הפילוסופיה של ה- Open-E של אחסון ברמה ארגונית לכל עסק: הגנה על נתוני לקוחות באמצעות תוכניות אמינות, אוטומטיות ומאובטחות.

TL; ד”ר: Open-E, המבקש להפוך את האחסון בדרגה ארגונית לנגיש ובמחיר סביר לחברות בכל הגדלים, ומנף טכנולוגיות קוד פתוח לייצור תוכנות קלות, עוצמתיות וידידותיות למשתמש שהותקנו יותר מ -30,000 פעמים במדינות 100 פלוס מסביב העולם. Open-E הוא הזוכה ב- ™ מפתחים ™ המנצח של פלטפורמות התומכות בזמינות גבוהה של נתונים וזמינות עסקית. המייסד, המנכ”ל והנשיא קשישטוף פרנק חלקו את ההיסטוריה של הגישה ההנדסית-כבדה של החברה שלו לפיתוח תוכנה והגנה על נתונים.


ReadSoft, חברת פיתוח תוכנה המתמחה באוטומציה של תהליכים עסקיים, כבר השתמשה בתוכנית Open-E לבניית וניהול שרתי אחסון נתונים מרכזיים. מכיוון שצרכי ה- IT של החברה לבדיקות, גיבויים, מחקר ופיתוח המשיכו לצמוח במהירות, ReadSoft פנתה שוב ל- Open-E לקבלת פיתרון..

ReadSoft הייתה זקוקה לתכנית ניתנת להרחבה, מאובטחת מאוד ונוחה לשימוש – ומצאה אותה ב- Open-E JovianDSS, פלטפורמת אחסון מוגדרת תוכנה המבוססת על מערכת הקבצים ZFS שתוכננה על ידי Sun Microsystems. הקצאה ודחיסה דקים של התוכנית אפשרה ל- ReadSoft לפתוח אחסון נוסף תוך שהיא מספקת למהנדסי החברה ומנהלי האחסון מידע נוסף ותובנות לגבי השרתים ורשת אזור האחסון, או SAN.

“חיפשנו דרכים להגדיל את הביצועים שלנו באמצעות מוצרים ומערכות יחסים מוכחות,” אמר ראש ה- IT, ReadSoft, Per Eklund. “עם JovianDSS, הצלחנו להשיג דחיסת השפלה לא-ביצועית המאפשרת לנו לאחסן 60% עד 80% יותר בכל SAN. מכיוון ש -90% מהבקשות פועלות מהמטמון, השגנו ביצועים מהירים פי ארבעה מאשר במערכות האחסון הישנות. “

תוצאות כאלה שכיחות עבור חברות המעוניינות בפריסת תוכניות Open-E, לפי Krzysztof Franek, שהקים את החברה לפני כמעט שני עשורים. Open-E, מקבל ™ Choice’s Choice, קיבל את ההוקרה על כך שהבטיח שלמות נתונים, הציע התאוששות מאסון מרחוק ושמירה על קצב צרכים עסקיים המתפתחים ללא הרף..

“אנו מנסים לספק תוכנת אחסון באיכות ארגונית במחיר סביר,” אמר Krzysztof. “זה החזון שלנו, המשימה שלנו והסיפור שלנו.”

מעבר לפיתוח תוכנה בשוק צפוף

כינתה את החברה בת ה -19 שלו “די ותיקה עבור עולם ה- IT”, אמר Krzysztof כי Open-E לא התחילה לפתח תוכנה עד שהחברה הייתה בת שלוש. Krzysztof וצוות המפתחים הקטן שלו שמו לב שפתרונות אחסון עבור חברות גדולות בדרך כלל מונוליטיים, מאסיביים ותואמים רק למוצרים קנייניים אחרים..

“ראינו שאנשים עדיין לא מגנים מספיק על הנתונים שלהם”, אמר.

מתוך הכרת ההזדמנות, Krzysztof וצוותו ההנדסי-כבד בגרמניה החלו ליצור פתרונות תוכנה המבוססים על לינוקס ו- ZFS, מערכת קבצים עם קוד פתוח מסאן מיקרוסיסטמס..

תמונה של Krzysztof Franek עם הלוגו של Open-E ותיבת המוצר JovianDSS

המייסד, המנכ”ל והנשיא קשישטוף פרנק החלו את Open-E בגרמניה כדי לייעל את פתרונות האחסון.

“לקחנו את פרויקט הקוד הפתוח וניסינו לשפר אותו על ידי הוספת תכונות שגורמות לו לעבוד טוב יותר עבור הלקוחות שלנו,” אמר. “בעבר, ההתמקדות שלנו הייתה רק בתוכנות לאחסון נתונים ולאפשר לאנשים ליצור אחסון מחובר לרשת (NAS). כיום אנו מרוכזים יותר ביצירת כלים להגנת נתונים ושחזור אסון. “

המעבר מעבר לאחסון וניהול נתונים פשוט עוזר להבחין בין Open-E באחת מענפי ה- IT הבודדים שעדיין צומחים, על פי Krzysztof. הוא מדווח כי ראו עשרות חברות צצות פתאום ומושכות השקעות גדולות. לאחר שמיהרה לשווק, הטכנולוגיה שנבנתה במהירות מוכיחה לעתים קרובות גרועה יותר מהתוכנה שפותחה בשיטת Open-E.

