כדי לתכנן, לבנות ולנהל סביבת ענן לפי המפרט המדויק שלהם.

מעבר לאירוח יכולה לעזור לחברות אלה בכל ההיבטים הטכניים בעסק שלהן, החל מדוא”ל ואתרי אינטרנט וכלה בחיבורם עם שותפים לעיצוב, שיווק ואפילו שירות טלפון ואינטרנט..

אולם באופן פנימי, מנהיגי החברה מדגישים שיתופי פעולה עם חברות ברמת הארגון הזקוקות לתצורות מותאמות אישית וקשרי שותפים.

“ניסינו את אמצע השוק ובהחלט יש ביקוש שם, אבל נראה ממש קשה להיכנס אליו,” אמר טיילר. “בסביבות בהן רק אחד או שניים מנהלים את תוכנית ה- IT, הם יכולים להגן מאוד ועצבניים מפני מעבר לחלל מנוהל. עם זאת, עם מרחב הארגון, מרבית החברות האלה הן כמו ‘יש לנו 50 אפליקציות. אנחנו לא רוצים לתמוך בכל זה. ‘”

בניית צוות מרוחק עם דגש על כישרון צעיר

בעוד אינספור ספקי אירוח אחרים מציגים צוותי תמיכה וניהול חשבונות בארה”ב, מעבר לאירוח נוקטת גישה אחרת. לדברי טיילר, החברה ממוקמת במקום הראשון את שירותי התמיכה והניהול, הטכנולוגיה והתכונות השנייה, וחוסכת ניהול חיובים וניהול חשבונות אחרונים..

“זה בסדר לדבר על תמיכה כל אמריקאית ולא לבטל שום דבר, אבל אם זו נקודת המכירה שלך, התמיכה שלך כנראה לא כל כך גדולה,” אמר. “יש מקום לכישרון מקומי, מהבית שאתה מאמן בעצמך, ויש מקום לצוותי תמיכה גנריים בעלות נמוכה לחיובים, אוספים, כספים ודברים שכל אחד יכול לעשות.”

מכיוון שמעבר לאירוח הוציאה במיקור חוץ חלק גדול מהפעילות העסקית השגרתית, היא יכולה להתמקד במשיכה והדרכה של צוות צעיר. החברה נהנית ממיקום מעניין ליד סינסינטי, אוהיו, המתגאה ביוקר מחיה נמוך – כמו גם במכללה טכנית חזקה בסביבה.

“הצלחנו מאוד להעסיק אנשים משם ולהכשיר אותם כיצד אנו עושים דברים,” אמר טיילר. “אנחנו בעצם לוקחים מישהו שהוא חדש לחלוטין בטכנולוגיה ומראה אותם מההתחלה, ‘הנה הדרך הנכונה לעשות זאת.'”

במהלך השנים האחרונות, Beyond Hosting הפכה לחברה מרוחקת, כאשר עובדים מתקשרים כמעט אך ורק על Slack. טיילר אמר שהערוצים הקבוצתיים הגדולים שומרים על כולם באותו עמוד, מעורבים ולמידה. החברה משקיעה אינספור שעות בהכשרת עובדים חדשים ומשלמת לעיתים קרובות עבור לימודים נוספים.

“אנו נותנים להם את המשאבים הדרושים להם כדי להיות מסוגלים לצאת לבד, בזמנם הפנוי ולעשות דברים מגניבים,” אמר טיילר. “מצאנו שברגע שיש להם מספיק משאבים טכניים להתעסק בכוחות עצמם, בין אם זה מפעיל שרת משחק ייעודי משלהם או משהו פשוט כזה, זה גורם להם לחשוב על שורותיהם של ‘מה אני יכול לעשות שזה מעבר לפה ולא הכרחי, אבל האם יעשה משהו בצורה יוצאת דופן? ‘ברגע שנתחיל להכניס אנשים לתהליך מחשבה זה, הם באמת מתחילים להאיר על צוותי התמיכה שלנו.’

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me