פלטפורמת ה- API הראשונה של Postman: הובלת יותר מ -6 מיליון מפתחים ו- 100,000 חברות לסביבות פיתוח שיתופי

TL; ד”ר: Postman מספק סביבת פיתוח API המסייעת למשתמשים ברחבי העולם לבנות תוכנה מחוברת באמצעות APIs. הפלטפורמה, המשרתת חברות קטנות ובינוניות וארגונים ברמה ארגונית כאחד, כוללת כלים מובנים עוצמתיים לניהול ממשקי API במהירות, בקלות ובמדויק לאורך כל שלב בתהליך הפיתוח. עם עדכונים מתמשכים המבוססים על משוב לקוחות, פוסטמן נמצא במשימה להביא שקיפות מהעולם הזה לפיתוח וניהול API..


באופן כללי, ממשקי API – המתווכים המאפשרים ליישומים לדבר אחד עם השני – אינם נוצרים בשואבים. התהליך השיתופי הוא חלק ממחזור חיי פיתוח תוכנה הכולל תכנון, ניתוח, תכנון, בדיקה ותחזוקה. כדי להישאר בסנכרון, חיוני שחברי צוות פיתוח API יחלפו סביב מקור אמת אחד.

זה כמעט עשור שהיזם אבהינא אסטאנה נמצא במשימה לשכלל סביבת תוכנה בה מפתחי API יכולים לעשות בדיוק את זה. באוקטובר 2012, מתוסכל מהמגבלות של כלי API כמו CURL, הוא החל לעבוד על פרויקט צדדי שכינה את פוסטמן.

לוגו הדוור

Postman מספק סביבות שיתופיות לפיתוח יעיל של ממשק ה- API.

תוסף Chrome בחינם, שהושק בתחילה כדי לעזור למפתחים לשלוח ולנתח בקשות HTTP, צבר במהירות משיכה בתוך קהילת המפתחים. בשנת 2014 שולבה פוסטמן רשמית כחברה, ומאז נסעה נסוב סביב התייחסות לכל שלב במחזור החיים של פיתוח ה- API..

“APIs בנויים לרוב באמצעות צוותים, ופוסטמן מחבר בין כל ההיבטים השונים של התהליך”, אמר Kaustav Das Modak, עורך דין מפתחים ב- Postman. “כל מה שמישהו עושה, בין אם הם אדריכל API, מפתח חזית, מפתח מערכות או בודק, גלוי לחברי הצוות שלהם.”

כיום, פוסטמן מאפשרת ליותר מ 6 מיליון מפתחים + 200,000 חברות ברחבי העולם לפעול בחללי פיתוח שיתופי API, תוך הבטחת שקיפות ואחריות לאורך כל שלב בתהליך. מוצרי ה- SaaS הגמישים של החברה מספקים מגוון רחב של משתמשים, החל מפרילנסרים ועסקים קטנים ובינוניים ועד ארגונים ברמה הארגונית. עם כלי ניהול מובנים וגמישים ומתמקדים בפיתוח מתמשך, פוסטמן מחויב לפשט את יקום ה- API.

הבטחת שקיפות ואחריות בתהליך הפיתוח

ההיסטוריה של פוסטמן קשורה קשר הדוק להתפתחותם של ממשקי API, שקיבלו את מרכז הבמה בפיתוח תוכנה מודרני. “בעבר התעשייה עדיין פעלה בגישה ראשונה לקוד, שבה ממשקי API היו מעט מחשבה שלאחר מכן”, אמר קוסטב. “אז אם היית בונה יישום אינטרנט, היית כותב את הקוד ואז שוקל את ה- APIs הדרושים לך.”

האסטרטגיה הפכה את תהליך הפיתוח של ממשק ה- API לעיתים קרובות לא ארוך ולא מוסדר. זה הביא בסופו של דבר לשינוי מהותי בפיתוח תוכנה לעבר גישה ראשונה של API, בה מפתחים המפתחים את הגבולות שבהם מערכות מתקשרות יחד לפני תהליך הקידוד..

