גשר לאינטרנט החדש: הולו מאפשרת אירוח עמיתים לעמית של יישומי Holochain מבוזרים וניתנים להרחבה.

TL; ד”ר: Holo, פלטפורמת אירוח מבוזרת חדשה, שמה לה למטרה ליצור שוק ליישומי עמיתים לעמית בהם כל אחד יכול להשתמש באינטרנט. הרעיון הוא להחליף שרתים מרכזיים בכוח המחשוב העודף של קהילה מבוזרת המשולמת בקריפטו יציב ערך. Holo מתאר לעיתים קרובות כ- Airbnb של אירוח אתרים, ממפה עתיד מבוזר לתעשיית האירוח.


מעט מילות מפתח זמינות טעונות כמו “הפרעה”. תלוי בפרספקטיבה שלך, המונח יכול לעורר התרגשות או פחד. ענקיות תאגידים מקשרות זאת לרוב עם האחרונים, אך עבור צרכנים יומיומיים, בדרך כלל, הפרעה מועילה.

קחו בחשבון מה Airbnb עשתה לספרי הכיס של המטיילים, מה טסלה עושה למען הכוכב שלנו (ומעבר לו), ומה Uber עושה כדי שהמוניות יהיו נוחות. ככל שהטכנולוגיות ימשיכו להתקדם, יצוצו שיבושים חדשים בענפים נוספים.

Holo, פלטפורמת אירוח בענן ליישומים מבוזרים, היא אחד מאותם שיבושים. קהילת הקוד הפתוח של הארגון מאמינה כי כבר לא ניתן לאפשר לתקשורת המקוונת שלנו לזרום דרך שרתי אינטרנט מרכזיים שבהם התאגידים שולטים בחוויות שלנו.

דיוויד אטקינסון מגן ראש ולוגו של הולו

דייוויד אטקינסון, מנהל מסחרי, נתן לנו את הסקופ על הולו, פלטפורמת אירוח מבוזרת.

במקום זאת, הולו מבקשת לבזר את האינטרנט ולהרחיב את הפוטנציאל שלו לשיתוף פעולה ויצירתיות. זו התחייבות, בוודאות, אבל צוות Holo מאמין ששווה לחכות. דיוויד אטקינסון, מנהל מסחרי בהולו, אמר כי “התנועה מעולם ריכוזי למבוזר תארך זמן רב ותדרוש שינויים רבים בהרגלי הקנייה..

Holo תעודד שינוי זה דרך ה- HoloPort, מכשיר שמיועד לאירוח אפליקציות שישמש את משתמשי האינטרנט המיינסטרים. “יש תיבה זו דרך אחת לגרום לאנשים שמעוניינים, אך לא כל כך טכנולוגיים, לחבר משהו ולהשתתף בכלכלה”, אמר דייויד. “הם רק רוצים להיות מסוגלים ליצור אינטראקציה עם העולם המבוזר בדיוק כפי שהם מקיימים אינטראקציה עם האינטרנט כיום.”

באמצעות HoloPorts, כמו גם תוכנת Holo המותקנת במכשירים קיימים, ניתן יהיה להחליף שרתים מרכזיים בכוח המחשוב הרזרבי של קהילה מבוזרת המשולמת בקריפטו יציב ערך. בסופו של דבר, המערכת האקולוגית של הולו תעניק כל אחד להפוך למארח, ותתרום לעתיד מבוזר יותר.

פלטפורמת אירוח מבוזרת עבור אפליקציות Holochain

המערכת האקולוגית של הולו הוקמה בשנת 2017 על ידי אריק האריס-בראון וארתור ברוק, שני אנשי חזון דיגיטליים עם למעלה מ- 18 שנות ניסיון משולב בבניית מערכות רב-מטבע. לפני חולו, אריק יצר תוכנת תקשורת בין-לעמית-עמיתים בין פלטפורמות, וארתור היה ניסיון בתכנון ובפריסה של תוכנת רב-מטבע עבור פרויקט MetaCurrency..

דייויד אמר כי הופעתם של הבלוקצ’יין והביטקוין עוררו את האינטרס של אריק וארתור כאחד. “הם חשבו על צורה אחרת של ביזור – שונה מזו שהתרחשה דרך הבלוקצ’יין – והם שקלו גם צורות שונות של מטבעות מבוזרים,” אמר. “אז הם החליטו ליצור את Holochain, מסגרת יישומים מופצת עם קוד פתוח.”

Holo, שוק אירוח בענן עבור אפליקציות מופצות, נבנה מאוחר יותר על Holochain. במקום בסיס נתונים מקוון גלובלי מבוזר, כמו blockchain, Holochain הוא מבנה לבניית יישומים מפוזרים, עמיתים לעמית. בעוד ש blockchain הוא מרכזי נתונים, Holochain נוקטת בגישה ממוקדת סוכן. ומכיוון ש- Holochain אינה מערכת מבוססת קונצנזוס גלובלית, היא מהירה יותר, חסכונית יותר באנרגיה ופחות 10,000 פעמים פחות מאשר blockchain.

Holo הופכת את היישומים הבנויים על Holochain לנגישים למשתמשים באינטרנט היומיומיים שעלולים להרגיש לא בנוח באמצעות תוכנת קריפטו מהדור הבא. זה פועל על ידי חיבור האינטרנט המרכזי הנוכחי שלנו לעולם של אפליקציות הולוכאין מבוזרות דרך אלמנטים כמו דפדפני אינטרנט, כך שמשתמשים יכולים לגשת ליישומי Holochain בצורה מוכרת.

