Aplus.net: 25+ שנות עזרה לעסקים קטנים לבצע השפעה גדולה באופן מקוון עם חבילה מלאה של כלי אימייל, אירוח, עיצוב ואבטחה.

TL; ד”ר: מכיוון ששוק אירוח אתרים לעסקים נע לאט לעבר פתרונות ענן מורכבים ותשתיות כשירות, Aplus.net נותרה ממוקדת בפשטות לעסקים קטנים כבר למעלה משני עשורים. על ידי קייטרינג לקהל שחסר במידה רבה חסר מומחיות טכנית אך מסתמך על אתרים שיניבו מכירות ורווחים, עדיפות החברה להציע מגוון רחב של מוצרים ושירותים נוחים לשימוש המיועדים לאנשי מקצוע.


סמוך ובטוח ש- Aplus.net וחברת האם דלוקס מציעים את הכלים והשירותים הדרושים כדי לנהל ולגדול ביעילות את כל ההיבטים של עסק קטן, לסגן הנשיא והמנכ”ל דיימון פילדגייט יש רק חיית מחמד אחת.

“אין דבר גרוע יותר ממני כאשר אני שומע לקוח אומר ‘אה, לא ידעתי שעשית את זה'”, אמר. “זה מאוד מתסכל בשבילי.”

Aplus.net משלב מורשת של אירוח אתרים בן 26 שנה עם מגוון השירותים המכוונים לעסקים של Deluxe Corporation, כולל עיצוב לוגו, שיווק, הדפסה בהתאמה אישית ושירותי שכר..

תכנית ההשתתפות הפעילה של החברה והקשר ההדוק עם הלקוחות, מביאות את מודעות הלקוחות למגוון הרכיבים המקוונים הקלים לשימוש, שמציעה Aplus.net, החל מרישומי דומיין ואירוח דוא”ל ועד אישורי SSL ועיבוד תשלומים..

“Aplus.net באמת הבטיחה ומאמץ להתמקד בשוק העסקים הקטנים בכך שהיא מוודאת שהמוצרים והשירותים קלים מאוד להבנה”, אמר דיימון. “הפשטות בהיצע שלנו היא כוחנו, מה שמסייע במיוחד לבעל העסק שצריך להתמקד בבניית המותג שלו.”

שירותי אבטחה ועיצוב עוזרים ללקוחות להתמקד בעסק שלהם

Aplus.net, שהושק בשנת 1992, הציע במקור את שירותי האירוח המקוונים, הדומיינים והדוא”ל. דיימון אמר כי החברה הרחיבה וכלל בונה אתרים, יוצר חנות eCommerce וכלי עיצוב לוגו כדי להפוך לאופציה שירות מלא ואמין לעסקים קטנים..

“הסיבה שעסקים קטנים מוציאים את מיקומם במארח היא שהם מתמקדים בהיבטים אחרים בעסק שלהם”, אמר. “בין אם מדובר בעיצוב אתרים, בעזרה בתחום ה- IT או בתמיכה, אנו רוצים להפוך את זה לפשוט ככל האפשר. אנו בונים את הצעות הליבה שלנו סביב תחומים, אירוח ודוא”ל, אך אנו מחפשים להוסיף שירותים המסייעים לעסקים קטנים להשיג את יעדיהם. “

תמונה של דיימון פילדגייט ולוגו Aplus.net

Aplus.net וסגן נשיא ומנכ”ל דיימון פילדגייט שואפים לענות על כל הצרכים העסקיים הקטנים.

הגישה לשירות מלא מהדהדת במיוחד את לקוחות Aplus.net בכל הנוגע לאבטחת אתרים, שם אמר דיימון, “אלא אם כן אומרים לך על זה, אתה לא יודע שזו בעיה עד שיהיה מאוחר מדי.”

החברה מפשטת את ההגנה על ידי שותפות עם RapidSSL ו- Equifax לתעודות SSL, יחד עם SiteLock לצורך סריקת פגיעות וגילוי תוכנות זדוניות..

“בפעמים הראשונות שאנו מזהים פגיעויות, נתקן דברים בחינם כדי לוודא שהלקוח מוגן,” אמר דיימון. “אנו יכולים ליצור את המודעות עם הלקוחות שלנו כי אבטחה אינה רק סוגיה של החברות הגדולות; זה אמור לדאוג גם לעסקים קטנים.

