כיצד הדירוגים מבוססי הראיות של נווט הצדקה של אלפי מלכ”רים מסייעים לסטארט-אפים, חברות קטנות ובינוניות ואנשים פרטיים מקבלים החלטות על תרומה מדעת

TL; ד”ר: חברת Charity Navigator, שנוסדה במטרה להקל על הפילנתרופיה המשפיעת על עסקים ואנשים פרטיים, פועלת להאיר זרקור על ארגונים הראויים לתמיכה זה כמעט שני עשורים. יותר משבע מיליון תורמים מתייעצים באתר בכל שנה ומחפשים הדרכה כיצד לחלק בצורה הטובה ביותר את מיליארדי הדולרים שהם תורמים מדי שנה. עבור חברות סטארט-אפ ועסקים העוקבים אחר המגמה המודרנית של פיתוח תוכניות אחראיות חברתיות ארגוניות, הדירוגים מבוססי הראיות של Charity Navigator על יותר מ 8,000 עמותות מציגים את נקודת המוצא המושלמת לשילוב פילנתרופיה במודלים עסקיים. וביוזמה אסטרטגית חדשה למינוף מקורות מידע מורחבים וטכנולוגיות חדשניות, Charity Navigator מתמקדת כמשאב יעיל למי שמחפש להשתמש במתודולוגיות של מתן חכם גם בעתיד הנראה לעין..


תחום הטכנולוגיה הוא כבר מזמן שחקן פעיל במרחב הפילנתרופי. מאז 1994, ביל גייטס, אחד השמות המוכרים ביותר בענף, תרם יותר מ -28 מיליארד דולר למטרות צדקה. אמנם לא לכל המנכ”לים והחברות יש את המשאבים הרחבים של ביל גייטס ומיקרוסופט, אך בניית מודל אחריות חברתית איתנה (CSR) למשימת הליבה של העסק הפכה כמעט הכרחית בסביבה המודעת החברתית של ימינו. חברות המחויבות ל CSR חוות ממוצע תשואות גבוהות פי 19 מאלו שאין להן יוזמה של אחריות חברתית. זה ככל הנראה נובע מהעובדה כי צרכנים נוטים יותר ל -60% לקנות מעסק על סמך המוניטין שלו ולא על המוצרים והשירותים שלו..

זו הסיבה שמספר הולך וגובר של חברות סטארט-אפ וטכנולוגיות קטנות ובינוניות מתחילות את החיים עם אלטרואיזם שעבדו בפילוסופיות שלהם ומציבות יסודות שמציבים חזות ומרכז לצדקה. עבור העסקים והאנשים הרוצים להחזיר, חיוני שהדולרים היקרים שלהם יופנו לארגונים מפוקפקים וגורמים העולים בקנה אחד עם משימותיהם ויכולים להשפיע בצורה היעילה ביותר על שינוי. ובמשך קרוב לשני עשורים, צדקה ניווט מספקת דירוגים מבוססי ראיות של אלפי ארגוני צדקה כדי להבטיח שתורמים וכספם ישיגו את יעדיהם הרצויים..

צילום ראשו של דיוויד ברוס בורנשטיין ולוגו נווט הצדקה

דייויד ברוס בורנשטיין, נווט הצדקה, סיפר כיצד האתר מסייע לחיבור תורמים לאלפי ארגוני צדקה.

“לפני שהצטרפתי לצוות, השתמשתי ב- Charity Navigator כדי לקבל כמה החלטות תרומה בנוגע לירושה לאחר שסבי נפטר,” אמר דייויד ברוס בורנשטיין, דוקטור. ומנהל מדעי הנתונים של Navigator Navigator. “מנסיוני, צדקה ניווט הייתה המשאב היחיד שיכולתי למצוא כתורם כדי לעזור להבין מה שווה לתת לו ומה לא.”

דייויד אמר לנו שלפני שמצא את Charity Navigator, התהליך למציאת ארגוני צדקה יעילים ואיתורם היה משימה מדהימה. וכמדען נתונים, הוא העריך את מערכת הדירוג הבלתי משוחדת, המבוססת על מספרים, שהאתר השתמש בה כדי להציג עמותות שיכולות לנצל את תרומותיו בצורה הטובה ביותר לשימוש.

