נקודת אחריות אחת: פתרונות IT של OneNeck מדרבנת טרנספורמציה דיגיטלית באמצעות תיק תשתיות מגוון

TL; ד”ר: פתרונות IT OneNeck הם ארגון מונחה – ועקרונות – המאמין בכוח הטרנספורמציה של מוביל הטכנולוגיה. תיק התשתיות הדיגיטאלי שלה, האבטחה, ה- IT ההיברידי, מודרניזציה של יישומים ושירותים מרובי עננים, המגובים במערכות יחסים אסטרטגיות עם שותפים מובילים בתעשייה, נועד לתמוך בלקוחותיה בכל שלב בהתפתחות ה- IT שלהם. OneNeck מחבקת את תפקידה כסט נוסף של ידיים מיומנות ומשקיעה בכישרון אסטרטגי וטכני כאחד כדי לעזור ללקוחותיה לבצע את סדר היום שלהם המסורתי על ידי התמקדות בתמיכה ושינוי פעולות פנימיות כמו גם בתוצאות ממוקדות עסק שיכולות להיות צריכות להיות קשורות אליהם סדר היום של ה- IT.


כאשר צוות המנהיגות בחברת הטלפון ומערכות הנתונים, בע”מ (TDS) יצא לדרך בשנת 2010 לבנות את מה שהיום הוא פתרונות IT של OneNeck, הוא ידע ששילוב חזק של שחקני כוח יעשה עבור חברה מנצחת. זו הסיבה שבאמצעות רכישות החברה הגדילה את הקבוצה שלה באסטרטגיות ותכליתיות – ואצרה כוח IT עקשני.

לוגו OneNeck

OneNeck מספק שירותי IT מקצה לקצה עם נקודת אחריות אחת.

סמכויותיהם יחד, החברה התפתחה כ- OneNeck פתרונות IT – ספק מקיף של פתרונות IT היברידיים, מרובי עננים, המיועדים לארגונים בינלאומיים ובינלאומיים. טרי סוונסון, נשיא ומנכ”ל OneNeck פתרונות IT, “חמש חברות שונות התאגדו בין מרץ 2010 לספטמבר 2014, הביאו יכולות ייחודיות לשולחן ויצרו מחזה מוצלח של תשתית דיגיטלית..

כיום, OneNeck ממשיכה למנף את השקפותיה ואת נקודות החוזק המגוונות שלה לספק בתיק ההרחבה שלה. זה מאפשר לחברה להתאים את שירותיה לצרכים המובחנים והמורכבים של לקוחות, בכל מקום בו הם נמצאים במסע טרנספורמציית ה- IT שלהם. באמצעות צינור של מוצרים ושירותים חדשים המוכנים לשחרור, OneNeck מוצא דרכים עוד יותר לספק ערך כהרחבה של צוותי IT ברחבי העולם.

פתרונות מקצה לקצה המותאמים לצרכים מובחנים ומורכבים

שמה הייחודי של החברה, OneNeck פתרונות IT, מעביר מסר רב עוצמה ללקוחות. “OneNeck מייצג נקודת אחריות אחת”, אמר טרי. “לקוחות יכולים לבוא אלינו למגוון רחב של פתרונות טכנולוגיים, ואנחנו מתפקדים כמקור אחד – לספק את מה שאנו מבטיחים בהסכמי היחסים וההסכמה ברמת השירות שלנו.”

טרי אמר כי עסקים זקוקים לבסיס IT חזק ומאובטח כדי לתמוך בהם באמצע מרחב טכנולוגי שמתפתח במהירות. כיום, ישנן יותר אפשרויות אי פעם להתייחס לפלטפורמות.

הפחת עלויות, שפר ביצועים, הגדל תוצאות

החברה מסייעת ללקוחות לקבוע את הדרך הטובה ביותר קדימה באמצעות תשתיות ושירותים מודרניים.

“יש הזדמנויות מסורתיות מקומיות, ענן ו- SaaS; כל עולם הבחירה והמורכבות הזה האיץ בחמש השנים האחרונות בערך, “אמר טרי. “כדי לבדל ולהצליח בסביבה זו, הלקוחות זקוקים לבסיס שיכול לעזור להם להאיץ, להסתגל ואז להניע את השינוי הדיגיטלי שהם צריכים כדי להישאר רלוונטיים ותחרותיים.”

