מיזוג חדשנות עם קיימות: Abt Electronics זוכה בפרס בחירת העורך שלנו ™ ליוזמות עסקיות ירוקות

TL; ד”ר: בעולם הקמעונאי, נוהגים ידידותיים לסביבה מונעים לרוב על ידי דעת קהל או תמריצים פיננסיים ולא מערכי ליבה של החברה. זו הסיבה שמרענן למצוא קמעונאי עם יוזמות ירוקות המשתרעות מהתרבות וזהות המותג שלה – ולא ממחלקת השיווק שלה. Abt Electronics, קמעונאית אלקטרוניקה בבעלות משפחתית, המופעלת על ידי שיקגו וקיימת מאז שנת 1936, מהווה דוגמא לפרקטיקות בר-קיימא עבור קמעונאים אחרים. Abt מחויבת לתכנית הירוקה שלה המאפשרת צמצום פסולת עסקית וציבורית, מזהה ומנצלת באופן יצירתי מגוון רחב של מקורות אנרגיה מתחדשת, ומחפשת דרכים אחרות להפחתת טביעת הרגל הסביבתית שלה. על ידי האזנה לעובדיה והתגאה בכך שהיא הראשונה לנסות דברים חדשים, Abt Electronics בונה תרבות קמעונאית בת-קיימא שמקבלת את פרס בחירת העורך שלנו ליוזמות עסקיות ירוקות..


טובת הקמעונאים היא לצמצם את טביעת הרגל הפחמית שלהם – לא רק לסביבה, אלא לצמיחה עסקית. בסקר Dotcom Distribution, 64% מהמשתתפים דיווחו כי הם משתתפים בפרקטיקות שרשרת האספקה ​​של המותג כאשר שוקלים היכן לקנות. אולם לעיתים קרובות מדי יוזמות ירוקות הופכות יותר לייצור יחסי ציבור טובים מאשר לבטא ערכי חברה.

עבור Abt Electronics בבעלות משפחתית, קמעונאית מתקדמת בתחום מוצרי האלקטרוניקה והמכשירים עם שורשים בשכונת לוגן כיכר בשיקגו מאז שנת 1936, קיימות אינה רק דבר שהיא עושה, זה חלק מזהות החברה..

“זו רק התרבות שלנו. גרתי בבולדר, קולורדו, ואנחנו אוהבים שם ירקות “, אמר מייק אבט, נשיא משותף של חברת אבט אלקטרוניקה. “התחביב שלי הוא האזור הירוק של החנות.”

כשמייק החל לעבוד במשרה מלאה בחברה של משפחתו עוד בשנת 1989, נהלים עסקיים בר קיימא עדיין לא הפכו למיינסטרים – רק קומץ חנויות מכולת וקמעונאים אפילו מיחזרו קרטון. מחפש דרכים לחסוך כסף לחברה, מייק ומנהל התפעול, בוב טיילור, החלו לחקור את פינוי הפסולת ועשו את הצעד הראשון של החברה להפוך לירוק יותר על ידי מיחזור קרטון וחומרי אריזה אחרים..

לאורך השנים, Abt Electronics התנסה במציאת דרכים יעילות יותר למחזר פריטים קשים אפילו כמו טלפונים וקלקר. אולם בשנת 2008 החברה עשתה צעדים אדירים בתחום הקיימות: היא פתחה מרכז מיחזור נגיש לציבור והשיקה מספר יוזמות ירוקות, ביניהן אנרגיה מתחדשת, פעולות ללא נייר ורכבים המונעים על גז טבעי..

באמצעות מרכז המיחזור שלה והיבטים חדשניים אחרים בתכנית הירוקה שלו, Abt Electronics מראה כיצד ניתן להמיר פרקטיקות עסקיות בר קיימא לערכי ליבה עבור התעשייה הקמעונאית, וזו הסיבה ש- Abt Electronics זכתה בפרס בחירת העורך שלנו ליוזמות עסקיות ירוקות..

מרכז מיחזור של 10,000 מטר מרובע המעבד פסולת עסקית וציבורית

לפני שאבט אלקטרוניקה החלה במיחזור, היא דרשה איסוף אשפה יומי. עם מאמצי צמצום הפסולת, בעיקר דרך מרכז המיחזור, אבט אלקטרוניקה מצאה דרכים למחזר 95% מהפסולת שלה, תוך זמירה של איסוף הפסולת שלה פעם בשבוע. הפחתה זו אינה הישג קטן עבור עסק המעסיק 1,500 עובדים ומשרת מאות לקוחות בכל יום.