“זה היה משאב חשוב להפליא, בו אגרוף הרבה מעל למשקלו בהתחשב בגודל הקטן של הארגון ביחס להשפעה שיש לו על אנשים שרוצים להעניק עזרה,” אמר. “מסיבה זו הרגשתי שלקחת עבודה בחברת Charity Navigator תביא לי מנוף רב כדי לעשות טוב בעולם.”

משמרות בקריאה לחלל בגישה מונעת נתונים לתרומה

דייוויד אמר לנו כי עליית האינטרנט, המדיה החברתית ופלטפורמות ההתרמה המקוונת החדשות של קרנות הנסיעות המקוונות שינו את המגזר הפילנתרופי. בעוד שהפלטפורמות החדשות הללו הקלו מתמיד לעסוק בתשוקה של תורמים או של מי שמעולם לא חשבו להשתתף בפילנתרופיה, זה גם הקשה הרבה יותר להפסיק את הגורמים שאין להם את המשאבים ביותר לממן ביעילות או לבצע משימות של גורמים מסוימים.

למרות שהאינטרנט מציג אלמנט של זריזות למרחב הנותן ומאפשר לתרום רק עם כמה לחיצות עכבר, הוא גם פותח את הדלת להצגת שווא והונאה מצד גורמים זדוניים המחפשים לנצל את רוח האלטרואיזם. מלכ”רים לגיטימיים מוסדרים על ידי מס הכנסה ועליהם להגיש חשיפות מס ציבוריות באמצעות טפסים IRS 990. זה מחייב את העמותות הללו להיות שקופות ולהוכיח לאן מועצות התרומות שלהם.

“אבל, כאשר אנשים מנסים לגייס כספים באמצעות המנגנונים המקוונים החדשים והלא מוסדרים ברובם, זה מהווה את ההזדמנות להונאה,” אמר דייוויד. “ושמענו על מקרים מדאיגים. לדוגמה, לאחר הטרגדיה הירי באורלנדו, צצו כמה הונאות סוערות בניסיון לפדות עליה. “

חסרון נוסף במעבר למדיה החברתית כפלטפורמה לגיוס תרומות הוא מה שדיוויד כינה את הוויראליות של גיוס הכספים. לדברי דייוויד, גיוס כספים מסוג זה יכול להוביל לתועלות אדירות למטרות אינדיבידואליות, אך הוא יכול גם להסיט את הדינמיקה הרגילה של אופן התרומות על פני ארגוני צדקה שונים..

דוגמא אחת לכך הגיעה עם אתגר ALS Ice Bucket הידוע. קמפיין המדיה החברתית גייס סכומי כסף עצומים לעמותת ALS. עם זאת, הארגון התמודד אז עם הבעיה המוזרה של השימוש במפל ההר.

“סבי נפטר מ- ALS, ואיגוד ה- ALS הוא ארגון נפלא שפועל ללא לאות לסיום המחלה”, אמר דייויד. “במקרה זה, לא היה בו מכשיר שמאפשר להשתמש מייד בזרם הכספים הנכנס לשימוש.”

דייוויד אמר לנו שלצדקה ניווט הייתה ההזדמנות הייחודית למעקב עם איגוד ה- ALS ופרקיה ישירות כדי ללמוד אילו צעדים נקטו בכדי להשתמש בכספים הבלתי צפויים ולדווח לתורמים על תוצאות המאמצים הללו. צוות Charity Navigator פרסם דו”ח שכותרתו “ALS Ice Bucket Challenge: יום שנה לשנה”, ובו פירוט כיצד יותר מ -100 מיליון דולר שגויסו חולקו למחקר, שירותי מטופלים וקהילה, חינוך, ומאמצי התרמה נוספים..

פישוט התאגדות פילנתרופיה במודל העסקי שלך

רבים מהסטארט-אפים הטכנולוגיים של ימינו משתמשים במודל ה -1 / 1/1 הפילנתרופי שנעשה פופולרי על ידי מארק בניוף, מנכ”ל Salesforce. מודל זה מסייע לחברות לשלב פילנתרופיה במשימות הליבה שלהן בשלב מוקדם, ומעודד אותן לתרום 1% מהמשאבים והמוצרים הטכנולוגיים שלהן, 1% מהמשאב האנושי שלהן, ואחוז אחד מרווחיהן למטרות צדקה..

נווט הצדקה מדרג צדקה לפי גורמים ספציפיים, כמו סוגיות של נשים, משבר רעב ובצורת, והשמת פליטים, כדי לפשט את המשימה למצוא גורם קרוב לליבו של בית העסק. האתר כולל גם רשימות של עמותות המגיעות ביותר אחריו, עמותות המשתכרות במהירות וארגונים עם דירוג הארבעה כוכבים ברציפות..