עם הזמן, OneNeck ראתה את הנטל לבנות, לתחזק ולהקפיד על בסיס זה נופלת בעיקר על מנהיגים טכניים, הנאבקים במקרים מסוימים באיזון רעיונות חדשניים, גדולים עם תמונות, לבין הדרישות היומיומיות המשאירות את העסק..

“אנו רואים זאת ביתר שאת במתחם השוק ובמרחב הארגוני המתהווה, שבו הלקוחות דורשים רבים מהיכולות שיש לחשבונות ארגוניים גדולים מבחינת הטכנולוגיה והזמינות הגבוהה,” אמר טרי. “אבל אין בהכרח רוחב המיומנויות, האנשים או התקציבים שלהם. כאן אנחנו נכנסים. “

שותף IT ניטראלי שיפגש אותך איפה שאתה

OneNeck עובד בשיתוף פעולה הדוק עם עסקים כדי לגשר על הפער בין אסטרטגיה לביצוע על ידי השגת הבנה מעמיקה של סביבת ה- IT הנוכחית של הלקוח, אתגריו ומטרותיו. גישה זו לשירותים מנוהלים מאפשרת לחברה לפגוש לקוחות היכן שהם נמצאים מבחינת המסע הטכנולוגי שלהם ולסייע להם לבצע אופטימיזציה של מה שיש להם ולהוסיף שירותים חדשים היכן שצריך ביותר.

“אנחנו יכולים לעזור לאורך הדרך כסט נוסף של ידיים מיומנות שיסייעו להם לעבור מ- A ל- B,” אמר טרי. “בדרך כלל, אנו נרוויח את אמון הלקוחות באופן הדרגתי על ידי סיוע להם בחלק מהעיצוב, הפריסה או הניהול של שירותי הטכנולוגיה שלהם – ואנחנו נעשה זאת בקצב שלהם.”

משם, OneNeck זמין כדי לעזור לעסקים להתאים את הצורך לפי הצורך. טרי אמר כי החברה מספקת ללקוחות את האפשרות להוריד תהליכים כמו התאוששות מאסון, ניהול מסד נתונים, ניהול יישומים, אבטחה וניהול אחסון, בין מגוון עצום של יוזמות נוספות. “אנחנו עושים זאת בצורה מיטבית, ומבטיחים את רמת השירות הטובה ביותר במחיר הטוב ביותר”, אמר טרי.

OneNeck פונה לכל לקוח מנקודת מבט נייטרלית בכך שעקב התיק המגוון להפליא שלה, החברה יכולה לשרת לקוחות פרטיים באופן שווה, לא משנה איזה סוג תשתית יש להם.

“אם אתה משתמש ביכולות מסורתיות, אנו יכולים לעזור בפתרונות מקומיים,” אמר טרי. “אולי תרצה לגבות עומס עבודה במרכז נתונים משני. או שאתה צריך שנקח על עצמך חלק מהשירותים שלך באמצעות פיתרון היברידי. אנו יכולים להרחיב את היכולות הללו ולעבוד לאורך שרשרת השירותים שאנו יכולים לספק. “

השג שקט נפשי כהרחבה של הצוות שלך

OneNeck שותף גם עם חברות כמו סיסקו, מיקרוסופט, Dell EMC, HP ו- VMware, וכן מגוון רחב של ספקי פתרונות אחרים, כדי לספק את החומרה והתוכנה הנחוצה לעיתים קרובות לבניית פתרונות אינדיבידואלים..

“אנו מייצרים דרך לעזור לעסקים עם שירותים מנוהלים, בין אם עומסי העבודה שלהם הם על כל שילוב של כלאיים, פלטפורמה היברידית, או פלטפורמת IaaS שלנו, ו- Azure,” אמר טרי. “אנו משתרעים על קשת ה- IT המסורתית המקומית לאורך כל הדרך באמצעות סוגים רבים של שירותי ענן ומעלה דרך שכבת היישומים.”