עם זאת, היו שתי בעיות מהותיות במודל API הראשון. ראשית, הכלים המשמשים לבניית ממשקי API לא היו משולבים היטב, מה שאילץ את המפתחים לבצע משימות חוזרות ונשנות. שנית, הצוותים שהשתמשו בכלים אלה לא תקשרו טוב. פוסטמן פותר את שתי הבעיות הללו – וזו אולי הסיבה שהפלטפורמה צמחה לתמוך ב 500,000 משתמשים אך ורק באמצעות מפה לאוזן..

“לאורך ההיסטוריה שלנו היה לנו היתרון של להיות קרובים מאוד לקהילה,” אמר קוסטב. “זה תמיד קשור להאזנה לקהילה – והטרנדים הבעבעו משם באופן אורגני.”

החברה מקיימת כיום אינטראקציה עם הקהילה שלה באמצעות אירועים כמו POST / CON, ועידת משתמשים רשמית של Postman המתמקדת בבניית תוכנה מודרנית מנקודת המבט של מפרסמי API, מפתחים ומומחים. הוועידה הראשונה שהתקיימה בסן פרנסיסקו ביוני האחרון, כללה מצגות, הזדמנויות רשת וסדנאות מעמיקות להפקת המרב מהפלטפורמה.

כלים מובנים רבי עוצמה לניהול ממשקי API בכל שלב פיתוח

חבילת הפיצ’רים המקיפה של Postman מקבלת מידע גם על ידי אינטראקציות עם המשתמשים שלה, שמגיעים מארגונים בכל הגדלים ויש להם את הדרישות הייחודיות שלהם. אחת התכונות החדשות ביותר של החברה, סביבות עבודה, מאפשרת למשתמשים לייעל שיתופי פעולה בין ארגונים באמצעות מרכזי בקרה שהם יכולים להתאים אישית כדי לשקף את מבנה הארגון..

“אנו מספקים מגוון של תכונות המאפשרות לנו לעבוד עם כל מי שבונה או מתקשר עם ממשקי API,” אמר Kaustav. “לדוגמא, אם חברה גדולה מיישמת ארכיטקטורה של שירותי מיקרוסופט, אנו רואים אותם בונים הרבה ממשקי API פנימיים, מה שאומר שיש להם הרבה אוספים של הדוארמן (קבוצה של בקשות שנשמרו שתוכל לארגן לתיקיות), סביבות עבודה ופרסום פנימי תיעוד, אך לא הרבה תיעוד ציבורי. “

מרכז בקרה של הדוור

תכונת סביבות העבודה משמשת כמרכז פיקוד דיגיטלי, ומאפשרת למשתמשים בפוסטמן לקבל מבט ברור על סביבות הפיתוח שלהם.

משתמשים אחרים ממנפים את דו”ח הדואר לצורך תיעוד פנימי וחיצוני. “יש לנו סוג של שילוב והתאמה של כל אלה – והאפליקציה עצמה מציגה את כל האפשרויות הללו בזרימה אחת,” אמר קוסטב.

מאז לידתו של Postman כהרחבה של Chrome, מטרת החברה הייתה להבטיח שהכלי ישתלב בצורה חלקה בזרימת העבודה של המפתחים. לשם כך, לפוסטמן יש ממשק API משלו, המאפשר למשתמשים לגשת באופן תכנותי לנתונים שנמצאים בתוך חשבון משתמש.

בנוסף, משתמשי Postman Pro ו- Postman Enterprise יכולים לגשת לאינטגרציות של צד שלישי הזמינים לשיתוף נתונים או פונקציונליות בין Postman וכלים אחרים ומשאבי פיתוח API, כולל APIMatic, GitHub, PagerDuty ו- Slack.

