Fluence מאפשרת למפתחים לצבור, לאחסן ולעבד נתונים על Blockchain ממקורות מבוזרים בזמן אמת

TL; ד”ר: Fluence משתמשת בטכנולוגיית peer-to-peer בכדי להניע ענן מבוזר ללא הרשאה עבור מסדי נתונים ויישומי אינטרנט. החברה כבר השיקה גרסה מוקדמת של Tesnet, המכונה Devnet, והעבירה מסדי נתונים של SQL (LlamaDB) ו- NoSQL (Redis) לסביבה מבוזרת. זה מקל על מתקדמים מתמיד למנף את היתרונות של ביזור תוך שימוש בכלים מוכרים.


יש סיבה שכולם מדברים על ביזור בימינו – וזו טובה.

רשתות מבוזרות פועלות על בסיס עמית לעמית ללא שימוש במתווך שיש לו גישה למידע. על ידי כריתת המתווך, משתמשים יכולים לחסוך כסף, ליהנות מפרטיות מוגברת, והכי חשוב, לקבל את החופש להשתמש באינטרנט מבלי להקריב נתונים אישיים..

כיום יישומים מבוזרים, או dApps, הופכים פופולריים יותר ויותר, אך רשתות ה- blockchain המפיצות אותן בדרך כלל, כמו Etherum, נגועות במדרגיות מוגבלת, זמן השהיה גבוה ועמלות עסקאות יקרות..

כל צומת ברשת Ethereum צריך לשכפל ולעבד את אותם נתונים, מה שהופך את המערכת לבטוחה אך רחוקה מלהיות חסכונית.

בעוד Ethereum מבטיחה אבטחה גבוהה וישנן מספר דרכים לקנה מידה של הטכנולוגיה (כמו למשל באמצעות גידור), רוב היישומים המודרניים דורשים רמה מסוימת של מורכבות ותכונות ש- Ethereum לא תוכנן עבורן. זה מוביל לגישה “היברידית” לבניית dApps: dApp היה מורכב מחוזה חכם על blockchain ומגיבוי הפועל בענן מרכזי מסורתי.

ולוגו

מייסד משותף ומנכ”ל המנכ”ל יבגני פונונרב העניקו לנו את הסקופ בנושא פלואנס.

נוצרה שטף כדי לאפשר למפתחים לבנות אפליקציות מודרניות תוך שהייה בסביבה מבוזרת.

Evgeny Ponomarev, מייסד שותף ומנכ”ל חברת Fluence, אמר כי “הפיכת dApps למדרגית תוך השארת מבוזרים דורשת אחסון מבוזר, מסדי נתונים וכוח חישוב. “החלטנו להתחיל לעבוד על טכנולוגיית רשת מסדי נתונים.”

לשם כך, יבגני ומייסדי המשותף אלכסנדר דמידקו ודמיטרי קורינסקי מינוף את הניסיון המשולב שלהם בהנדסת מערכות מבוזרות ובקריפטו-יורק כדי להתחיל לבנות על רשת עיבוד נתונים מבוזרת..

כעת, כמעט שנתיים מתחילת הפרויקט, פרסמה החברה נייר לבן, השיקה Devenet, העבירה מסד נתונים SQL ו- NoSQL ל- Fluence והשלימה מספר תכונות ליבה. פלואנס תיארה את ההתקדמות שביצעה, כמו גם את התוכניות העתידיות, במפת הדרכים של פלואנס.

בסופו של דבר, התשתית ללא הרשאה תאפשר למפתחים לצבור, לאחסן ולעבד נתונים ממקורות מבוזרים מרובים. היא גם תיצור שכבת שאילתה חסרת אמון שתגרום לנתוני blockchain להיות ניתנים לגילוי, לחיפוש ולמתכלה עבור מגוון יישומים..

ענן מבוזר ללא הרשאה

יבגני אמר כי לא כל ה- dApps מבוזרים באמת.

“יש אנשים שבונים כעת dApps עם חתיכת קוד זעירה הממוקמת על הבלוקצ’יין בחוזה חכם, אבל יש להם כמות עצומה של הגיון עסקי שיושב על ענן מסורתי, כמו שרת אמזון,” אמר. “זה גורם לאפליקציה להיות כל כך מבוזרת.”

פלואנס מאפשרת למשתמשים להעביר את כל ההיגיון העסקי הזה לסוג מבוזר של רשת ועדיין לאפשר מדרגיות מבלי שאזוקו באזיקים לנקודת מבחן היפוך כמו AWS. לשם כך, אמר יבגני, דורש פלטפורמת חישוב מבוזרת.

תיאור של רשת Fluence

טכנולוגיית מסד הנתונים המבוזרת של Fluence הופכת את ה- DApp למדרג.