באנר הקורא "גשר על הפער הרב-ענן בין עכשיו למשנהו."

OneNeck עוזר לעסקים לבצע את הקפיצה לתשתית מרובת-עוצמה.

הצעת הערך הייחודית של OneNeck היא תוצר של ניסיון של למעלה משני עשורים בין חמש החברות שהתאגדו כדי להפוך לחברה שטרי מכיר כיום. “כשאתה מסתכל על OneNeck פתרונות IT בלבד, זה נראה כמו חברה צעירה יותר,” אמר. “אבל המציאות היא שיש לנו את המשאבים הטכניים, יכולות התהליכים ויכולות השירות המנוהלות שפותחו במשך שנים רבות עם בסיס חזק של לקוחות שאפשר להפנותם.”

ניסיון זה מסייע לחברה לבנות אמון עם העסקים שהיא משרתת על ידי מיצוב עצמה כמערכת ידיים מאוד מוסמכת – כזו שתאפשר להם להקצות את מיטב משאבי האנוש שלהם ליוזמות קריטיות ואסטרטגיות יותר..

בסופו של דבר זה מתבטא בלחץ מופחת. “אנו עשויים להתחיל עם צורך ספציפי או להשתמש במקרה, אך עם הזמן, כשאנחנו מתחילים להסיר את הנטל של תשתיות יומיומיות וניהול יישומים ולבנות אמון, הלקוחות אומרים לנו באופן שגרתי ‘אנחנו לא דואגים'”. טרי אמר. במילים אחרות, אנו נותנים להם שקט נפשי; הם יודעים שהפעולה שלהם נמצאת בידיים טובות, כך שהם יכולים להתמקד בסדרי העדיפויות האסטרטגיים שלהם. יחד העסק יהיה במצב טוב יותר. “

CISOs וירטואליים, מודרניזציה של יישומים, ו- PaaS-Centric Azure

טרי הוביל את OneNeck לאחרונה באמצעות יוזמת פיתוח אסטרטגית בה נפגשה החברה עם אנליסטים בתעשייה, הפיצה וניתחה סקרי לקוחות וערכה מחקר שוק מעמיק נוסף. בהתבסס על ממצאים אלה, OneNeck צמצמה שלושה תחומי מיקוד עתידי: אבטחה, מודרניזציה של יישומים והזדמנויות לשותפות.

לאחרונה השיקה החברה שירותי CISO Virtual, אשר נועדה לאפשר לחברות לעקוף את תהליך גיוסו של קצין אבטחת מידע ראשי. טרי אמר כי השירות מהווה משטח שיגור להצעות אבטחה רחבות יותר בשנה הקרובה. “אנו מנתחים את הסביבה הנוכחית שלך; לחשוף פערים, להמליץ ​​לשיפור, טכנית, ארכיטקטונית או מדינית; ולעבוד עם הלקוח בדרך קדימה, “אמר.

OneNeck מתכנן להרחיב גם למרחב המודרניזציה של היישומים באמצעות שירותי ייעוץ. “אנו נבצע מלאי יישומים כדי לעזור ללקוחות להתמודד עם מה שיש להם כרגע מבחינת רוחב תיק האפליקציות שלהם”, אמר טרי. “לאחר מכן, אנו נזהה תלות, נקיים חוכמה ונעבוד איתם לקביעת ואז אדריכל פיתרון שמשרת את הצרכים הטובים ביותר שלהם.”

לבסוף, החברה מתכננת להרחיב את מעורבותה במרחב של מיקרוסופט. OneNeck כבר עוזר ללקוחות לנהל סביבות מורכבות של Microsoft Dynamics AX ו- Office 365. “יותר מ -70% מהלקוחות שסקרנו אמרו שהם משתמשים במיקרוסופט במידה משמעותית וניכרת בסביבתם כיום,” אמר. “ברצוננו להרחיב לפתרונות אחרים של פלטפורמת Microsoft-as-a-Service שאיתם הם מגיעים לשוק, ובמיוחד לאלה שמרכזים Azure.”

גישה זו תעזור לחברה החזקה והמגוונת שכבר מספקת ערך רב עוד יותר כהרחבה של צוותי IT ברחבי העולם.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me