שחרור האינטרנט מבקרה תאגידית

מקובל שמפתחים יפנו באופן אינסטינקטיבי לספקים ידועים כמו שירותי אינטרנט של אמזון, Google Cloud ו- Microsoft Azure לארח את האפליקציות שלהם. דרך שוק אירוח היישומים המקושרים לעצמם של Holo, כל מי שיש לו מכשיר לינוקס יכול להתחרות בענקיות טק על ידי הצעת יכולת המחשוב הנוספת בשולחן העבודה או הנייד (גרסאות Windows ו- Mac ישוחררו במועד מאוחר יותר).

התהליך עובד באופן דומה להשכרת חדר שינה רזרבי באמצעות Airbnb כדי לסייע בתשלום המשכנתא שלך. באמצעות Holo, משתמשי אינטרנט עשויים “להשכיר” את כוח האחסון והעיבוד שלהם כדי לשלם עבור גישה לאינטרנט, אירוח ומכונות שלהם.

דגל של הולו

ה- HoloPort יסייע להחליף שרתים מרכזיים בכוח מחשוב מבוזר.

לדברי דיוויד, יש הרבה נפח אחסון נוסף שמחכה לגלישה. התקדמות היא פשוט שאלה של שידול להשתתפות משתמשים באמצעות פריטים כמו HoloPort. “כל גרעין הוא למעשה הצומת שלו, והליבות יופצו ברחבי העולם על סמך האנשים שבוחרים להשתתף ברשת,” אמר דייוויד. “אתה יכול ליצור צומת וירטואלי משלך, אך עבור רוב האנשים אנו מאמינים כי HoloPorts הם פיתרון קל יותר.”

ללקוחות יש כיום אפשרות להזמין מראש את HoloPort ננו, HoloPort ו- HoloPort +, שנעים במחיר המבוסס על כוח עיבוד ואחסון. כל המכשירים מגיעים עם תוכנה שכבר הותקנה והוראות הגדרה קלות למעקב.

“כבר מוקדם מדי לדעת מי, איפה ולמה אנשים ייקחו לזה,” אמר דייוויד. “זה אחד הדברים שהכי מעניין אותי לראות – היכן בקהילה אנשים יניבו ערך מהסוג הזה של אירוח, ואיפה הם לא? אני בטוח שיהיו כמה הפתעות. “

הרוויח cryptocurrency יציב עם HoloFuel

Holo לא רק מאפשרת למארחים להפוך את המחשב שלהם או HoloPort למקור הכנסה, שם הם מקבלים תשלום עבור אירוח אפליקציות מבוזרות. זה גם נותן להם את החופש לקבוע מחירי אירוח משל עצמם ולבחור אילו אפליקציות לארח.

באשר לתשלום, דיוויד אמר כי אתגר משמעותי בבניית רשת אירוח מבוזרת הוא לקבוע כיצד לשלם לתורמים ללא רשות ריכוזית. למרבה המזל, הארגון מצא פתרון ב- HoloFuel, מערכת הנהלת חשבונות המאפשרת להולו לעבד מיליארדי עסקאות במקביל.

“HoloFuel מאפשרת לנו לבצע פעולות עמית לעמית או מיקרו-תשלומים על סמך היכן שהתבקשה האפליקציה וממנה הוגשה האפליקציה בפועל,” אמר דייויד. “ומכיוון ש- HoloFuel כה יעילה, אנו יכולים לעבד עסקאות בסכומים קטנים כמו אגורה.”

המערכת מבוססת על שיטת חשבונאות בעלת ערך כפול שנבדק זמן המכונה אשראי הדדי, אך היא משמשת בקריפטוגרפיה כדי לאבטח, להפיץ ולהרחיב את יכולות המערכת. ככל שהרשת המבוזרת תגדל והביקוש יגדל, HoloFuel יוקצה לערך גדול יותר. לאחר מכן ניתן למכור את ה- cryptocurrency לאחרים או לשלם עבור אירוח.

עם התפתחות הפלטפורמה, המשתמשים יוכלו להרוויח את HoloFuel באמצעות דרכים נוספות, כגון אשראי מורחב ומסחר על בסיס מיומנויות, שירותים ואמון. יתכן שהם גם יוכלו לרכוש את הקריפטו באמצעות הולו, כמו גם חילופי צד ג ‘ועמיתים לעמית..

לשים עתיד פתוח ומוזר יותר בהישג יד

הולו נמצאת כרגע בסדרת שלבי אלפא. הצמיחה העתידית של הפלטפורמה תוכתב בעיקר על ידי קהילת המשתמשים שהיא משרתת. בטווח הקצר, כל המטרות סובבות סביב משלוח הגידול העתידי של הפלטפורמה אך בעיקר מוכתב על ידי קהילת המשתמשים שהיא משרתת.

בטווח הקצר, כל היעדים נסבים סביב משלוח HoloPort ו- HoloPort + למפיצים ברחבי העולם, העלאת הרשת לפעול במצב בטא מלא ובניית מערכת אקולוגית של יישומים. ננו של HoloPort יימסר במועד מאוחר יותר עקב תצורת שבב בהתאמה אישית.

“מנקודת מבט של מוצר אנו מתמקדים בהוצאת הקופסאות והתוכנה”, אמר דייוויד. “אנחנו יודעים שיש דרישה גדולה לזה.”

דייויד אמר שהוא גם להוט לראות מה ייצא מקהילת האירוח החדשנית החדשה הזו.

“אני ממש מצפה ליום בו מישהו בונה משהו על חולצ’יין ומארח אותו דרך הרשת הזו שלעולם לא היינו מעלים בדעתנו שאפשר,” הוא אמר. “אני רואה שורת אפליקציות שמשתמשים מפעילים באמצעות דפדפני אינטרנט – אבל הם אפילו לא מבינים שהם משתמשים ביישום מופץ לחלוטין שהקהילה מאומתת, נמצאת בבעלות ובקרה.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me