Erich Vokral, עיצוב של Allwebco Design, דן בהתפתחות של בניית אתרים – כיצד אתר הומור נתן השראה של 100 אלף דולר לרווח חודשי

TL; ד”ר: מה שהתחיל בחוש הומור ובאתרי עסק צדדי בבניית אתרים מוקדמים הפכו לאחת מחברות התבנית הראשונות של האינטרנט: Allwebco Design. המייסד אריך ווקרל מעצב ומתפתח מאז תחילת האינטרנט, וקיבלנו את הסיפור כיצד הצמיח את המופע האחד-איש שלו למכירת 50 אתרי תבניות ביום. שמע מהחלוץ בבניית תבניות כדי להשיג את התועלת והחסרונות לבוני מקוונים, עיצוב אתרים לנייד ועוד – החל מהסיפור של אריך.


שנות ה -90 בקושי התחילו וכמו רבים מהמחשבים הנלהבים שיש היום, אריך ווקראל ראה את האינטרנט כדבר המשחק שלו. מונע על ידי סקרנות וחמוש בתחושת הומור מפותחת, אריך התכוון לבנות את מה שנודע אולי כאתר הגרוע ביותר שקיים. זה היה ניסוי – דרך מהנה במיוחד לחקור את גבולות עיצוב האינטרנט – אך מאז האתר זכה להכרה רחבה בזכות ערך הבידור המחקר..

צילום אריך ווקראל

אריך ווקראל הוא מייסד עיצוב Allwebco ואחד מחלוצי האינטרנט של יצירת תבניות אתר.

מעט ידע אריך באותה תקופה, אך הצגתו של כלי העבודה המיוחדים תתפתח בהמשך לבניית תבניות אתרים מקדימות עבור אלפי משתמשים, השקת Allwebco Design, הפסקת תפקידו בסופו של דבר ותהיה כאחת המובילות המייסדות של הרשת בעיצוב תבניות. זה הסיפור של אריך.

מהנדס CAD & האתר “Bud Uglly” שלו דרבן שיגעון בתעשייה

עם רקע בהנדסת CAD, אריך החל לבנות תבניות לפני שבניית תבניות הייתה דבר. “זו הייתה תשומת הלב שמשכה אותי לבניית אתרים”, אמר לנו אריך בבדיחה במהלך הראיון האחרון. “מכל סיבה שהיא, אשתי ואני החלטנו ליצור אתר הומור, שהפך אחר כך לאתר הומור אחר בשם Bud Uglly Design”, אמר..

אם שם זה לא ירים לפחות אחת מהגבות שלך, ביקור באתר בהחלט.

זה התחיל כבדיחה – לחקור עיצוב אתרים באמת רע של שנות ה -90

כשאתה נוחת על BudUgllyDesign.com, אתה מכה עם סורגאסבורד של שגיאות כתיב, כרזה ספסטית, סומק עטוף בלהבות ואיזה טקסט שדורש הטיה של 180 מעלות כדי לקרוא. זה ניסוי קומי בתסריטאות וסטיילינג, עם אפשרויות בחירה צבעוניות של ניאון. רחף מעל אחד הקישורים שאינם תואמים וצפה בטקסט גדל לממדים צבעוניים. גלול ימינה והתפעל מהבאנר המושך את העין ומתנגש אפית. אה, אם הצליל של המכשיר שלך לא הופעל כשביקרת לראשונה, עליך לטעון מחדש את הדף כדי לקבל את האפקט המלא.

שמו מדבר בעד עצמו – האתר הזה הוא Bud Uglly, אך מכוון. “עמוד באד אוגלי היה צריך להיות מכוער ויפה באותו זמן,” אמר אריך לכתב במהדורת 96 ‘של הסיאטל טיימס. “יש כבר יותר מדי דפים מכוערים, אז זה היה צריך להיות כל כך גרוע שהיה לו יופי משל עצמו.”

גרסאות 1996 ו- 2016 של BudUgllyDesign.com

החל מ- v1 בשנת 1996 ועד למהדורת 2016 של היום, BudUgllyDesign.com עברה ריבוי של שינויים עיצוביים דביקים..

באד אוגלי נועד לחקור את גבולות הדברים שניתן לעשות בעזרת עיצוב אתרים. אריך יצר אלמנטים למטרות R&D ושמחה מסביב, אך באתר היו גם לקוחות המבקשים אקלקטי – וכמה פרויקטים עטורי פרסים – באינטרנט (למשל, קפיצת בנג’י באינטרנט של Craaaazy Joe או הכדור הגדול ביותר ב- Java באינטרנט). “על ידי עשיית כל הדברים המוזרים האלה למדתי המון כיצד ליצור דפי אינטרנט מעניינים ודינמיים,” אמר אריך.