משרתים פרילנסרים, מפתחים ומפעלים מובילים בתעשייה

הדוור זמין כאפליקציה בחינם עבור Windows, Mac ו- Linux התומכת בכל מחזור החיים של ה- API, החל מתכנון ובדיקה דרך תיעוד, פיקוח ופריסה. Postman Pro בונה על החוויה המוצעת באמצעות האפליקציה החינמית עם מחזיק כלים שלם לשיתוף בקשות, משתנים ותבניות API על פני צוותים.

כלים אלה כוללים שרתי מדומה כדי לדמות נקודות קצה ותגובות מתאימות, כתובות IP ייעודיות לניטור API, תיעוד ועוד.

דימויים של מיתוג חללית של הדוור

הכלים המובנים של Postman עוזרים למפתחים לנווט בסביבות API במהירות, בקלות ובמדויק.

צוותי פלטפורמת ה- API והמסחר האלקטרוני בבתי הקולנוע AMC מבוססי קנזס סיטי, האחראית על שמירת מאות נקודות קצה על פני APIs וסביבות מרובות, השתמשו בתכונות המורחבות של Postman Pro לתיעוד APIs של שותפים ופרטי API מאז 2016. לפני כן, צוות נאלץ לחבר יחד כלים ותהליכים עצמאיים רבים תוך היעדר פורמט סטנדרטי עבור ה- API.

באמצעות Postman Pro, צוות AMC יכול להפנות במהירות לנקודות קצה בכל המערכת ובכל סביבות פיתוח כאשר הם עובדים על שירותים חדשים. “Postman Pro הוא כלי נהדר המאפשר שיתוף פעולה בצוותים”, אמר איאן ג’ויס, מנהל, פלטפורמת API & מסחר אלקטרוני ב- AMC. “יכולות השיתוף עוזרות להפוך את המפתחים והשותפים החדשים לתהליך קל בהרבה.”

לעומת זאת, Postman Enterprise מציעה את היתרונות של Postman Pro פלוס כלים המסייעים למשתמשים לפקח על תקינות ה- API, לייצר תיעוד, להתחבר לכלי פיתוח של צד שלישי וליישם תהליך בדיקה זריז..

“התוכניות הארגוניות שאנו מציעים כוללות תכונות ספציפיות בעלות ערך לארגונים הבינוניים וארגונים גדולים יותר, כמו הקצאת IP סטטית לניטור API, הרשאות בהתאמה אישית ושירות לקוחות ייעודי,” אמר Kaustav.

התוכנית כוללת גם תכונות המאפשרות ניהול צוות מאובטח יותר, כגון שירותי כניסה יחידה (SSO) המאפשרים ניהול קל של זהות של צוות בכל מוצרי SaaS בהם הוא משתמש, ויומני ביקורת המאפשרים למנהלים לקבוע מתי משתמשים קיבלו הזמנה לצוות, נוספו לצוות או ביצעו פעולה ספציפית.

אל העתיד: נגישות מוגברת והרשאות גרעניות נוספות

Kaustav אמר כי 2019 תביא שורה של תכונות חדשות, כולל הרשאות מותאמות אישית משופרות לתוכנית הארגון Postman. “קיבלנו הרבה פידבקים מחברות שדורשות הסכמה רבה יותר מבחינת מה אנשים יכולים להצטרף או לעזוב סביבת עבודה ספציפית, וזה משהו שאנחנו מתמקדים בו,” אמר. “אנו מצפים לשחרר שדרוג סביב תחילת השנה.”

בנוסף, הצוות עובד על פתרונות להפיכת מחזור החיים של פיתוח ה- API למוצלח יותר – ויותר “מילוי מנקודת מבט פיתוח”, על פי Kaustav. ומפת דרכים לפיתוח תכונות זמינה לצפייה ציבורית.

כלים אלה יאפשרו לפוסטמן להעביר תהליך שיתופי עוד יותר כדי לסייע לצוותי פיתוח API ברחבי העולם למנף מקור אחד של אמת.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map