היוצר מייקל קורן מספר את סיפור גישה NV – כיצד גישה קוד פתוח לתוכנת קריאת מסך הופכת את האינטרנט לנגיש לכל

TL; ד”ר: מאז 2007, NV Access הסמיכה את העיוורים ולקויי הראייה בלמעלה מ -120 מדינות לגשת למידע באינטרנט באמצעות קורא המסך החינמי של NVDA. לאחרונה הודענו בתשוקתו של הארגון האוסטרלי להנגיש את האינטרנט לכל דרך טכנולוגיה שאינה חזותית קוד פתוח, והצגנו ב- NV Access את פרס ה- Choice ™ של מפתחים. העמותה שואפת לעמוד בקצב השינויים הטכנולוגיים המהירים, והכלי שלה מבוסס Windows מגובה כעת על ידי תאימות מרובה דפדפנים, שירותי ייעוץ ותמיכה לקוחות איתנה. ובאמצעות שיתוף פעולה עם חברות תוכנה גדולות, NV Access ממשיכה במשימה לחדש גישות לשיפור הכלול באינטרנט..


כשמייקל קורן היה רק ​​בן 15, לקות הראייה שלו התקדמה לעיוורון מוחלט. ובכל זאת, מייקל ראה את עצמו בר מזל. באמצעות מימון צדקה, הוענק לו מחשב מצויד בתוכנת נגישות שהייתה חסכונית עבור כל כך הרבה אחרים.

“זה פתח לי את העולם מבחינת היכולת לגשת באופן עצמאי לרשת וליישומים אחרים”, אמר.

בעוד שהתוכנה המסחרית השפיעה עמוקות על חייו, הוא הטיל ספק במחיר שלה, שכלל עדכונים תכופים ויקרים.

“התוכנה הנוספת הזו שאפשרה לי כעיוור להשתמש במחשב הייתה, במקרים רבים, יקרה יותר ממערכת ההפעלה – ואכן, לפעמים יקרה יותר מהמחשב עצמו”, אמר..

מייקל טיפח עניין בתכנות ופיתוח והיה מודע היטב לתנועות קוד פתוח בתעשייה. אז, באפריל 2006, החל לעבוד בבניית NonVisual Desktop Access (NVDA) – תוכנית לקריאת מסך קוד פתוח שתחליף בסופו של דבר את התוכנה המסחרית בה השתמש..

צילומי הראש של מייקל קורן וג'יימס טאה ולוגו NV Access

מייקל קוראן וג’יימס טה הקימו את NV Access במטרה להנגיש את האינטרנט לקויי ראייה.

מיכאל גייס את עזרתו של החבר והעמית ג’יימס טאה, עיוור שסיים לאחרונה את התואר בטכנולוגיית אינטרנט, ובשנת 2007 הקימו את NV Access, ארגון ללא מטרות רווח אשר יתמוך בפיתוח NVDA באמצעות מימון ומענקים..

“זה בהחלט יצר הרבה יותר הזדמנויות לעיוורים ברחבי העולם, שכעת הם יכולים לגשת לרשת ללא עלות גבוהה יותר מאשר בני גילם הראויים”, אמר מייקל..

כיום, הכלי החינמי המבוסס על מלכ”רים, מבוסס חלונות, מאפשר לאלפי משתמשים לקויי ראייה ביותר מ -120 מדינות לגשת באופן עצמאי לאינטרנט. מסירות זו להנגשת האינטרנט לכולם הרוויחו את ההבחנות המרובות ללא מטרות רווח, כולל האחרונה של HostingAdvice פרס מפתחי ™ ™. כעת עם תאימות מרובה-דפדפנים, שירותי ייעוץ ותמיכת לקוחות איתנה, הארגון ממשיך במחויבותו לפתיחת הזדמנויות לבעלי ראייה..

כלי מבוסס Windows המאפשר עצמאות לאלפי משתמשים

NVDA עובד על גרסאות 32 ו 64 סיביות של Microsoft Windows XP ואילך, ותומך בשימוש בדפדפני אינטרנט, דוא”ל, צ’אט ומוצרי Microsoft Office כמו Word ו- Excel. ניתן להתקין את תוכנת קורא המסך ישירות במחשב (הדורש שטח דיסק של כ- 50MB) או ניתן להריץ ממקל USB, מה שמאפשר למשתמשים לגשת לתוכנה לא משנה היכן הם נמצאים – בבית, בעבודה או בבית הספר..