כיצד Aplus.net מעריך פשטות וחווית משתמש

ב- Aplus.net מנהלי מוצרים בוחנים ללא הרף את העמדות התחרותיות של המותג בשוק האירוח. שילוב של תובנה זו עם הבנה מעמיקה של בסיס הלקוחות של החברה מבטיח שמוצרי Aplus.net יתבלטו.

“במקום סתם להציב תוכניות אירוח גנריות או תוכניות דוא”ל גנריות, הם באמת מכוונים ללקוחות הליבה של Aplus.net,” אמר דיימון. “אנו מבלים הרבה זמן בשוק וצופים במה מתמודדים המתחרים שלנו, אבל המפתח הוא באמת להבין מיהם הלקוחות שלנו ומה הם מחפשים להשיג בעזרת הכלים שלנו.”

החברה התמקדה במיוחד בשימושיות, של מאוחר, לדברי דמון, ובאחרונה השלימה עיצוב מחדש מוחלט של אתר Aplus.net..

“בוודאי בילינו זמן רב ומאמץ בהעלאת מחשבה טובה והתחשבות בחוויית המשתמש כדי שיוכלו למצוא במהירות את מה שהם מחפשים, בין אם הם כבר באתר או לבוא אלינו לראשונה דרך מנועי חיפוש ,” הוא אמר. “באמת ניסינו לוודא שהמוצרים והשירותים מוצבים בבירור וקל להגיע אליהם, ועוזרים ללקוח להגיע למקום שהוא צריך להיות בו.”

פעילויות אקטיביות ותמיכה מניעות תקשורת עם לקוחות

במקום לחכות לעסקים קטנים להיתקל בבעיות ולפנות לצוות התמיכה של Aplus.net בבהלה, החברה עוקבת באופן פעיל אחר אתרים של לקוחות אחר פגיעויות ומושיטה באופן קבוע עם מידע.

“לעסקים קטנים יש מספיק על היד מבלי שהם צריכים לדאוג לקניות עבור מוצרים ושירותים”, אמר דיימון. “באחריותנו לוודא שהכלים שיש לנו, כחלק מקבוצה רחבה יותר, זמינים וזוהים בקלות.”

תצלום של ידיים על מקלדת למחשב נייד עם מודל של שירותי דואר אלקטרוני

Aplus.net מבטיח הצלחה של לקוחות על ידי פנייה יזומה לעסקים קטנים לגבי דרכים לשיפור האתרים שלהם.

דיימון מעודד את הלקוחות לפנות בטלפון 24/7 למרכז התמיכה של Aplus.net הממוקם בצפון אמריקה.

“אנו מקווים שזה מעבר לתמיכה טכנית בלבד”, אמר דיימון. “המטרה שלנו היא להיות תמיד כדי לעזור ללקוח ולהדריך אותו במסע המקוון שלו.”

שיפורים עתידיים ושילובים עם שירותי דלוקס

עם התקדמותו אמר דיימון כי לקוחות Aplus.net יכולים לצפות לראות כמה שיפורים בפאנל ניהול החשבונות הקנייני של החברה..

רבים מהשיפורים הגיעו ישירות מהצעות ומשוב של לקוחות, אמר. Aplus.net סוקר לקוחות באופן קבוע כדי ללמוד כיצד החברה יכולה לעדן את שירותיה.

המהדורה הראשונה, הצפויה בעוד מספר חודשים, תשפר את השימושיות הכללית יחד עם היכולת לנהל שמות דומיינים וחשבונות אירוח מרובים..

“אנו מסתכלים תמיד על מוצרים ושירותים חדשים שנוכל להוסיף לתמהיל,” אמר דיימון והצביע על התוספת האחרונה של מערכות שיווק, עיבוד תשלומים ודואר אלקטרוני בפקס. החברה מרחיבה את שירותי העסקים הקטנים שלה מעבר ליחסים מקוונים בלבד עם הכללת שירותי ההדפסה של דלוקס לכרטיסי ביקור וחומרי קידום מכירות..

“אנו שואפים להפוך את החוויה ליותר חלקה ככל האפשר,” אמר דיימון. “לקוחות לא מקבלים חמש או שש שטרות מקבוצה של חברות דלוקס; יש להם חשבון אחד וחשבון אחד שמגיע מהמותג אליו הם רגילים, והמותג עליו הם סומכים. “

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me