8,500 טון – 17 מיליון ליש”ט – פסולת בתהליכי מרכז המיחזור Abt כל שנה כוללת לא רק קרטון, פלסטיק ומזרנים, אלא גם 240,000 לירות קלקר, 10 מיליון לירות מכשירים, ו -3 מיליון לירות של אלקטרוניקה..

תמונה של מרכז המיחזור Abt Electronics

מרכז המיחזור Abt Electronics מעבד 17 מיליון פאונד של חומר לשנה, כולל קלקר ומכשירים.

“זה הופך אותנו למיוחדים מכיוון שלא רבים ממחזרים קלקר. יש לנו אפילו עסקים שמביאים לנו את הקלקר שלהם למיחזור כל יום, “אמר מייק. “אנו ממחזרים 8 או 9 משאיות של מכשירים ביום; כל מכשיר שחוזר ממוחזר. יש גם כמה משאיות בשבוע של אלקטרוניקה, מזרונים, טלפונים, פלסטיק – כל הדברים שאנחנו לוקחים בחזרה – אז יש לנו מעט מאוד בזבוז למה שאנחנו עושים. “

בנוסף לעיבוד הפסולת התפעולית עצמה, מרכז המיחזור של Abt פתוח לקהל הרחב, ומספק באחריות מגוון של מוצרי אלקטרוניקה ומכשירים. השירות ניתן בחינם, למעט טלוויזיות ממוחזרות. Abt מספקת גם משאבים עבור לקוחותיה כדי ללמוד עוד על רכיבה על אופניים אלקטרוניים, מיחזור, ולמצוא ספקים מקומיים באמצעות Recycle Nation.

על ידי תרגול וקידום יוזמות להפחתת פסולת שחוסכים משאבים ודואגים לכוכב הלכת, Abt Electronics מציבה את סטנדרט התפעול בר-קיימא של קמעונאים אחרים שיעקבו אחריו..

צמצום טביעת הרגל הפחמית שלה על ידי שימוש במקורות אנרגיה מתחדשים

מוקד מרכזי בתוכניות ירוקות של עסקים רבים הוא צמצום השימוש באנרגיה, בין אם יצירת חללים המשתמשים באור טבעי יותר ובין אם פונים למקורות אנרגיה מתחדשים ונקיים יותר..

Abt Electronics מציגה דוגמא ליצירתיות וקנה מידה בדרכים בהן היא משתמשת בפתרונות אנרגיה חלופיים, וחלק גדול מכך קורה על גג הבית. 1,500 פאנלים סולאריים על הגג שהותקנו בשנת 2016 מבטיחים לייצר מספיק חשמל להספק של 80 בתים למשך שנה; זה גם שואב כוח שמקורו באופן טבעי משתי טורבינות רוח. ועל הגג נמצא חבית איסוף מי גשם של 10,000 ליטר, המספקת את מערכת ההשקיה של החברה ומקטינה את הביקוש שלה למים המסופקים על ידי העיר.

אבט הוא גם חובב גז טבעי מכיוון שהוא שורף 80% נקיים יותר מפחם. כדי לגבות את כוחו, באבט יש מחוללי גז טבעי המשמשים לא רק למקרי חירום אלא בחודשי הקיץ בהם המזגן מציב דרישות גבוהות יותר לחשמל. צי המשאיות של החברה כולל לפחות 21 כלי רכב הפועלים על גז טבעי ולא דלקים מאובנים. אבט אפילו בודק את המשאיות החשמליות ההיברידיות הראשונות שלה.

“במשך 10 שנים עשינו את הכוח שלנו באמצעות גז טבעי. לא השתמשנו בגרעין או במפעל הפחם מאילינוי; השתמשנו בגז טבעי כדי לשרוף מכיוון שהוא היה נקי יותר. רוב האנשים השתמשו בזה כאספקת גיבוי, אבל זה היה מקור האנרגיה העיקרי שלנו, “אמר מייק.

על ידי שימוש במקורות אנרגיה נקיים ומתחדשים יותר בדרכים יצירתיות וחסכוניות, Abt Electronics מטפחת ידידותיות סביבתית גדולה יותר ומצליחה למטרה להשאיר טביעת רגל קטנה יותר של פחמן..

