כיצד נגן הזום של Inmatrix ו- Yaron Gur מספק חלופה של Windows Media Player חזקה וגמישה עבור מיליוני משתמשים

TL; ד”ר: במקור פרויקט אישי לשיפור אופן הצגת הסרטונים על צגי CRT מעוקלים, זום נגן הורד מיליוני פעמים ברחבי העולם. נגן המדיה הפופולרי של Windows מדגיש שמישות וגמישות על ידי שמירה על ספריה עצומה של פורמטים של קבצים, תאימות מכשירים והתאמות ממשק. המפתח המוביל ירון גור סיפר לנו כיצד הגיעה אינמטריקס ליצור את המוצר החתימה שלה, וכיצד קשר הדוק עם המשתמשים ממשיך לעצב את עתידו של זום נגן.


בסוף שנות התשעים, התקיימו מעט תוכניות להצגת וידאו במחשבי Windows. יתרה מזאת, המסכים המעוקלים של צגים וטלוויזיות המשתמשים בצינורות קרני קתודה פירושם שסרטונים לא התיישרו כראוי עם אזור התצוגה של המסכים..

“כל מה שצפית היה מעט מטושטש וקצץ בצדדים, ולא רציתי לצפות בסרטון כזה,” אמר ירון גור, מפתח צעיר שהתכוון לפתור את הבעיה. מה שהתחיל כפרויקט אישי הפך בסופו של דבר ל- Zoom Player, פלטפורמה חזקה וגמישה שהורדו על ידי מיליוני משתמשים.

כנער, ירון פיתח תוכנה למערכת לוח המודעות שלו לפני World Wide Web שתשאל את הקהל שלו שאלות. לאחר שתכנת ב- MS-DOS כדי להתחיל, הוא עבר בסופו של דבר למערכות Windows ויצר תוכנית שתתקרב לסרטונים כדי להציג אותם נכון על גבי מסכים מעוגלים..

“אחרי שעשיתי את זה למען עצמי, שיערתי שאנשים אחרים ירצו להשתמש בזה,” אמר. “כשהתחלתי, לא היו הרבה אפשרויות בחוץ.”

ירון הקים את חברת התוכנה שלו, Inmatrix, עם Zoom Player כמוצר הדגל. מאז שנת 2000 הוא המשיך לעדכן את זום נגן התמיכה בפורמטים קבצים חדשים, תכונות המבוקשות על ידי המשתמש וטכנולוגיות חדשות.

אני תמיד עוקב אחר הרעיונות החדשים שיוצאים ומחליט אילו הם הטובים ביותר לשלב בשחקן, “אמר ירון. “התפקיד שלי הוא לקחת את כל המידע הזה ולהציג אותו למשתמשים בצורה אינטואיטיבית וברורה.”

נגן זום מוסיף הגדרות חדשות ומיטוב תכונות

זום נגן זום הושק זמן קצר לאחר Windows Media Player, ופופולריות רבה בקרב משתמשים שמצאו כי תוכנית מיקרוסופט מגבילה מדי. התוכנית תומכת במגוון רחב של קבצי מדיה ופורמטים, וירון מעדכן כל הזמן את הזום כדי להתעדכן בנוף הווידיאו המשתנה תמיד..

“תמיד יש קידוד שמע טוב יותר, ייצוב תמונה טוב יותר או חומרה מתפתחת,” אמר. “זה תמיד משחק להתעדכן בטכנולוגיות שמגיעות לאט דרך ארגון מרכזי כלשהו או מקודד בודד שמפתח איזשהו תוסף שמשנה את המשחק.”

תמונת באנר מציגה את Inmatrix Zoom Player 14

למרות ש- Zoom Player v14.1 שוחרר בפברואר 2018, ירון כבר עובד על v14.5.

בהתבסס על ביצועים, יציבות ורבגוניות, התכונות של נגן זום מתאימות היטב לעמוד במגוון דרישות המחשוב והמשתמש. אפשרויות התאמה אישית רבות מכסות כל דבר, החל באסתטיקה וכלה בשימוש בחומרה, ומשתמשים יכולים למפות קיצורי מקשים ולאפשר או להשבית את האצת החומרה..

המהדורה האחרונה של הנגן, גרסה 14.1, יצאה לראשונה בפברואר 2018 עם תמיכה אוטומטית למבני תיקיות ספריות מדיה נוספות של Windows והגדרות אופטימיזציה לשיפור מעקב אחר הורדות סיקור.

“זו סביבה נוזלית”, אמר ירון. “הכל משתנה, ויש הרבה וקטורים שאנחנו צריכים לפקוח עין עליהם.”

תוכנה פתוחה המותאמת לטכנולוגיית הסטה

ירון ו- Zoom Player חייבים להתעדכן בפורמטים קבצים חדשים, חומרה, התנהגויות משתמשים, רשתות מדיה חברתית וגופי הפצת תוכן. לאחרונה התוכנית החלה לשלב מטא נתונים בקובצי האודיו והווידיאו של המשתמשים.