“אנחנו לא מנסים לשחק משחק,” אמר. “אנחנו רק מנסים לייצר מוצר שעובד – כזה שנוכל להביט בעיני הלקוחות שלנו ולהגיד להם שהמוצר הזה ממש טוב.”

כיצד Open-E JovianDSS מספק אחסון, הגנה ושחזור נתונים

פיתרון האחסון המוגדר על ידי תוכנה, JovianDSS, בנוי על אותן מערכות שפיתחה Open-E לראשונה בשנת 2001..

הפלטפורמה הגמישה במיוחד מאפשרת לחברות בכל הגדלים לארגן בקלות סביבות אחסון בזמינות גבוהה בארגונים באמצעות מגוון פרוטוקולים. בין אם לקוחות מחפשים ליצור צומת יחידה או אשכול נתונים גדול, JovianDSS מחבר נתונים באמצעות Ethernet, SAS ו- Fibre Channel כדי לקדם יתירות וזמינות גבוהה.

שכפול אסינכרוני ומוצפן עבור שרתים במקומות מרובים

JovianDSS משפר נהלי אחסון ושחזור אסון על ידי ייעול שכפול עבור שרתים מקומיים או מרוחקים. על פי Krzysztof, הפלטפורמה מתייחסת לשרתי ייצור וגיבוי פועלים כיחידה יחידה, לא משנה היכן ממוקמות המכונות. אם שרת אחד נכשל, השני יהיה מוכן להשתלט עליו.

“המרחק בין אותם שרתים יכול להיות שני מטרים או 15 מיילים; זה לא משנה כי הטכנולוגיה שלנו ממשיכה לעבוד בה, “הוא אמר והוסיף ש- Open-E נראה כי החברה היחידה ששכללה את השכפול באמצעות חיבורי רשת. “זה נותן לנו הזדמנות לקחת שכפול למרחקים גדולים במחיר סביר מאוד. הדרך השנייה ללכת היא ערוצי סיבים, שהם מאוד יקרים. זה היתרון הגדול ש- Open-E מעניק לשוק. “

תמונות תדירות ואוטומטיות עם גישה מיידית ושחזור

הכוח העיקרי הנוסף של JovianDSS, על פי Krzysztof, הוא היכולת לבצע יעילות שכפול ותמונות אוטומטיות בפרקי זמן קצרים..

“אנשים רבים מבצעים גיבויים פעם ביום, ולעתים קרובות הם נעשים בקלטת או בדרך אחרת שלא מנוהלת כל כך בזהירות,” אמר. “כשמתרחש אסון ואתה צריך לשחזר את הנתונים מגיבוי, לעתים קרובות מאוד זה לא עובד בצורה חלקה. לאנשים יש בעיות או שאנשים מאבדים עבודה. זה יכול להיות יקר מאוד. “

תמונות מסך של צילומי מסך של Open-E והגדרות failover

Open-E הופך את תמונות התצלום לנגישות לכל המשתמשים, כלומר שחזורים יכולים להתרחש ללא מעורבות של מנהל מערכת.

עם JovianDSS, הלקוחות יכולים לצלם תמונות בכל דקה, אם רוצים, ולאחסן אותם בחומרה מחוץ לאתר. לכל המשתמשים יש גישה ישירה לתמונות ישנות לשחזור מהיר. במקרה של התקפת תוכנות רנסומיות, על פי Krzysztof, משתמש קצה יכול פשוט לחזור לתמונת מצב לפני החדירה.

“הוא מפסיד רק דקה של עבודה, יכול לצחוק על הפיגוע ולא צריך לשלם כסף”, אמר קשישטוף. “זה דבר יפה.”

Open-E מוסיף תכונות המבוססות על משוב ועיצוב מונע על ידי לקוח

החברה המונה 50 איש של Krzysztof מונה למעלה מ -40 מהנדסים, מה שהופך את Open-E לספק תוכנת אחסון נדירה שלא רק שלא מוכרת מכשיר חומרה ממותג, אלא גם אינה שומרת על כוח מכירות ישיר. במקום זאת, מכירות מתבצעות באמצעות משווקים ומשלבי מערכות.

למרות השכבה הנוספת בין החברה לבין משתמשי הקצה של JovianDSS, Krzysztof אמר כי תוכנת החברה “מיועדת למעשה על ידי המשתמשים שלנו.”

לפחות פעם בשנה עובדי Open-E יסעו ויבלו יום או יומיים עם לקוחות בכדי ללמוד אילו סוגים של תכונות, פונקציות וחוויות משתמש הם עדיין מחפשים.

“זה לא רק איפה ללחוץ עם העכבר, אלא כיצד התוכנה צריכה לספק את מה שהלקוח זקוק לו,” אמר Krzysztof. “זה מוקד חזק מאוד עבורנו. הלקוחות אומרים לנו מה חשוב להם ומה הם רוצים לעשות וזה מה שאנחנו מנסים לספק. “

למעלה הבא עבור Open-E: ערוצי סיבים למסירת נתונים מהירה יותר

בסוף השנה, אמר Krzysztof כי Open-E צופה להשיק את התמיכה המורחבת בערוץ הסיבים. עובדים כבר רואים את השיפור עובד בהצלחה, אך מהנדסים וצוותי QA עדיין בודקים את מוצר הבטא.

“זה החלק האחרון שחסר לנו בתוכנה שלנו כדי לומר שזה באמת מוצר ארגוני”, אמר. “זה הופך את המוצר שלנו להשלים ותחרותי עם המותגים הגדולים והחזקים ביותר בשוק.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me