Abt מתמקד בהקשבה לרעיונות עובדים ומתנהג עליהם

כשמדובר בבחירת יוזמות ירוקות חדשות, מקורות אנרגיה, ודרכים לשיפור הידידות הסביבה, חברות מסוימות מקבלות את רעיונותיהן החדשניים ממיכלי חשיבה וארגונים גדולים. עבור Abt Electronics, מקורות הרעיונות הטובים ביותר היו ההשראה האישית של מנהיגי התעשייה הקמעונאית האחרים שחיים ומפעילים את חברותיהם באופן בר-קיימא – כמו גם תשומת ליבם של עובדיה..

אחד המובילים בתחום הקמעונאות שמייק הכי מעורר השראה הוא איבון שוינארד, מייסד חברת ההלבשה החיצונית פאטגוניה, הידוע בקידום ארגוני הסביבה ובמיקור חומרי ביגוד בר קיימא..

“הוא באמת קשור לתרבות בת-קיימא. בחור כזה מעורר אותי, “אמר מייק.

“לא נדרש הרבה מעבר לרצון ונכונות לעשות משהו. כל חברה יכולה לעשות את הדברים הקטנים, וכולם מסתכמים. יש המורכבות רבה, אבל בסופו של דבר זה מסתכם בנכונות לנסות. ” – מייק אבט, נשיא אבט אלקטרוניקה

שנית, אבט יישם מספר רעיונות מהקרקע של העובדים, ובמועד מסוים הייתה ועדה ירוקה שסיפקה רעיונות ליוזמות חדשות..

“אחד העובדים שלנו רצה לקבל גינה. היה לנו מעט אדמה וזה עלה רק כמה מאות דולרים, אז הכנסנו גינה אורגנית נחמדה, “אמר מייק.

Abt מאמין שהקשבה לעובדים וביצוע דברים פשוטים ידידותיים לסביבה הגיוניים לחברה שלך – ללא קשר לגודל שלך – יכולה להשפיע, הן כלכלית והן סביבתית..

“לא צריך הרבה מעבר לרצון ונכונות לעשות משהו,” אמר מייק. “כל חברה יכולה לעשות את הדברים הקטנים, וכולם מסתכמים. יש המורכבות רבה, אבל בסופו של דבר זה מסתכם בנכונות לנסות. “

חלוץ בתחום הקמעונאות הירוקה המגדיר דוגמא לאחרים

התעשייה הקמעונאית יכולה ללמוד מ- Abt Electronics כי שילוב יוזמות ירוקות יותר לא צריך להיות רק פעלול יחסי ציבור או נובע מתקציב אדיר. בכך שהוא מוכן להשקיע בערכיו, לנסות דברים חדשים ואפילו להיכשל, הצליחה Abt Electronics להציב סטנדרט לשיטות קמעונאיות ירוקות..

“יש דברים שאתה יכול לבזבז עליהם יותר זמן ואנרגיה, וזה באמת לא שווה את זה,” אמר מייק. “ביו דיזל היה נושא חם לפני עשר שנים. היו לנו משאיות שמשתמשות בביו דיזל ומשאבות הדלק היו סותמות בחורף וזה לא הסתדר. אז יש רעיונות טובים וחלקם רע, אבל אני רוצה שנהיה חלוצים לנסות אותם. “

תחום אחד בו המאמצים החלוציים של Abt Electronics זכו להצלחה בשנים האחרונות הם תחנות הטעינה לרכב החכם ללקוחות, אותם היא מתכננת להרחיב.

“המכונית החשמלית לא הייתה פופולרית במיוחד בשיקגו בהתחלה, אבל היה לנו מטען כבר בשלב מוקדם. לא השתלם להיות מטען כזה, אבל זה היה רעיון חלוצי, “אמר מייק. “עכשיו, כשאנחנו מדברים עם ChargePoint, הם אומרים שיש לנו את תחנת הטעינה העמוסה ביותר בעיר. אז אנחנו תמיד אוהבים לעשות את זה – להיות המוביל הראשון על הרעיונות. “

Abt Electronics אולי הייתה מאמצת מוקדמת לטכנולוגיית מטענים לרכב חכם, אך התוכנית הירוקה שלה נותרה החידוש הראשון והבולט ביותר שלה לעידוד פרקטיקות עסקיות ירוקות יותר בתחום המרחב הקמעונאי..

עבור המרכז שבאתר אוסף ואחראי למחזור פסולת, מכשירים ואלקטרוניקה משלה – ומלקוחות, כמו גם קידום אנרגיה מתחדשת, זכה Abt Electronics בפרס בחירת העורך שלנו ליוזמות עסקיות ירוקות..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me