אריך אולי יצר את האתר בבדיחות הדעת, אך בכל זאת נוצר התזה. באד אוגלי הוצג ב- Yahoo! Internet Life, USA Today, ו- ZDNet בזכות ראווה התפיסה המושך את תשומת הלב ל”אי-נוחות בעיצוב אתרים בשנות ה -90. ” לאחר שהמחיש בצורה מפוארת כיצד לעצב אתרים בצורה גרועה, אריך נזכר במעודד הרעיון של עיצוב תבניות.

אריך אמר לנו שהוא זוכר את התגובה שלו: “אני יכול להכין תבניות אתר; הכנתי את באד אוגלי! “

זה הפך לעסק פורח – יצירת תבניות לבניית אתרים יפה

אריך החל לשחק עם הרעיון לבנות אתרי אינטרנט מוקדמים לאנשים. הוא היה מהנדס CAD ביום ומפתח תבניות בלילה. “פרסמתי אולי 10 תבניות והם התחילו למכור כמו משוגעים,” אמר אריך. “הצלחתי להתפטר מהעבודה היום שלי תוך שנה, כי העסק המריא.”

אריך השיק וניהל את Allwebco Design כמופע של איש אחד, ללא מימון חיצוני. הוא נכנס ממש מוקדם, בעידן שקדם לסחורות של בונה אתרים כמו WordPress.com, Wix, או אפילו TemplateMonster, כך שאריך היה על הקפה בבניית אתרים. “היה לי שוק די פינתי לזמן מה,” הוא אמר לנו.

דוגמאות לתבניות מ- AllWebCoDesign

עיצוב Allwebco כולל מאות תבניות HTML המתאימות לשלל קריירות ומקרי שימוש.

כיום מכר אריך אלפי תבניות, וצבר את מה שהוא מכנה כמה מהלקוחות הנאמנים ביותר בסביבה: אלה שבונים עבור לקוחות אחרים וכאלה שבונים אתרים מיושנים משלהם. הוא מביא לעסק שלו הבנה מושכלת של פריסות ניידות מגיבות לעומת ייעודי מובייל, צרכי עיצוב CSS, ומה המשתמש הממוצע יכול להתמודד ביחס לתמרון קבצי תבניות. עד 2006 הורידו לקוחות מדי חודש יותר מ -2,000 תבניות אתרי DIY – ועד היום הוא המפתח היחיד שעומד מאחורי העיצובים..

אריך על התפתחות התבנית: אין דבר כזה אתר “קל”

אף על פי שהוויקסים והגרור-ו-ו-ו-ו-ופרס וורדפרס מעוניינים שתאמינו שבניית אתרים היא הדבר הפשוט ביותר – ישנם כמה אזהרות לתפיסה הזו. “אם אתה רוצה לבנות אתר, אין דרך קלה לעשות את זה”, אמר אריך. “אם אתה משתמש בממשק דפדפן כמו Wix, וודא שאתה יכול להקים אתר בעוד שעה, אך מנועי חיפוש לעולם לא יבחינו בו ולעולם לא תמכור דבר אחד.” אנו יכולים להסכים שאתרי אינטרנט הם עבודה אדירה, בין אם אתה עושה מאמץ או שוכר מישהו אחר שיעשה את ההרמה הכבדה.

בוני תבניות מבוססי דפדפן לעומת קבצי תבנית להורדה

הרעיון של תבניות אתרים התפתח, לדברי אריך. מצד אחד, יש לך ממשקים קנייניים כמו Wix או Squarespace המשתמשים במערכות ניהול תוכן כדי לאפשר לך לגרור ולשחרר אלמנטים באתר שלך למקומם. אלה הם שחקנים המאפשרים לך להתאים אישית את התוכן שלך ישירות בדפדפן. “כשהתחלתי, זה לא מה היו התבניות,” אמר אריך. “תבניות היו דבר שונה מאוד: משהו שהורדת למחשב שלך לעבוד עליו.” אף על פי שהאופי של אתרי קדם-תבניות ותבניות אינטרנט השתנה במהלך השנים, אריך עדיין מאמין שרוב האנשים מעדיפים את סגנון התבניות המיושן, מכיוון שהם קלים יותר לתמרן ולשלוט עליהם. “Wix זה טוב אם אתה רוצה אתר קטן יותר; עבור אתר גדול יותר, אתה רוצה משהו כמו Allwebco, “הוא אמר. תבניות Allwebco הן אידיאליות לאתר “בין לבין” (כלומר, גדול מדף עד שניים, אך לא מאות או אלפים)..