באמצעות התכונה גירוד מדיה, Zoom Player יכול לסרוק את ספריית המדיה של המשתמש ולהוריד אוטומטית מטא נתונים ותמונות ממאגרי נתונים פתוחים כדי לספק מידע על דירוגים, קווי עלילה, שחקנים, שחקנים וכריכות אלבומים. כלים פופולריים אחרים כוללים שילוב ב- YouTube, הגדרות מרובות צגים ופונקציונליות של שורת פקודה.

ההתקדמות, לעומת זאת, אינה תמיד ליניארית. כדי לשמור על תאימות לכל הגרסאות של מערכות ההפעלה Windows, ירון אמר שהוא צריך להיות מסוגל לנוע במהירות כשמיקרוסופט תשחרר תכונות או הגדרות חדשות. עדכון אחד האחרון של Windows 10, למשל, הציג תכונה ששיפרה את איכות עיבוד הטקסט בגופנים גדולים.

“פתאום המשתמשים אומרים לנו שהכל עובד לאט”, אמר. “חלק מהתכונות איטיות עד פי 50 בגלל האלגוריתם שהציגו. היינו צריכים למצוא באופן ידני דרך לגרום לזה לעבוד ולברר מה הגורם להאטה. “

תכונות ידידותיות למשתמש בהשראת משוב לקוחות

כפי שעשה מאז הימים הראשונים שלמד על קהל מערכת לוח המודעות שלו, ירון ממשיך לטפח קשר הדוק עם המשתמשים בטכנולוגיה שלו..

תמונות של עורות נגן זום

מלכתחילה, זום נגן היה פלטפורמה פתוחה שהמשתמשים יכולים להתאים אישית לפי הצורך.

“כמעט כל פיתוח מבוסס על תגובת המשתמשים שלנו,” אמר, והוסיף כי Inmatrix מאזנת בין משוב והמלצות לקוחות לבין התכונות שתועיל לרוב המשתמשים. “עם 100 מיליון משתמשים, יהיו לך 100 מיליון דעות.”

כשמישהו מבקש פיצ’ר חדש, ירון וצוותו בוחנים את ההשפעה של הרכיב על הקהל הרחב, יחד עם זמן פיתוח.

“אם אנו רואים בקשה קטנה שהיא רק 10 דקות עבודה עבורנו אשר גורמת למשתמש אושר, כדאי לתת ללקוחות שלנו את התחושה כי זום נגן הוא חלק מקהילה חיה,” אמר. “אנו מנסים לרצות את כולם – מתוך סיבה.”

בנוסף לתכונות חדשות, ירון אמר לנו שמשתמשים בנגן זום עוזרים לעיתים קרובות בשיפור הכלים הקיימים של התוכנית. מנהל הסיקור של התוכנית, למשל, זוקק לאחרונה לטיפול יעיל יותר במספרים גדולים של הורדות.

“לפעמים יש לנו משתמש שמגיע אלינו עם מקרה שימוש שלא חשבנו עליו”, אמר. “משתמש אחד בא אלינו ואמר שיש לו מאות סיקורים המכילים אלפי קבצים. בדקנו רק עם מאות קבצים, ולכן היינו צריכים לשפר את הקוד שלנו, לייעל אותו ולבדוק עם מערך נתונים גדול יותר כדי לראות שהכל מתפקד בצורה חלקה וכצפוי במקרים קיצוניים אלה. “

בקרוב: שלט רחוק באמצעות סמארטפון ועוד

למרות ש- Zoom Player v14.1 בדיוק יצא, ירון כבר החל לעבוד על גרסה 14.5. מכיוון שלרוב נגן זום עזר למשתמשים להפוך את המחשבים שלהם בקלות למרכזי בידור ביתיים, הוא אמר שהאיטרציה הבאה של התוכנית עשויה לכלול תכונות בידור משופרות כמו שליטה מרחוק באמצעות מכשיר נייד.

“יש לנו תוכנית לשחרר יישומי שלט רחוק עבור אנדרואיד, שם אתה יכול להשתמש בטלפון שלך כדי לשלוט ישירות בנגן הזום שלך,” אמר. “יש עוד כמה תוכניות שיכולות לעשות זאת, אך לא אחת הספציפית לנגן זום.”

החל מגרסה 14.1, ניתן לשלוט בנגן זום באמצעות בקרים עבור Xbox וחומרת משחקים אחרת. בנוסף, ניתן להקצות פקודות מאקרו למקלדת ולעכבר כדי להקל על הניווט לא משנה איזה מכשיר עדיף.

נכון לטופס, ירון שואל את המשתמשים מה הם רוצים במיוחד לראות שהשלט יכול להשיג. מכיוון שאנדרואיד הוא סביבה חדשה עבורו, ירון מפתח משחק ציור ושיתוף של פיקסל, PIKAPAINT, בכדי להכיר את נוף הפיתוח..

“אנו מנסים להתגמש בממשק המשתמש שלנו כדי שנוכל להתאים אותו במידה הוגנת”, אמר. “יש לי מושג מה הייתי רוצה לעשות, אבל המשתמשים הם הסיבה ש- Player Player עדיין בסביבה. יהיה להם הרבה מה לומר. “

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me