לכן, אם החברה הנבחרת שלך מחפשת לתמוך, נניח לטפח חינוך נשים במגזר הטק, תוכל להקצות את התרומות שלך לכמה מהעמותות הבכירות ביותר ב- Charity Navigator כמו האיגוד האמריקני של נשות האוניברסיטה ושותפות הלמידה לנשים. . דירוג ארבעת הכוכבים של ארגונים אלה אומר שהם הוקפדו ביסודיות ומצוידים בכספיך בכדי להשפיע על שינוי.

דייוויד אמר לנו שארגון צדקה פיתח כלים לשילוב ממש של מתן צדקה לעסקים.

“לאחרונה פרסמנו גרסה חדשה של ממשק ה- API שלנו המאפשרת לארגונים לשלב דירוגים ונתונים של Charity Navigator בכל משאב שנראה המתאים להם ביותר,” אמר. “אפשר למנף את זה כדי לספק מקורות מידע נוספים למתן צדקה ישירה.”

כימות כיצד הדירוגים משפיעים על ארגוני צדקה ותורמים להוצאות

לדברי דייוויד, כימות ההשפעה שיש לדירוג Charity Navigator, בין אם זה טוב או רע, על העמותה היא מאתגרת מאוד. זה נובע בעיקר מהעובדה שדירוגים מתרכזים בתרומות שארגון גובה, אשר נקבע על ידי טופס IRS 990 שלו.

מכיוון שהגשת מיסים נעשית בזמנים שונים בהתאם לאופן בו ארגון הקים את שנת הכספים שלו, יתכן שדירוגי צדקה ניווט לא יגיעו באותו זמן בו ארגון מגיש את טופס המס שלו. מס הכנסה מעבד ומפרסם טפסים אלה גם בשנה שלאחר מכן, מה שמקשה על Navigator למדוד אם הגדלות או ירידות במימון צדקה הן תוצאה של דירוג האתר או אם הדירוגים היו מבוססים על דוחות המימון הגבוהים..

“קשה לראות מה עלה קודם – מה גרם למה,” אמר דייוויד. “מדען הנתונים שבי אומר שאני לא יודע. אבל כשאני מסתכל על זה כתורם זה גורם לי להסתכל מקרוב על כמה ארגונים ולדלג על אחרים. אם זה קורה בקנה מידה גדול יותר, שלדעתי זה, זה ישפיע בצורה משמעותית על גיוס הכספים של הארגון. “

באופן אנקדוטי, דיוויד אמר לנו שרבים מהארגונים שיעורי נווט הצדקה שולחים משוב על דירוג האתר השפיע על מאמצי הגיוס שלהם. ובין אם חיובי או שלילי, ארגונים אלה ציינו כי הדירוגים של Charity Navigator השפיעו על התרומות.

מטרה מתמשכת לבנות כלים שנגישים נתונים ללא מטרות רווח

עבור חברות סטארט-אפ, חברות קטנות ובינוניות, או אנשים המעוניינים לשלב פילנתרופיה במודלים ובחייהם העסקיים, Charity Navigator הוא מקום נהדר להתחיל לתכנן אילו ארגוני צדקה לתמוך. בעתיד קדימה, דיוויד אמר לנו שהצוות של Charity Navigator הקים יוזמה אסטרטגית חדשה לשיפור היעילות של תהליך הדירוג של האתר ולפיתוח כלים להיקפים כאחד של התהליך ולהעניק לציבור גישה טובה יותר למידע על ארגוני צדקה..

“עבדנו קשה כדי ליצור משאבי קוד פתוח לפתיחת נתוני רשומות לקהל הרחב”, אמר.

דייוויד ציין כי הצוות שלו מתרגש מאוד מכיוון זה, מכיוון שהוא יציג הזדמנויות למטפלים בלמידה ולהעניק תובנות לגבי המגזר העמותי וסוגי הגילוי הכספי העשויים מטופסי מס שפורסמו..

“זה יביא לנו רוחב מבחינת דירוגים רבים יותר ועומק מבחינת דירוגים עשירים יותר,” אמר דייוויד. “זה יהפוך את המוצר של Charity Navigator להרבה יותר חזק ושימושי עבור האנשים והחברות שמקבלות החלטות היכן להציב את הדולרים שלהם.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map