תבניות מגיבות לעומת תבניות ניידות ייעודיות

בסיס הלקוחות של אריך מורכב מהרבה אנשים שבונים אתרים עבור לקוחות אחרים, ורבים מהם היו איתו מההתחלה. באופן טבעי, אותם לקוחות התפתחו ואיתם, כך גם העיצובים של אריך. “התבניות המקוריות שהיו לי היו הרבה יותר פשוטות, אבל עכשיו כולם נכנסים לתגובה,” אמר אריך. “יש לנו גם תבניות אינטרנט שיש לה אתר נייד משני ייעודי – ורוב החברות לא מציעות את זה.”

זה עורר דיון פופולרי בעולם של בניית אתרים היום: האם עלי ללכת עם עיצוב מגיב או לבנות גרסה ניידת נפרדת של האתר שלי? “הקוד לתגובת הדברים הוא כל כך מסובך”, הסביר אריך. “אם אתה מסתכל על התבניות המגיבות שלי, אתה תראה שהם אתרים הרבה יותר פשוטים, מכיוון שאני לא רוצה להציף אף אחד.” עיצובים רספונסיביים יכולים להיות מגבילים ומורכבים גם יחד, כך שמפתחי רשת רבים כיום מצליחים יותר לעבר הרעיון של אתר מובייל ייעודי; עם זאת, זה יכול להרתיע עבור משתמשי הקצה בתבנית. במקרה של Allwebco Design, הגרסאות הניידות והמחשבים השולחניים של תבניות האתר משולבות יחד. יש סקריפט שמפנה מחדש אוטומטית טלפונים חכמים ליעד הנייד המיועד להם.

SEO ואז לעומת SEO עכשיו

המשימה הנצחית של בעל האתר למטב את האתר שלו למנועי חיפוש היא דוגמא עיקרית למאמץ המתמיד שיש לבנות אתר בצורה יעילה. “כשהתחלתי לראשונה, אם היה לך קבלן קידום אתרים, הם היו מבצעים אופטימיזציה למנועי חיפוש באתר שלך ויבוצעו,” אמר אריך. “כעת, לכל חברות SEO יש תשלום חודשי לשמירה על קידום אתרים באתר שלך – וזה רק בגלל שהוא משתנה תמיד. אתה אף פעם לא יכול לעשות מספיק קידום אתרים, אתה יכול פשוט להמשיך בזה. “

מילים אחרונות מחלוץ בבניית תבניות

אריך היה משחק בתבנית כל כך הרבה זמן שהוא למעשה כתב את הכללים. עם כניסתו ההומוריסטית לתעשייה והניסיון הרב שצבר לאורך השנים, הוא מחזיק בכמה מהלקוחות הנאמנים והתומכים ביותר. עדות לכך עולה מהאתר הנפרד שהקים בתגובה לשאלות לקוחות – הכולל למעלה מ- 400 דפי תמיכה.

אריך ווקראל

אריך ווקרל עסק בבניית אתרים מאז תחילת שנות ה -90 וצבר שפע של מומחיות בכל הקשור לעיצוב אתרים.

השאלה שלנו היא: מה הלאה? “אני תמיד מתעדכן, כי תמיד יש שינויים ותמיד יש דברים יותר מסודרים שתוכל להוסיף,” אמר אריך. אחד הרעיונות בתור כולל יצירת תבניות מיני מגה לתפריט – גרסאות קטנות יותר וניתנות למניפולציה קלה יותר של התפריטים הנפתחים מרובי הקישורים שאתה רואה באתרים גדולים כמו Amazon.com. אריך אמר לנו שיש לו טונות של רעיונות, והוא רק מקווה להשיג את ההזדמנות להוציא אותם לפועל. אנו מעוניינים לראות מה קורה עם אלוובקו, ומי שלא חושש ללמוד מעט HTML ידע צריך לקחת את דבריו של אריך ללב. “עבודה עם תבנית אינטרנט אמיתית לעומת ממשק דפדפן זה לא כל כך קשה”, אמר. “בשני המקרים אתה צריך ללמוד דברים – כך שאם אתה רוצה אתר מקצועי, אתה צריך לשאוף ללמוד.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me