התוכנית כוללת סינתיסייזר דיבור מובנה הזמין ב 43 שפות. כאשר המשתמש מרחף את העכבר מעל טקסט, NVDA קורא אותו ומדווח על אלמנטים של עיצוב כמו שם גופן, גודל וסגנון. התוכנה מציעה אינטגרציה חלקה עם תמיכה בתצוגות ברייל ניתנות לרענון וממשקי נגישות כמו Java Access Bridge ושורות הפקודה של Windows..

אופי הקוד הפתוח של התוכנה פירושו שהקוד נגיש לכל אחד, ומאפשר לקהילת המפתחים לתרום לפיתוחו בקנה מידה עולמי. אבל מייקל אמר לנו שלא היה קל לקבל גישה לתוכנה, שהייתה יקרה ומסחרית בעבר.

“יצירת קורא מסך היא אזוטרית מאוד,” אמר. “זה לא משהו שאתה יכול ללמוד לאוניברסיטה וללמוד או אפילו אפילו לקבל ספר עליו.”

לדברי מייקל, מספר מצומצם של מוצרי קריאת מסך קיימים, ורובם בנויים על ידי עסקים מסחריים למטרות רווח.

“לא ניתן למנף את כל מה שהם יצרו מכיוון שלא יכולנו לראות את הקוד שלהם, ולכן היינו צריכים להמציא את הכל בעצמנו”, אמר. “זה באמת היה תלוי בניסוי וטעייה.”

תאימות רב-דפדפנים כוללת כעת Microsoft Edge

כדי לתמוך בדפדפנים שונים, NV Access הייתה צריכה למנף וליישם תאימות עם ממשקי API שונים. מייקל השתמש ב- Internet Explorer וב- Firefox כדוגמאות.

“הקוד שונה בתכלית,” אמר. “כמובן שהצלחנו לבצע תקציר של המון מזה לאחר שלמדנו במהלך השנים והתחלנו לזהות את הדפוסים.”

NVDA תואם את Internet Explorer, Firefox, Chrome, ולאחרונה – Microsoft Edge, שהציג אתגרים רבים.

“היינו צריכים להתמודד עם הרבה שינויים גדולים במרחב הנגישות כדי לתמוך במיקרוסופט אדג ‘, וזה בגלל שהם התמקדו מאוד בביטחון,” אמר מייקל. “הרבה ממה שהשתמשנו בדפדפנים אחרים זה כמעט בלתי אפשרי ב- Edge.”

ההיענות הייתה דאגה ראשונה, אמר מייקל. כאשר העמותה התחילה לתמוך בדפדפן, זה יכול היה לקחת עד 1.4 שניות עד שהתוכנה תקראה שורה בקול רם.

“כאדם רואי, דמיין להזיז את העכבר ולחכות 1.4 שניות שהמצביע יקפוץ,” אמר מייקל. “זה פשוט לא מקובל וזה היה מה שהתמודדנו איתו בהתחלה.”

מייקל עבד יד ביד עם מהנדסים במיקרוסופט עד שהושגה פשרה.

“ערכנו שינויים ב- NVDA, הם ביצעו שינויים ב- Edge,” הוא אמר. “יכולנו יחד לקצץ את הזמן הזה בכמה פעמים בכמה מכונות, ולכן התרחיש הגרוע ביותר הוא כעת 200 אלפיות השנייה מללחוץ על מקש לדיבור קו.”

ומיכאל אמר לנו שהוא לא עוצר שם. הוא ציין שהוא רוצה שהתגובתיות תגיע לכ- 70 אלפיות השנייה, אך הקפיצה הזו מהווה אתגר עצום נוסף. הסביבה הטכנולוגית המתפתחת במהירות של ימינו שומרת על העמותה על בהונותיה. ולדברי מייקל, הצוות ב- NV Access לעולם אינו יושב בשקט, כאשר מטרתו ממשיכה להתרחב.

צוות NV Access נמצא כל הזמן בשיחות עם קבוצות עבודה ועובד בצמוד עם ענקיות טק ברשת, כולל מיקרוסופט, גוגל, מוזילה ו- Yahoo.

“אני חושב שהתחלנו להיות חברה שרק ניסתה לגרום לקורא מסך בחינם כך שאנשים עיוורים יוכלו לגשת לרשת ולהיות חלק גדול ממציאת הפתרונות וליצור חלק מהטכנולוגיות החדשות הללו בדרך הנכונה, “אמר מייקל.