“כשחושבים על זה, מסד נתונים לא נוגע רק לנתונים,” אמר. “יש חישובים שמבצעים פונקציות על גבי אותם נתונים כדי שנוכל לעבד אותם, אבל אתה צריך לעשות זאת בצורה מיטבית. לכן הומצאו מבני נתונים ואינדקסים. “

בעיקרו של דבר, מנגנונים אלה מיישמים קוד על נתונים ברשת מסורתית ומרכזית. “אם אתה רוצה להחיל קוד על נתונים ברשת מבוזרת, אתה צריך להחיל אותם על כמה צמתים באופן עצמאי,” אמר יבגני. “אז הצמתים האלה צריכים להשיג קונצנזוס עבור כל פעולה, והתוצאות של הקונצנזוס יחזרו למשתמש שנכנס לשאילתה הזו.”

רשת Fluence מורכבת משתי שכבות של צמתים המספקים חביון נמוך ותפוקה גבוהה: שכבת עיבוד בזמן אמת ושכבת אימות אצווה. במובן הרחב, הרשת – המבצעת חישובים בתגובה לעסקאות שנשלחו על ידי לקוחות חיצוניים – פועלת באופן דומה ל- blockchain

“זה עדיין מבוזר ודורש הסכמה,” אמר יבגני. שלא כמו מחסומי חסימות, Fluence מסוגלת להכיל יישומים ומאגרי מידע ברמה הייצור, מה שמקל על פיתוח ל- Web 3.

“מה שאנחנו בונים נראה כמו blockchain וריח כמו blockchain, אבל זה לא blockchain,” אמר יבגני. “זו רשת מבוזרת אחרת.”

מקרי שימוש שוטפים ומתעוררים

רשת Fluence תשרת שני סוגים שונים של משתמשים. הראשונים, אמר יבגני, הם אלה שכבר בונים אפליקציות מבוזרות. קבוצה זו עשויה לכלול מפתחים או חברות פרטניות הממנפות ביזור כהצעת ערך בסיסית.

החברה מכוונת גם למפתחים פרטיים העובדים על יישומים מרכזיים מסורתיים. “אם יש להם אפליקציה ורוצים להיות עצמאיים יותר מעננים, שרתים או רשות מסוימים, פלואנס יהיה פיתרון נהדר,” אמר יבגני.

לא נדרשת עבודה נוספת מצד המפתחים, מכיוון שניתן לאחסן בקלות תוכנה קיימת ל Fluence לאחר ההרכבה ל- WebAss Assembly, פורמט הוראות בינארי ליישומי אינטרנט. פלטפורמת Fluence ממנפת את הפורמט כדי לספק חישובים מהירים, דטרמיניסטיים ואמתיים, החיוניים לפונקציונליות שלה..

מקרי השימוש משתנים. ניתן להשתמש ברשת כדי לספק אחסון מבוזר לנתונים סטטיים, ובקשות לקוח דינאמיות אפשריות באמצעות מסד נתונים מבוזר הפועל על גבי Fluence.

בנוסף, זמין כעת מזלג ממסד הנתונים NoSQL עם קוד הפתוח הפופולרי Redis, וניתן להפעיל את כל בסיסי הנתונים בלחיצה אחת ממרכז השליטה של ​​Fluence – מה שהופך את הטכנולוגיה לנגישה עוד יותר עבור מפתחים..

בין התאריכים 22 עד 23 ביוני, מעבדות Fluence חברו יחד עם Arweave להקמת רשת מבוזרת, שם כל אחד יכול לבנות אפליקציה ל- Web 3 תוך יומיים באמצעות ערימת הטכנולוגיה שהיא מציעה..

החברה אירחה גם האקתונים מצליחים במוסקבה ומינסק שעודדו את המפתחים לבנות את האפליקציות שלהם על גבי פלואנס. אירועים אלה עזרו להגביר את אימוץ הטכנולוגיה תוך הוכחה שניתן ליצור יישום באמצעות ערימת הטכנולוגיה המבוזרת בלבד.

מאגרי המידע שאתה מכיר, עכשיו ברשת מבוזרת

ככל שתוכניות עתידיות תעבורנה, Fluence תמשיך להתפתח לענן מבוזר לחלוטין ללא הרשאה עבור מסדי נתונים ויישומי אינטרנט. לאחר השלמת ה- Testnet, החברה תתחיל לעבוד על דגמים לתשלומים ופתרון סכסוכים. טרם נקבע ההשקה הציבורית הסופית של רשת Fluence.

בינתיים, יבגני אמרה לנו שהחברה העבירה לאחרונה את Redis, בסיס נתונים ידוע של קוד פתוח NoSQL, ל- WebAssemble..

“עכשיו Redis זמין ברשת מבוזרת,” אמר. “אתה עדיין יכול לעבוד עם הנתונים שלך דרך ממשק מוכר, וזה יהיה ברשת מבוזרת.”

השלב הבא בכיוון זה יהיה כרוך בהעברת מסד הנתונים SQL של ​​קוד פתוח, SQLite, ל- WebAssemble. “מפתחים כבר משתמשים במאגרי נתונים מסורתיים אלה והם לא רוצים ללמוד דברים חדשים”, אמר יבגני. “בדרך זו הם יכולים פשוט להמשיך לעבוד, והכול אותו דבר, למעט עכשיו זה פרוס ברשת מבוזרת.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me