שירותי הדרכה, שירותי ייעוץ ותמיכת לקוחות איתנה

NV Access מספקת מגוון שירותי ייעוץ להכשרה ונגישות, כמו גם הצעות לתמיכה בלקוחות ברמה האישית והארגונית. לקוחות יכולים לגשת למדריך למשתמש בכל עת, והם לעתים קרובות עונים זה על שאלות זה של זה ברשימות אימייל המופעלות על ידי משתמשים.

ערוץ הקהילה NVDA מספק פלטפורמה בה המשתמשים יכולים להתחבר ולדון בכל הנושאים הקשורים לתוכנה. כאן הם חולקים טיפים, שיטות עבודה מומלצות וסיפורים אישיים על אופן העסקתם של קורא המסך.

משתמשים חדשים ומנוסים יכולים לרכוש את ההדרכה הבסיסית עבור ספר אלקטרוני של NVDA לקבלת סקירה כללית על תצורות, כתיבה ועריכה, ניהול קבצים וגלישה באינטרנט, בין משימות רבות אחרות. תמיכת טלפון NVDA בתשלום מציעה עזרה נוספת באמצעות טלפון וחיבור מרחוק למחשבי המשתמשים. לארגונים המתכננים להטמיע את התוכנה לשימוש על ידי צוות או לקוחות יש גישה לאפשרויות הכשרה ותמיכה דומות.

NV Access מציעה גם ייעוץ נגישות למפתחים העובדים על יישומי חלונות שרוצים להבטיח שתוכנותיהם יהיו שמישות לעיוורים ולקויי ראייה. במקרים בהם לא ניתן לשפר יישומים ספציפיים כדי לשפר את הנגישות, NVDA Access יפעל לבצע שינויים בקורא המסך עצמו.

המקרה לנגישות רשת ומבנה סמנטי תקין

מייקל אמר לנו שתעדוף נגישות לאינטרנט הוא מהלך הגיוני מבחינה הומניטרית ועסקית כאחד.

“ישנם יתרונות רבים לקיום אתר נגיש – ראשית מסיבות אישיות וחברתיות”, אמר. “זה יכול להשפיע על סבתא שלך או על אחיך או אחותך.”

לדברי מייקל, כמעט 20% מהאמריקאים סובלים ממוגבלות כלשהי, והוא רואה שהנגישות לאתר תהיה בעדיפות הגיונית עבור בעלי עסקים מקוונים. מנקודת מבטו של מיכאל, אי הכללת גישה לשווקים אלה פשוט לא הגיונית לעסקים.

מנקודת מבטו של מפתח, מייקל הדגיש את חשיבות ההתייחסות לנגישות האינטרנט מתחילת תהליך הפיתוח.

“לא כדאי להתעלם מנגישות ואז, בסוף, לנסות להפעיל אותה”, אמר. “זה פשוט יבזבז המון זמן. הרבה יותר יעיל לחשוב על זה מההתחלה. “

סמנטיקה של HTML, אף שהיא חיונית לנגישות לבעלי ליקויי ראייה, עשויה לסייע גם למפתחים בבניית תוכנה לאנשים ללא ליקויים. עבור מייקל, העתיד הוא עכשיו, והטכנולוגיה ליצור מרחב יותר כולל לכל אחד כבר כאן.

“כנראה שתגיע נקודה בה אנו קוראים אתרים ברכב שלנו תוך כדי נסיעה רק עם קלט ופלט דיבור. זה אחד החלומות – שתסתובבו ותקראו את החדשות שלכם מבלי שתצטרכו להוריד את העיניים מהכביש, ”אמר. “זה כרוך בנגישות מכיוון שהדפדפן שנקרא במכונית צריך להבין את הסמנטיקה של הדף כדי להבין מה אתה מבקש ומה הכי מתאים.”

בעתיד מקווה מייקל להרחיב את השימוש ב- NVDA בהוראה, במיוחד כדי לקדם את חינוך ה- STEM לקויי ראייה. מטרתו לספק גישה לתוכן כללי באינטרנט הושגה, והוא רואה כעת באקדמאים את הצעד הבא.

“יש עבודה ממש טובה שקורה במרחב הזה מבחינת גישה לתרשימים או גרפים באמצעות צליל,” אמר. “אני מקווה שבעתיד אוכל לעבוד על זה יותר ונוכל לעשות צעדים גדולים בתחום המדעי.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me